امروز:چهارشنبه, ۷ فروردین
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۱-۲۴

امام جمعه کازرون:

سعودی ها غلط‌ های بزرگتر از دهانشان نکنند

حجت‌الاسلام محمد خرسند: اگر بنا باشد جمهوری اسلامی با کسی درگیر شود که البته اهل جنگ نیستیم، پشت اربابت را به زمین می‌زند.

به گزارش کازرون نگاه، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به عید مبعث و تبریک این روز اظهارداشت: این عیدی است که باعث بزرگترین تحول انسانی در دنیا شده است.

وی با اشاره به ۲۹ فروردین ماه روز نیروی زمینی ارتش گفت: این روز خاطره انگیز برای مردم ایران است چرا که بعد از پیروزی انقلاب، زمزمه‌های شومی که برای تضعیف و انحلال ارتش با هدف تضعیف امنیت کشور به کار برده شده بود امام در مقابل آن ایستاده و ارتش را تقویت و حمایت کردند.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه در این چند سال ارتش نشان داد، مردمی است و در حفظ و حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی همیشه در صحنه بوده است افزود: روز چهارشنبه نیز مراسم رژه روز ارتش در کازرون برگزار می‌شود.

خرسند گفت: طی روزهای گذشته وقایع مهمی در سوریه اتفاق افتاد، مثل استفاده از سلاح شیمیایی در حومه دمشق که به این بهانه اسرائیل به یک پایگاه نظامی در سوریه حمله کرد.

وی ادامه داد:  این حادثه کاملاً محرز است که کار دشمنان غربی بوده و بهانه‌ای برای شعله‌ورتر کردن جنگ در سوریه است.

وی اضافه کرد: به همین دلیل موج جدیدی از تنش در منطقه به‌وجود آمده است، چرا که آنها از پیروزی جبهه مقاومت و ارتش سوریه ناراحتند و برای ایجاد انگیزه در روحیه تروریست‌ها است.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه هروقت تروریست‌ها در جنگ شکست می‌خورند از بیرون از آنها حمایت می‌شود تصریح‌کرد: این نشان می‌دهد آمریکا و غربی‌ها در مبارزه با تروریست دروغ می‌گویند.

خرسند ضربه زدن به جبهه مقاومت و سنجش میزان مقاومت را از دیگر اهداف جبهه استکبار دانست و گفت: دیدید که غربی‌ها رجز خوانی‌های فراوانی کردند که در ساعات آینده به سوریه حمله می‌کنیم که بعد با مقاومت جبهه مقاومت و دولت روسیه مواجه شدند.

وی افزود: همه این‌شیطنت‌ها که با دلار نفتی آل‌سعود شکل گرفته، عملاً مواضع  عقب نشینی را می‌بینیم.

خطیب جمعه کازرون با بیان اینکه آل‌سعود گاو بی‎عقل و شیرده خوبی برای ترامپ و اروپایی‌ها است گفت: ولیعهد مغرور این رژیم هر روز در یک کشور غربی می‌رود و خوب آن را می‌دوشند و خیلی هم غلط‌های بزرگتر از دهانش می‌کند.

 وی خطاب به رژیم آل‌سعود گفت: شما بیچاره‌ها توسط مردم گرسنه و فقیر یمن به ستوه آمده‌اید و اگر عرضه دارید آن قضیه را حل کنید.

خرسند با بیان اینکه ما نیز از کمک به مردم یمن افتخار می‌کنیم افزود: موشک‌ها را یمنی‌ها می‌سازند و احتیاج به کمک ما ندارند.

 امام جمعه کازرون یادآور شد: وقتی ولیعهد سعودی در حال رجزخوانی بود شهر ریاض مورد حمله موشکی یمن قرار گرفت پس غلط‌های بزرگتر از دهانتان نکنید و اگر بنا باشد جمهوری  اسلامی با کسی درگیر شود که البته اهل جنگ نیستیم، پشت اربابت را به زمین می‌زند.

وی با اشاره به التهاباتی که در مسائل اقتصادی در کشور به‌ویژه در بحث دلار و سکه اتفاق افتاد گفت: مقداری از این التهابات و شیطنت‌ها خارجی است و در برخی کشورهای منطقه از جمله امارات ریشه دارد که این کشور با پول ایرانی‌ها آباد شده و امروز مرکز توطئه علیه اقتصاد کشور ما شده است.

خرسند فضای مجازی به‌ویژه تلگرام را دلیل دیگر التهابات اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: اگر اقتصاد ما قوی باشد، یک پیام رسان نباید با اقتصاد ما بازی و ارزش پول را پایین بیاورد؛ این کار به سوء مدیریت و منفعل بودن برمی‌گرید.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه پس از چندروز التهاب آقایان تازه جلسه و ستاد برگزار کردند گفت: ما از تصمیمات خوب و قاطع دولت استقبال می‌کنیم، اما این وسط چرا برخی غنی و دیگری بدبخت شود.

 وی افزود: دلاری که دولت عرضه می‌کرد ۳ هزار و ۷۰۰ تومان بود اما چه شد که به ۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.

خرسند گفت: چندبار باید ما غافلگیر شویم و در هر مسئله‌ای اخلال‌گران با وقت و اعصاب مردم بازی کنند؟ امیدواریم حالا که می‌خواهند دلار را تک نرخی کنند به عرضه و تقاضا توجه کرده تا باز بازار سیاه و چند نرخی به‌وجود نیاید.

خطیب جمعه کازرون افزود: با این شرایط هیچ تاجر و تولید کننده‌ای درست نمی‌تواند عمل کند و صدمه به اقتصاد کشور می‌خورد.

خرسند همچنین گفت: در بحث تقسیمات کشوری خواستم نکته‌ای را عرض کنم اما چون هیئت کارشناسی کشور به شهرستان آمدند، چند روز صبر می‌کنم، که همان چیزی که مردم دغدغه داشتند باید برایشان روشن شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.