امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2018-09-29

رئیس روابط‌عمومی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز بازداشت شد

محمد شعبانی رئیس روابط‌عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز که شامگاه گذشته با دستور شهردار شیراز برکنار شده بود، توسط نهادهای امنیتی و با هماهنگی مقام قضایی بازداشت شد.

به گزارش كازرون نگاه، محمد شعبانی رئیس روابط‌عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز که شامگاه گذشته با دستور شهردار شیراز برکنار شده بود، توسط نهادهای امنیتی و با هماهنگی مقام قضایی بازداشت شد.

پیش از این انتشار عکسی در فضای مجازی در خصوص بیلبوردی در میدان نمازی شهر شیراز که در طراحی آن از تصویر سربازان رژیم غاصب صهیونیستی بجای رزمندگان دفاع مقدس استفاده شده بود، با انتقاد شدید مردم شهیدپرور شیراز، خانواده‌های معزز شهدا و کاربران فضای مجازی مواجه شده بود.

این اتفاق حواشی زیادی را در شبکه‌های مجازی بویژه در خارج از کشور به دنبال داشت. از جمله اکانتی منتسب به سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی (موساد) که در صفحه توییتری خود نوشت: «مأموریت شیراز انجام شد؛ متشکرم!»

 

 

مردم انقلابی شیراز که انتشار تصویر این بیلبورد خشم آن‌ها را برانگیخته بود، منتظر اقدام مسئولان نمانده و در اقدامی آتش به‌اختیار، همان شب بنر تصویر سربازان رژیم صهیونسیتی را به پایین کشیدند.

رئیس شورای شهر شیراز هم بلافاصله طی نامه‌ای به رئیس کمیسیون فرهنگی شیراز دستور داد موضوع را با فوریت مورد بررسی قرار دهید و برخورد جدی با دست اندرکاران مربوطه صورت پذیرد.

اسکندپور شهردار شیراز نیز در اولین واکنش نسبت به این اتفاق از مردم عذرخواهی کرد و دستور برخورد شدید با عوامل تولید بنر مذموم دفاع مقدس را صادر کرد. او سپس شامگاه پنج‌شنبه محمدجواد کشاورزی رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری و نیز محمد شعبانی رئیس روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز را برکنار کرد.

بررسی‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد سازمان فرهنگی شهرداری شیراز علیرغم اینکه چند طراح در استخدام خود دارد، برای طراحی این بنر از فردی خارج از مجموعه شهرداری استفاده کرده است.

هنوز جزئیات بیشتری از این اتفاق مشخص نیست، اما محمد شعبانی که پیش از این رئیس روابط‌عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بود، با توجه به پیام‌های مشکوک منتشرشده در خارج از کشور بویژه اکانت‌های منتسب به رژیم صهیونیستی، برای انجام تحقیقات بیشتر توسط نهادهای امنیتی در بازداشت به سر می‌برد.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.