امروز:پنج شنبه, ۳۱ مرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۰-۱۱

سیدکمال علوی؛

زلزله بالاده کازرون بدون خسارت/روستای شهرنجان جابه‌جا می‌شود

فرماندار کازرون گفت: پس از ارزیابی منطقه زلزله‌زده بالاده هیچ مورد خاصی از خسارت گزارش نشد.

به گزارش کازرون نگاه، سیدکمال علوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کازرون با اشاره به زلزله ۴٫۷ ریشتری بالاده شهرستان کازرون اظهار داشت: دیشب پس از این زلزله با هماهنگی هلال‌احمر دو تیم ارزیاب به کانون زلزله در دردانه و بالاده اعزام و پس از ارزیابی هر دو منطقه هیچ مورد خاصی از خسارت گزارش نشد.

فرماندار کازرون با بیان اینکه مقاوم‌سازی ساختمان‌های روستای دردانه در سال‌های گذشته صورت گرفته است، گفت: امروز صبح در بررسی‌های تکمیلی و اطلاعات دو گروه ارزیاب، مورد خاصی از تخریب و مصدومیت نداشتیم.

وی افزود: با توجه به زلزله‌های اخیر که در کشور شاهدیم و کازرون نیز روی گسل زلزله قرار دارد توصیه می‌شود در بحث زلزله روی مقاوم‌سازی کار و اگر امکان مقاوم‌سازی و نوسازی وجود ندارد می‌توانند در بحث ایمنی ساختمانی دقت‌نظر داشته باشند.

علوی با بیان اینکه مدیریت بحران در آموزش‌های لازم از طریق مدارس، هلال‌احمر و غیره کارهای خوبی انجام داده است، افزود: این آموزش‌ها در قالب نحوه پناه‌گیری، تعیین محل امن، برچسب بر روی شیشه‌های بزرگ و دیگر موارد کار شده است.

فرماندار کازرون گفت: از فضای مجازی به‌عنوان فرصت مناسب برای آموزش نیز استفاده شده است.

علوی با اشاره به روستای شهرنجان بخش مرکزی کازرون که بر روی گسل قرار دارد افزود: جابه‌جایی این روستا را در دستور کار قرار دادیم و تیم‌های ارزیابی تشکیل شده است.

وی در ادامه گفت: تعیین مکان روستای شهرنجان نهایی و به‌زودی مصوب و کار جابه‌جایی نهایی و ساخت و سازهای مقاوم شروع می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.