امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2018-03-15

فرماندار کازرون در جلسه‌ای با حضور جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی کازرون:

در انعکاس دغدغه مردم به وزارت کشور امانت‌دار هستم

هیچ مسوول شهرستان پیرامون آمدنم به کازرون دخالتی نداشته است/ مطمئن باشید در انعکاس اوضاع و دغدغه مردم به وزارت کشور امانت‌دار هستم

فرماندار کازرون:

هیچ مسوول شهرستان پیرامون آمدنم به کازرون دخالتی نداشته است

مطمئن باشید در انعکاس اوضاع و دغدغه مردم به وزارت کشور امانت‌دار هستم

به گزارش کازرون نگاه به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جلسه ای با حضور جمعی از فعالین سیاسی و اجتماعی کازرون با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان کازرون در دفتر امام جمعه کازرون برگزار شد.

حجت الاسلام خرسند امام جمعه شهرستان ضمن تبریک به مناسبت انتصاب فرماندار جدید کازرون گفت: امروز به جای اینکه زمان صرف توسعه شهرستان شود، مسائل فرعی جای مسائل اصلی را گرفته است. که مسئله اخیر تفکیک شهرستان، از آن جمله بوده و  موجب التهاب فضای شهر شده است.

وی با اشاره به سرخوردگی مردم از عدم نگاه کارشناسانه برخی مسوولان گفت: در دیدار با مسوولان نیز بارها عرض کردم که باید به مشکلات شهرستان کازرون کارشناسانه نگاه کرد. در حال حاضر احساس سرخوردگی در بین مردم شهر وجود دارد که باید برای آن فکری کرد. مسوولان استانی و کشوری این را بپذیرند و نخواهند همه چیز را دستوری و با دیدگاه سیاسی یا امنیتی جا بیاندازند. که این روش اگر در کوتاه مدت جواب دهد، در بلند مدت مشکل ساز خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند با یادآوری برخی اتفاقات چندسال اخیر که موجب عدم پیشرفت در کازرون شده است، بیان کرد: این اتفاقات سلسله‌وار احساس سرخوردگی را در بین مردم تقویت کرده است. از آن جمله بحث فرمانداری ویژه می‌باشد که به چندین شهرستان دیگر استان با وجود داشتن شرایطی کمتر از کازرون داده شد اما به کازرون ندادند.

وی بحث انتقال آب کازرون به بوشهر را موضوع دیگری عنوان کرد و افزود: در حالی که چندین سال متمادی است آب شرب استان بوشهر توسط کازرون تامین می‌شود، اما روستاهای کازرون که اطراف این چاه‌های آب ساکن هستند، خود از تامین آب شربشان رنج می‌برند. با این حال موضوع کف شکنی چاه‌ها نیز در ادامه مطرح می‌شود.

وی ادامه داد:در همین مقطع پادگان امام رضا (ع) تعطیل میشود و زمزمه انتقال پادگان امام سجاد (ع) نیز شنیده می‌شود، که با اعتراض مردم مواجه می‌شود. بحث تونل‌های بناف و محرم نیز دیگر مسئله موجود در این شهرستان است که با وجود حضور چندباره وزیر در شهرستان، ادامه کار به خوبی پیش نرفته و با کمبود بودجه مواجه است. این در صورتی است که می‌بینیم که در استان پروژه های دیگری در زمینه راهسازی انجام شده و حدود ۷۰ درصد تخصیص دارد.

امام جمعه کازرون خاطر نشان کرد: یکسری تصمیم گیری‌هایی صورت گرفته که بدون در نظر گرفتن شرایط شهرستان بوده و باعث سرخوردگی مردم می‌شود. مسوولان نیز توقع دارند که مردم از آنان راضی و خشنود باشند. خب این اتفاقات مردم را ناراضی کرده و منجر به اعتراضشان می‌شود. باید حرف مردم را شنید، نه با تحکم و روش امنیتی با مردم برخورد کرد‌.

