امروز:یکشنبه, ۲۵ آذر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۲-۱۲

از تندیس کتاب مردانی رونمایی شد؛

سازنده تندیس کتاب های مردانی کیست؟

چندی است که بارونمایی ازتندیس زیبای کتاب‌های نصرالله مردانی،درمیدان ارشاد کازرون،تحسین همگان برانگیخته شده است.اما سازنده آن کیست؟

طی مراسمی با حضور شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر، و جمعی از مسئولین ادارات و شهروندان از المان کتاب مردانی رونمایی شد.
شهردار کازرون در حاشیه این مراسم اظهار کرد: المانهای شهری نمادی از هویت فرهنگی و مذهبی و تاریخی هر جامعه می باشند در همین راستا ابتدا با همفکری و هماهنگی با اعضای محترم شورای اسلامی شهر و واحد زیباسازی و امور فرهنگی نسبت به طراحی و نصب المان کتاب های شاعر عشق و حماسه کازرونی استاد گرانقدر نصرالله مردانی به توافق رسیدیم و با دستان توانمند رضا ادریسی هنرمند کازرونی، شروع به ساخت و نصب این المان در چهار راه فرهنگ و ارشاد اسلامی نمودیم، که امیدواریم در جهت پاسداشت یاد و نام این شاعر گرانقدر ملی گامی ارزشمند برداشته باشیم.
وی عنوان کرد: با هدف رضایتمندی شهروندان و همچنین زیباسازی مبلمان شهری و طراحی و نصب المان های جدید در برخی از میادین سطح شهر متناسب با فرهنگ شهر کازرون را در دستور کار شهرداری قرار خواهیم داد.
شایان ذکر است این المان از یک سکو و چهار کتاب برجسته استاد مردانی به نام قانون عشق، خون نامه ی خاک، ستیغ سخن و چهارده نور ازلی ساخته شده است.

سازنده تندیس کتاب های مردانی کیست؟

به گزارش کازرون نگاه، چند روزی است که با رونمایی از تندیس زیبای کتاب‌های نصرالله مردانی، شاعر مشهور کازرونی در میدان ارشاد کازرون، تحسین همگان برانگیخته شده است. در همین راستا آشنایی با خالق این اثر هنری از اهمیت بالایی در جهت تقدیر و تشویق هنرمندان این دیار برخوردار است.

رضا (روح‌الله) ادریسی در اولین روز بهمن ۱۳۵۹ در کازرون به دنیا آمد.
وی هنرهای تجسمی را از همان دوران کودکی بصورت خود آموز آغاز کرده و در رشته های نقاشی (رنگ روغن، پاستل، مدادرنگ، گواش و آبرنگ)، طراحی (مداد، خودکار، سیاه قلم، زغال، آب مرکب و…)، کاریکاتور (چهره‌ای و موضوعی)، خطاطی، نقش برجسته و مجسمه سازی فعالیت داشته است.

ادریسی سابقه سه سال فعالیت کاریکاتوریستی نیز در جراید کازرون داشته و مدت ۹ سال است که هنر را در آموزشگاه‌ تدریس میکند. وی در حال حاضر به شغل تابلوسازی در کازرون مشغول است.

رضا ادریسی برای ساخت این اثر، یک تن و دویست کیلوگرم آهن استفاده کرد که تولید آن به طور فشرده و شبانه روزی حدود دو ماه به طول انجامید.
لازم به ذکر است که تمامی مراحل ایده‌پردازی، طراحی و خلق این اثر هنری، توسط وی صورت گرفته است.
او امروز با اثبات هنرمندی مردم این دیار، کارهای دیگری نیز در دست تولید دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.