امروز:چهارشنبه, ۱۸ اردیبهشت
تاریخ انتشار:۱۳۹۴-۰۶-۰۸

سوال حساس و تامل برانگیز یکی از مخاطبان کازرون نگاه از کاندیداهای احتمالی انتخابات آتی !

این سوال یک شاخص و غربال خوب برای جدا سازی کاندیداهای اصلح و مدعیان کاندیداتوری اصلح است .

به گزارش کازرون نگاه ، امروز دوشنبه ۲۷ مرداد یکی از مخاطبان کازرون نگاه در ذیل مطلبی تحت عنوان  ” اظهار نظر های عجیب در نطق تبلیغاتی لقمانی ، کاندیدای احتمالی انتخابات آتی درباره امام خمینی(ره) ! ” که به عنوان پرحاشیه ترین مطلب این پایگاه خبری در چند ماهه گذشته منتشر شده است را در قالب یک سوال مطرح کرده است که از لحاظ اهمیت و شناخت کاندید اصلح می تواند هم به عنوان یک شاخص عمل کند و هم پاسخ دهنده بخش زیادی از سردرگمی های موجود درباره انتخاب یک فرد اصلح در انتخابات آتی باشد .

سوال مطرح شده(همراه با ویرایش) بدین شرح است :

كانديداي محترم مورد نظرتان و خانواده اش چه قدر به ارزش هاي دفاع مقدس پايبند هستند؟ توجه داشته باشيد كه يك معيار براي سنجش افراد در وابستگي به دين، ايمان، ارزش ها، كشور، مردم،انقلاب و مرز و بوم خودشان است . به ياد داشته باشيم كه بيش ترين خيانت ها به دين و كشور در زمان حاكميت كساني اتفاق افتاد كه كم ترين اعتقادي به ارزش ها و ايمان و مرز و بوم اين مردم نداشتند و همين بچه هاي پا برهنه رزمنده بودند كه توانستند از كشور و دين مردم و تاريخ هزاران ساله ي ايران عزيز دفاع نمايند. باز هم تكرار مي كنيم كه لطفا بفرماييد كانديداهايي كه مي خواهند از اين مردم نمايندگي كنند در زمان نياز به خون كجا بودند؟ چه كار مي كردند؟ نظرشان در رابطه با ايثارگران چيست؟چرا با مردم همراهي نكردند؟ و علت عدم پاسخ به امام زمانشان درمقابله با هجوم دشمن به دين و ايمان و كشورشان چيست؟

 

یا به عبارت دیگر این سوال که در قالب کامنت و توسط فردی به نام سعید منتشر شده است می خواهد بگوید  ؛ آیا فردی که در سخت ترین و حساس ترین شرایط کشور (زمانی که هجمه های استکبار جهانی در قالب جنگ تحمیلی علیه انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت و بهترین نوجوانان و حتی دانشمندان و دانشجویان این مرز و بوم پرپر می شدند ) حاضر به دفاع از این انقلاب نشد و پاسخ لبیک به ولی فقیه زمان خویش نداد ، چطور می تواند در روزهایی که توطئه ی دشمنان این نظام به مراتب پیچیده تر ز دوران دفاع مقدس شده اند در قالب نماینده مجلس از ارزش های این مملکت دفاع کند ؟ 

 

انتخابات کازرون

برچسب ها :

23 پاسخ به “سوال حساس و تامل برانگیز یکی از مخاطبان کازرون نگاه از کاندیداهای احتمالی انتخابات آتی !”

 1. محمدعلی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام قطعا این نظر را قبول دارم
  و میگویم اصلا نرفتن به جبهه باید در دستور کار شورای نگهبان قرار گیرد برای عدم صلاحیت

 2. حامد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  یادمان باشد این نکته هم مورد توجه شود که بصیرت شرط اصلی انتخابمان باشد
  تا انجا که رهبر عزیزمان فرمود:
  بصیرت تا انجا مهم است که شمر (لعنت الله علیه) که جانباز جنگ صفین بود ان جنایت عظیم را در کربلا مرتکب شد.

