امروز:پنج شنبه, ۲۳ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۲-۰۱

نماينده شيراز در مجلس شوراي اسلامي:

ریشه اعتراض مردم کازرون؟

بهرام پارسايي:دليل اصلي اعتراض‌هافراترازانتقادنسبت به تقسيم کازرون به دوشهرستان است.بلکه ريشه دروضعيت نامساعدمعيشتي مردم شهردارد.

کازرون نگاه :

بهرام پارسايي؛ نماينده شيراز در مجلس شوراي اسلامي در روزنامه اعتماد نوشت: جمعي از شهروندان كازرون در روزهاي گذشته در اعتراض به برخي تصميمات مربوط به تقسيمات ارضي كشوري و استاني دست به برگزاري تجمعات اعتراضي زدند و با اين وجود معتقدم دليل اصلي اين اعتراض‌ها فراتر از انتقاد نسبت به تقسيم اين شهرستان به دو شهرستان، ريشه در وضعيت نامساعد معيشتي و اقتصادي مردم اين شهر دارد كه همچون شهروندان ديگر مناطق كشور، در وضعيتي مساعد به‌لحاظ معيشتي و همچنين وضعيت اشتغال به‌سر نمي‌برند و مردم كازرون همچون شهروندان ديگر مناطق، سعي دارند با اتكا به موضوع تقسيمات ارضي و دو تكه شدن شهرشان، صداي خود را به گوش مسوولان برسانند. در چنين وضعيتي است كه مطرح شدن موضوع تقسيمات ارضي و تقسيم كازرون به دو شهرستان با انتقاد و اعتراض بخشي از مردم اين شهر استان فارس روبه‌رو شده است.

كازرون به عنوان سومين شهر بزرگ استان فارس با جمعيتي بالغ بر يكصد هزار نفر درحالي شاهد تجمعات گسترده چندهزارنفري است كه همزمان با اعتراض اين گروه از شهروندان به هر حال بخشي نيز از اين تصميم رضايت دارند. در عين حال معتقدم قطع به يقين، بايد هرچه سريع‌تر اين مشكلات با درايت مسوولان مرتفع شده و ضمن فراهم كردن مقدمات بازگشت وضعيت امنيتي شهر به حالت عادي به نارضايتي مردم پاسخ درخور داده شود.

در اين ميان موضوع تقسيمات ارضي در كازرون و تقسيم اين شهرستان به دو شهرستان مستقل از يكديگر بر اساس رويه عمومي در ديگر نقاط كشور دنبال شده و درحالي امروز صحبت از تقسيمات ارضي در كازرون است كه حدود ٣ سال پيش نيز شهرستان همسايه كازرون يعني شهرستان ممسني در طرحي مشابه به دو شهرستان ممسني و رستم تقسيم شد كه البته اين تقسيمات ارضي تاثيري در تعداد نمايندگان اين شهر نداشت و در حال حاضر اين دو شهرستان ممسني و رستم يك نماينده در مجلس دارند.

همچنين درحالي مردم كازرون نسبت به اين تقسيمات ارضي اعتراض دارند كه در گذشته نيز بارها و بارها شاهد تقسيم استان‌هاي كشور به دو يا سه استان كوچك‌تر بوديم و به نظر مي‌رسد در اين شرايط، تقسيم شهرها اتفاق عجيبي نباشد. با اين همه معتقدم تمامي اين مسائل تاثيري در اصل موضوع كه همانا لزوم توجه به خواست و مطالبات مردم است، تغييري ايجاد نمي‌كند و بر اين راستا لازم است در هر صورت برخوردي مناسب با مردم صورت گيرد و همگي سعي كنيم آرامش در كشور حاكم باشد.

6 پاسخ به “ریشه اعتراض مردم کازرون؟”

 1. شیرازی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  تو به شیراز برس! مسائل کازرون را خودشون حل می کنند!

 2. یک شهروند گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  من یک شهروند کازرونی هستم میگم راستی آقای نماینده شیراز توکه راز دل ما نمی دانی چه میدانی خبر داری منطقه شاپور با تانکر به درختا شون آب میدن خبرداری دریاچه پریشون خشک شده خبرداری تونل بناف ول شده خبرداری پتروشیمی کازرون به کجارسیده خبر داری چاه هایی که آب کازرون را غارت می کنند و به بوشهر میره کف شکنی شده خبرداری بلوط های دشت برم دچار آفت شده خبر آسفالت جاده شاپور به کازرون داری خبرداری یک مرکز معاینه فنی سی ان جی نداریم خبرداری خبرداری روستا کنار آبی که به بوشهر میره خودش آب شرب نداره وصدها بی خبری شما از کازرون
  مازیاران چشم یاری داشتیم
  خود غلط بود آنچه می پنداشتیم
  درواقع رضا زاده بجای این آشوب و دو دسته گی می بایست یکی از هزاران بی خبری که از حوزه نمایندگی اش داشت به سرانجام می رساند البته سلفی گرفتن با موگرینی والکی خوش بودن تو مجلس نتیجه اش میشه شیر بی یال دم درست کردن رضازاده وساختن کوه چنارالبته هرکسی ببینی چند تای قوم خویش و مواجب بگیر داره که سنگش روسینه بزنن بدرود

 3. ناشناس گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  یک کلام از ننه عروس

 4. جواد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  دو کلام حرف از رفیق فابریک رضازاده!!!

 5. شیرازی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  رفیق رضازاده

 6. باران گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام .من یک کازرونیم. آره درسته مشکل و دغدغه مردم کازرون تنها مسئله تقسیمات نیست کازرونیا دلشون از خیلی چیزا پره اگر خدای نکرده شب تو این بیمارستان شهر گذرت بیافته برای یه سرم باید ۳ ساعت تو صف باشی ،از نظر پزشکی افتضاح کمبود متخصص اورتوپد،زنان،…نه یه رادیولوژی درست، نه یه خیابون درست، نه یه خط واحد و وسیله نفلیه عمومی برای روستاها و….. اما این مسئله تقسیمات نیز قوز بالاقوز بود دیگه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.