وی با انتقاد از حضور کمرنگ نماینده مردم کازرون در بین مردم گفت: از طرفی نماینده شهرستان نیز حضور کمرنگی در بین مردم دارد. بهتر است در حضور نخبگان شهر جلسه ای گرفته و موضوع بررسی شود. چرا که هم شرعا و هم قانونا ایشان نماینده مردم هستند و باید در بین مردم حضور داشته باشد.

حجت الاسلام خرسند با تاکید بر حفظ هویت‌های شهرستان کازرون گفت: در این مسئله اگر هویت تاریخی، مذهبی و طبیعی کازرون حفظ و همچنین مسئله فرمانداری ویژه در نظر گرفته شود، کازرون مخالفتی با این موضوع و ارتقای این بخش ندارد.

امام جمعه شهرستان خطاب به فرماندار کازرون گفت: حضرتعالی به عنوان نماینده دولت که استاندار فارس و امام جمعه فیروزآباد نیز ذکر خیر شما را داشته‌اند و از شما به عنوان فردی دلسوز و مومن تعریف می‌کردند، یقین بدانید که مردم کازرون نیز در صورتی که خدمتی ببینند، قدردان خواهند بود. چنانچه در گذشته نیز اینچنین بوده است. توقعی که داریم اینست تا انعکاس مناسبی که توسط فرمانداران سابق، آنچنان که باید صورت نگرفته و به خوبی به استان مخابره نشده است، توسط مسوولین به مرکز منعکس شده تا به خواست مردم کازرون توجه شود. حضرتعالی می توانید در این قضیه، نقش بسیاری داشته باشید. البته شما فرماندار شهرستان کازرون هستید و منطقی است که کل شهرستان را در نظر بگیرید. هرچند بنای جناب فرماندار طبق شنیده ها و دیده ها، بر انجام وظیفه و بیان واقعیت است. از دوستان نیز میخواهیم تا از راه قانونی مسائل را پیگیری کرده و در مقابل به جناب فرماندار اعتماد کنند و ارتباط داشته باشند.

وی در پایان با ابراز تاسف بابت اتلاف و درگیری وقت در این مسئله گفت: آیا مشکل اول کشور و منطقه ما این موضوع است؟ چرا توانی که باید برای حل مشکلات مردم از جمله اشتغال و اقتصاد مقاومتی صرف شود، برای این مسائل هدر می‌رود.

در ادامه ابراهیم استوار میمندی سرپرست جدید فرمانداری کازرون با توجه به برخی صحبت‌ها پیرامون علت حضور وی در کازرون گفت: قسم جلاله میخورم که هیچکدام از مسوولین شهرستان اعم از نماینده، امام جمعه و یا گروه‌های سیاسی در حضور من به کازرون هیچ نقشی نداشته اند. من نماینده عالی دولت هستم، چه یک روز و چه صدسال مسوول باشم، فرمانداری کرده و فرمانبری نخواهم کرد و این منش من هست.

وی درباره اعضای غیر بومی شورای تامین در برخی شهرستان‌ها گفت: گلایه ای که چرا در شورای تامین هیچ کازرونی نیست، وجود دارد. ریشه مشکلات ناشی از این است که دایره انتخاب مردم را تنگ می‌شود، که البته این مسئله در همه شهرستان ها هست. این زمینه را برای انتخاب مردم بیشتر باز کنید تا افرادی که مورد رضایت قاطبه مردم هستند وارد شوند.

استوار میمندی با تاکید بر اتحاد مسوولان و مردم بیان داشت: در ارتباط با یکسری از پروژه ها، محور توسعه هر شهرستان مثلث نماینده، امام‌جمعه و فرماندار است. بقیه ذیل این مثلث قرار می گیرند. اگر این سه مورد با هم اتحاد نداشته باشند، بخش بزرگی از کارها ابتر می ماند. نظر بنده اینست که همچون این جلسه، جلساتی تشکیل داده و از نماینده دعوت کنید تا نظرات بیان شده و به تفاهمی برسیم. همانطور که امام جمعه محترم نیز گفتند، اهمیت و قداست جایگاه‌ها را حفظ کنید. حق مردم در خصوص اعتراضات کاملا قابل قبول است. اما ادبیات و نحوه آن می تواند شایسته جایگاه مسوول و شان مردم کازرون باشد.