 3. محمدرضا گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جنگ محور حق و باطل میباشد
  محور نامرد و مردبودن میباشد
  پس مجلسی که در راس امور است نباید از باطلان و نامردان تشکیل شود

 4. کریم گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  این نکته یک واقعیت میباشد
  که کسی که در هشت سال جنگ نتوانست از دنیا دل بکنذ و به مبارزه علیه باطل برود الآن هم نمیتواند به این خاک خدمت کند بلکه به خود خدمت میکند

 5. محسن گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جبهه معیار صلاحیت و ردصلاحیت میباشد
  این……گفته ای به حق است

 6. علیرضا گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جبهه رفتن لیاقت میخواد
  هرکسی که توفیق ندارد

 7. محمد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  البته این که افراد کاندیدا، مومن و معتقد به ارزشها و آرمانهای امام و انقلاب باشند و برای دفاع از ناموس جانفشانی کرده باشند، بسیار خوب و پسندیده و مایه افتخار می باشد، ولی اینکه بخواهیم جبهه رفتن یا نرفتن را معیار صلاحیت افراد برای تصدی نمایندگی مجلس کنیم، از جاده انصاف خارج است. چه بسیار افرادی که از مدافعان سرسخت انقلاب و ارزشهای اسلامی هستند، ولی به دلایلی توفیق رفتن به جبهه برایشان فراهم نشده و چه بسا جوانانی که از مومنین به انقلاب و نظام و آرمانهای شهیدان گلگون کفن هستند، ولی سنشان برای رفتن به جبهه های نبرد حق علیه باطل، اقتضا نکرده است و البته و متاسفانه بسیارند کسانی که مجاهدتشان در جبهه ها در ذهن و خاطر این مردم مانده، ولی در برابر تلاطمات این انقلاب، تغییر رویه و مشی داده و آب به آسیاب دشمن ریختند و خود و خانواده شان به دست خود تیشه به ریشه اصالت انقلابی خود زدند. فراموش نکنیم که شمر که در روز عاشورا سر از امام حسین (ع) برید، همان جانباز جنگ صفین بود که در رکاب علی (ع) تا مرز شهادت پیش رفت. بهتر است معیارهای سنجیده تر و محکم تری برای انتخاب کاندیدای اصلح داشته باشیم و بصیرت را ملاک عمل قرار دهیم. فراموش نکنیم که اسلام عزیز همیشه از افراط ها و تفریط ها ضربه خورده و می خورد. زمانی در این کشور افرادی به قدرت رسیدند که با صراحت تمام، همه ارزشهای امام و انقلاب را به سخره گرفتند و وقایع تلخ تیر ۷۸ در کوی دانشگاه رو رقم زدند و ته مانده ها و وارثان آنها با بیشرمی تمام ندای براندازی حکومت را در خلال آشوبهای خیابانی پس از انتخابات ۸۸، سر دادند. آن وقایع از تفریط در پایبندی به ارزشها بود و الان اگه قرار باشه معیار رو فقط و فقط در حضور در جبهه ها ببینیم، میشه افراط و کجروی. فراموش نکنیم که یکی از سران فتنه ۸۸، چندین سال در زمان دفاع مقدس، مسئولیت بنیاد شهید را داشتند و تمامی رشادتها و دلیریها و البته رنج و داغداری خانواده شهدا را دیده بودند، ولی چه شد که خود ایشان برای به دست آوردن پست و مقام، تا مرز براندازی نظام و هدر دادن خون شهدا پیش رفتند، خدا اگاه است.

