امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2016-12-30

امام جمعه موقت کازرون خطاب به دولت:

در حقوق شهروندی که نوشتید حقوق محرومان و نیازمندان برعهده دولت نیست؟

صحرایی گفت: البته گورخوابی و کارتن خوابی درست است که بیشتر در کلان شهر هاست اما در شهرهایی مثل کازرون متاسفانه شاهد هستیم که فقر و محرومیت چه بر سر افراد ضعیف آورده است و خاننواده هایی هستند که سرپناه مناسبی در این فصل سرما ندارند و دولت وظیفه دارد که به داد اینها برسد البته مردم هم وظیفه دارند.

امام جمعه موقت کازرون در خطبه های نماز جمعه این هفته کازرون با اشاره به تقوای اقتصادی  گفت: پیامبر اسلام (ص) خود کم مصرف بودند. برای آنکه بتوانیم انفاق کنیم، باید کم مصرف باشیم. البته کم مصرفی به معنای خساست نیست.

صحرایی افزود: از آثار انفاق می توان کمک به مستمندان و در ادامه کاهش فقرا و نیازمندان در جامعه،  عدم وابستگی به دنیا و از ابرار و نیکان شدن ذکر کرد.

وی بیان کرد: پرمصرفی عوارضی دارد که در خانواده برای جبران مخارج، مرد خانواده مجبور به چند شغل شدن می باشد. این اتفاق کمبود وقت برای رسیدگی به خانواده و تربیت فرزندان را درپیش دارد.

خطیب جمعه این هفته ادامه داد: از عوارض پرمصرفی در جامعه، وابستگی سیاسی را میتوان نامبرد. چرا که این جامعه محتاج بیگانه شده که در صورت تحریم توسط او، امر “بله قربان” گو شدن نسبت به بیگانه را به همراه دارد.

صحرایی در خطبه های دوم نماز با اشاره یه مسئله گور خوابی بیان کرد: در قضیه خوابیدن بی خانمان ها در گورهای اطراف شهریار، دولت بجای پیدا کردن راه حل و اقدام آن، حل موضوع را به مردم واگذار کرد. دولت برای این موضوع می گوید: مردمی که آنچنان ارادتی به اباعبدالله الحسین (ع)  دارند، چگونه می توانند ابن صحنه ها را تحمل کنند؟! جالب است دولت گناه خود را به دوش مردم می اندازد. این درحالی است که حقوق شهروندی را تهیه می کند و انتشار می دهد. در حقوق شهروندی که نوشتید حقوق محرومان و نیازمندان برعهده دولت نیست؟

امام جمعه موقت کازرون در ادامه افزود: البته گورخوابی و کارتن خوابی درست است که بیشتر در کلان شهر هاست اما در شهرهایی مثل کازرون متاسفانه شاهد هستیم که فقر و محرومیت چه بر سر افراد ضعیف آورده است و خاننواده هایی هستند که سرپناه مناسبی در این فصل سرما ندارند و دولت وظیفه دارد که به داد اینها برسد البته مردم هم وظیفه دارند.

وی گفت: در مورد موضوع اقرار وزیر امور خارجه به اشتباه که نباید به وعده های جان کری و دولتمردان آمریکایی اعتماد می کرد ؛ رسانه های حامی دولت  بجای اعتراض به اشتباه وزیر، به انتشار این خبر توسط نماینده مشهد اعتراض کردند و نوشتند که نباید مسائل محرمانه نظام را فاش کنید. آیا دانستن و اطلاع  مردم از این موضوع، جزء حقوق شهروندی مردم نیست؟ آیا وزیر امورخارجه که این اشتباه بزرگ را انجام داده مستحق مواخذه است یا نماینده مجلسی که صادقانه سخنان وزیر را اعلام کرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.