امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۹-۲۹

رئیس بیمارستان کازرون منصوب شد

آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید بیمارستان ولیعصر(عج) کازرون برگزار شد.

به گزارش کازرون نگاه، امام جمعه کازرون در آیین تودیع و معارفه ریاست بیمارستان ولیعصر(عج) این شهرستان که با حضور معاون درمان علوم پزشکی شیراز، فرماندار، مسوولان و خیرین در سالن اجتماعات این بیمارستان برگزار شد، اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان با توجه به گستردگی و هزینه‌بر بودن آن که دولت نیز از تامین آن بر نمی‌آید، باید به سنت خوب خیران اتکا کرد.

حجت‌الاسلام محمد خرسند با بیان اینکه با وجود کمبودهای فراوان بیمارستان، اکنون نیز از شهرهای مجاور برای درمان به این مکان مراجعه می‌کنند گفت: چیز خوبی نیست که در هر بخشی گفته می‌شود که بیمارستان می‌خواهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیمارستان ساختن مهم نیست بلکه اداره آن مهم است افزود: تجربه نشان داده که بیمارستان سازی ایجاد خرج برای دولت است و راه آن در نظر گرفتن شهری به عنوان مرکز درمانی قسمتی از استان و تجهیز آن بوده تا شهرهای کوچکتر و مجاور به آنجا مراجعه کنند.

امام جمعه کازرون با گلایه از جامعه پزشکی و پزشکان همشهری گفت: آنها در صورت بهبود شرایط و وضعیتشان، به شیراز و شهرهای دیگر مهاجرت می‌کنند.

خرسند با اشاره به بیمارستان ۲۰۰ تختوابی کازرون و با ابراز امیدواری در سرعت بخشی به روند ساخت و اداره مطلوب آن افزود: امیدواریم با همت خیران و مسوولان، این بیمارستان به مرکز درمانی تبدیل و از ذهنیت نامناسب بودن بیمارستان کازرون و رفتن به مرکز استان جلوگیری شود.

وی خواستار عمل کردن دولت به تعهدات خود در طرح سلامت شد و گفت: بیمه‌ها نیز مطالبات بسیار سنگینی را به بیمارستان‌ها بدهکار هستند و با وجود دریافت نقدی و به موقع آن از مردم، در پرداخت آن به بیمارستان تاخیر و تعلل دارند و باید به نحو شایسته عمل کنند تا طرح سلامت نیز به اهداف خود برسد.

فرماندار شهرستان کازرون نیز در سخنانی با اشاره به خدمات دولت در حوزه درمان اظهار داشت: یکی از مهمترین خدمات دولت در حوزه درمان طرح تحول نظام سلامت است که خدمات شایسته به مردم ارائه می‌شود.

سیدکمال علوی با اشاره به خدمات درمانی دولت در شهرستان کازرون گفت: پیگیری‌های زیادی برای بیمارستان امام علی(ع) انجام گرفته که اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان تجهیزات این بیمارستان خریداری و همچنین نیروهای آن استخدام شده است.

وی افزود: به علت بدهی ۴ میلیارد تومانی دانشگاه آزاد به پیمانکار بیمارستان امام علی(ع) مجوز صدور پروانه بهره‌برداری برای آن میسر نشده که جلسات متعددی برای حل آن گرفته و این مسئله بررسی شده است و امیدواریم هر چه زودتر شاهده بهره‌برداری این بیمارستان باشیم.

فرماندار کازرون با اشاره به جمعیت ۳۰۰ هزار نفری  شهرستان کازرون تاکید کرد: اگر بر ظرفیت‌های این شهرستان به‌صورت جدی در حوزه درمان کار شود به عنوان قطب پزشکی جنوب غرب فارس می‌شود.

در پایان با تقدیر از زحمات سجاد احمدی، امیر خشتی به عنوان مدیریت بیمارستان ولیعصر(عج) کازرون معرفی شد.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.