 8. سعید گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ضمن تشکر از تحلیل خوب برادر محمد ، لازم است به اطلاع ایشان رسانیده شود که:
  ۱ – این که فردی در زمان جنگ سنش به حضور در جبهه و جهاد قد نمی داده و یا این که می توانسته ولی بنا به « دلایل موجهی» نتوانسته در دفاع مقدس مشارکت نماید و یا کسانی که جبهه رفته اند ولی بعدا از خط خارج شده اند و..به قول علما « موضوعا» از بحث خارجند و کسی کاری به این گونه افراد ندارد. اصل بحث در باره کسانی است که وجوب جهاد کفایی بر آنان محرز بوده و ندای امام زمانشان را هم شنیده اند ، مشکل جسمی هم نداشته اندو.. ولی به خاطر ترس از شهادت و احتمالا عافیت طلبی و دنیا دوستی حاضر به حضور در دفاع مقدس نشده اند. آیا این گونه افراد در مقایسه با کسانی که برخوردار از همه امکانات بوده اند ولی علی رغم نداشتن سن کافی ولی سال ها در سخت ترین بخش های دفاع مقدس مشارکت نموده و بارها تا مرحله شهادت پیش رفته اند قابل مقایسه اند؟ مطمئنا هیچ آدم منصف و عاقلی این دو گروه را با هم یکسان فرض نمی کنند و قضاوت همگان چنین خواهد بود که حضور در جهاد حداقل یک شاخص برای شناخت اصلح تلقی خواهد شد.
  ۲ -یکی از شعارهای اصحاب فتنه برای زیرسئوال بردن جبهه و جنگ همواره مثال شمر بوده ولی آنان هیچ گاه جانبازان و شهدای بزرگی مانند سلمان ، ابوذر ، عمار یاسر و کسانی که هم در جبهه و جنگ سرافرازانه مشارکت نمودند و هم امام زمانشان را تنها نگذاشتند را یاد نمی کنند. نکند خدای نکرده شما هم جزء آن دسته از افرادید که برای برای بی اهمیت نمودن دفاع مقدس و زیر سئوال بردن یادگاران ارزشمند آن تنها از شمر یاد می کنید.
  ۳ – بصیرت داشتن از خصوصیات بارز یک انسان مومن و مسلمان است که رهبر معظم انقلاب و بزرگان دین همواره در این باره تاکید داشته اند و این مهم تنها مخصوص رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس نیست و در زمان ما هم اگر افرادی تنها به دلیل وابستگی تعدادی از کاندیداها به کانون های قدرت و ثروت و حمایت آنان توسط شرکت های نفتی و .. از آنان حمایت نمایند البته دلیل محکمی از بی بصیرتی آنان محسوب می شود.
  ۴ – مثال شما از شیخ فتنه و این که ایشان قبلا نماینده حضرت امام ره در بنیاد شهید بوده و.. چه ربطی به دفاع جانانه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دارد؟ مگر نه این است که ملاک برای ارزشیابی هر فرد « حال فعلی » آنان است ؟
  ۵ – اگر شما یک مثال برای کسانی که قبلا در جهاد بوده اند ولی بعدا منحرف شده اند در خاطره تان دارید اجازه بدهید تا ما نیز هزاران مصداق از کسانی که در زمان دفاع مقدس به ندای امام زمانشان پشت کردند و متاسفانه در همان ایام با توجیهات متعدد و مثلا خواندن درس در دانشگاه ها و یا جمع آوری آلاف و علوف و نشستن بر مسند مسئولیت و… طی سال های گذشته هم به دین پشت کردند و هم مردم را مورد خیانت قرار دادند ذکر نماییم.
  در پایان باز هم یاد آور می شویم « یکی » از ملاک های اصلی برای تشخیص افراد جهت نمایندگی از مردم در مجلس ، حضور آنان در دفاع مقدس و صحنه های دفاع از ارزش ها بوده و مطمئن باشید مردم هیچ گاه خادمان خود را با خائنان به ارزش ها برابر تلقی نخواهند کرد و بر اساس آیات متعدد و روایات فراوان کسانی که در زمان نیاز به خون در خانه نشستند و با توجهیات متعدد از یاری دین خدا و کشورشان کوتاهی نمودند هرگز با مجاهدان برابر نخواهند بود. فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیما. صدق الله العلی العظیم.

 9. علیناز گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با عرض سلام خدمت عزیزان رسانه
  خوب؛ جنگ مال آن دوران بود و الآن تمام شده است
  حالا اینکه بعضی از اهل رسانه بخاطر چه چیزی این امور کهنه را تازه میکنند من هم نمیدانم
  اما باید دیدکه الآن هم که جبهه میباشد افراد در صحنه جنگ میباشند یا خیر
  از همه مهم تر برید ببینید نمایندگان دو دور قبل هر کدام چقدر در جبهه بوده اند.

 10. سعید گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جناب علی ناز!
  جبهه و جنگ تمام نشده بلکه فقط شکل آن عوض شده ، رزمندگان آن ایام آسمانی هنوز زنده اند و بین مردگان به ظاهر زنده نفس می کشند ، پیکرهای مقدس دلاوران جنگ ، امروزه زیارت گاه جوانان و نوجوانان جنگ ندیده شده و برکت وجود آنان تمام تاریخ کشورمان را معطر خواهد نمود ، رسانه هایی مانند «کازرون نگاه» نیز همان رسالت را دنبال می کنند و تنها عطر آن دلاور مردان را در فضای مجازی می افشانند تا افرادی مانند شما را از خواب غفلت بیدار کنند. در خصوص نمایندگان قبلی شهرستان در مجلس و این که آنان سابقه ی حضور در جهاد و دفاع مقدس را نداشته اند بی اطلاع هستیم ولی تاکید می شود با نهضتی که الحمدلله توسط دو سایت کازرون نما و کازرون نگاه در این زمینه شروع شده امید می رود در انتخابات آتی ، داشتن سابقه حضور در دفاع جانانه مقدس از مطالبات به جا و به حق مردمی تبدیل گردیده و به شاخصی جهت ارزش گرایی کاندیداهای احتمالی محسوب خواهد شد.