امروز:شنبه, ۲۹ دی
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۰-۲۰

در قالب فراكسيون حقوق شهروندی در بهارستان؛

سرکشی نماینده کازرون از وضعیت زندان های کشور

حسین رضازاده، نایب ريیس کمیسیون قضایی مجلس و نماینده مردم کازرون براي بررسي وضعيت، از بخش عمومي زندان اوين سرکشی کرد

زندان‌هاي ايران بنا به دلايل مختلف و به اذعان مسئولان مربوط با معضلات فراواني روبه‌رو هستند. اين مشكلات بي شك بر زيست زندانياني كه به جرم‌هاي مختلف در اين مراكز نگهداري مي‌شوند تاثير مي‌گذارد و برخي اوقات فشارهايي بر روند حياتي آن‌ها مي‌گذارد. از آن‌جايي كه بيشتر اين افرادي كه در زندان‌ها نگهداري مي‌شوند از شهروندان ايراني حساب مي‌شوند و از حقوقي برخوردارند، بايد به مسائل مختلفي كه به آن‌ها ارتباط پيدا مي‌كند نيز توجه داشت و اهميت داد. در همين راستا جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي كه در قالب فراكسيون حقوق شهروندی در بهارستان فعاليت مي‌كنند، تصميم دارند تا براي بررسي وضعيت، به زندان‌ها سركشي داشته باشند.

البته در اين اواخر برخي از نمايندگان تنها توانستند به بخش عمومي زندان اوين سري بزنند. حسین رضازاده، نایب ريیس کمیسیون قضایی مجلس در اوايل آبان امسال گفت:‌ اعضای کمیسیون قضایی مجلس از بند عمومی زندان اوین بازدید داشتند که در جریان این بازدید زندانیان خواستار صدور هرچه سریع تر احکام‌شان از سوی قوه قضايیه بودند. نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی به فارس، گفته بود: در بند عمومی همه زندانیان از امنیتی، مالی و… حضور دارند و ما با تعدادی از آنان گفت‌وگوهایی را داشتیم. نایب ريیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: زندانیان از شرایط داخل زندان رضایت داشتند و تنها مشکل و درخواست‌شان این بود که قوه قضاییه با تسریع در صدور احکام‌شان نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آن‌ها اقدام کند تا آن‌ها نیز تکلیف خود را در این باره بدانند. زندانیان بند عمومی زندان اوین، از نظر بهداشتی، فرهنگی، رفاهی و آموزشی شرایط مطلوبی داشتند و کارگاه‌های نجاری و خیاطی برای زندانیان برپا بود. همچنین محبوسان از امکاناتی همچون کتابخانه بهره‌مند بودند.وي در پايان گفته بود: در نشستی که با مسئولان این زندان داشتیم آن‌ها با اشاره به مشکلات پیش‌رو عنوان کردند که عمده مشکل زندان در حوزه مالی است و درخواست داشتند در بررسی بودجه سال ۹۷ در دستور کار نمایندگان و اعضای کمیسیون قضایی قرار گیرد.
اين اظهارات در حالي بيان مي شد كه اندكي قبل نمايندگان نگاه ديگري به زندان‌ها داشتند كه اين نكته را خبرگزاري رسمي مجلس با عنوان«وضعیت نامساعد بهداشتی، تربیتی و اخلاقی زندان‌ها» از مشكلات اين مراكز نوشت.

منبع: تدبیر و امید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.