وی ادامه داد: مسوولان نمی‌توانند به یکباره همه برنامه‌ها را با هم پیگیری کنند. باید هر سال چند پروژه در نظر گرفته شود و به دنبال رسیدن و تحقق آن اهداف حرکت کنیم تا به نتیجه برسند. بنده با این ماموریت آمدم که دیدگاه‌ها را در راستای رسیدن به اهداف مردم کازرون به هم نزدیک بکنیم.

سرپرست فرمانداری کازرون ادامه داد: در جلساتی که این چند روز با اقشار مختلف داشته‌ایم، یک نقطه مشترک در بین صحبت‌ها وجود دارد و آن اینست که ما مخالفتی با توسعه و پیشرفت یک منطقه و بخش نداریم، اما حقوقی نیز برای مردم کازرون متصوریم که انتظار داریم این حقوق رعایت شود. البته که ما حق و اعتراضات مردم را محترم می شماریم. بنده اگر حرفی دارم در شیوه اعتراضات هست چرا که راه های اعتراض مختلفی وجود دارد. می گوییم اگر حرفی هست و حقی باید پیگیری شود، شیوه پیگیری این امر باید شیوه قانون باشد. تجمعات شرایط خاصی دارد. در یک مسئله عمومی که تعداد افراد و نفوذی ها معلوم نیست و دشمن نیز از طرفی مترصد سوئ‌استفاده است، باید مراقب باشیم. چرا که امنیت شوخی بردار نیست.

استوار با تاکید بر حفظ امانتداری در انعکاس گزارش‌ها گفت: بنده به عنوان نماینده عالی دولت تمام گزارشات را بدون کم و کاست ارسال می کنم. اینکه از وزارت کشور تماس گرفته شده، نشان از صحت این عملکرد و ارسال گزارش های دقیق دارد. روزانه با جناب استاندار تماس داریم که چه اتفاقاتی افتاده و چه کاری نیز لازم است که انجام دهند. از طرفی زمینه ملاقات دوستان با آقای پژوهش و ملاقات امام جمعه محترم با شورای تامین استان را نیز فراهم کرده‌ایم. ضمن اینکه دغدغه مردم چنارشاهیجان را نیز بی کم و کاست منعکس کرده‌ایم چرا که برای بنده هیچ فرقی نمی کند و تبعیضی قائل نمی‌شوم.

وی با تاکید بر اینکه بیشاپور و امامزاده سیدحسین جزئ کازرون است گفت: در بحث امامزاده سیدحسین و بیشاپور باید گفت که بر اساس مصوبات اسمی و ترسیمی این دو نقطه جزء بخش مرکزی هستند و حرفی بر آن‌ها نیست. نکته تنها بر روی دشت برم هست که در حال مذاکره می‌باشد.

سرپرست فرمانداری کازرون گفت: اگر جناب جلالی مدیر کل دفتر تقسیمات کشوری قصد حضور در کازرون را دارد، حاصل پیگیری های حاج آقا و انعکاس چندروزه بنده است. عین واقعیت و دغدغه های مردم کازرون و قائمیه که چه چیز هایی می گویند و همچنین فرمایشات امامان جمعه کازرون و قائمیه را بی کم و کاست برای جناب وزیر فرستاده ام. جو حاکم در کازرون و حرف مردم قائمیه را نیز دقیق منعکس کرده ایم. آقایان با امام جمعه، گروه‌های سیاسی و نماینده صحبت کرده اند، ما نیز کار خود را انجام می دهیم. بنده نماینده دولت و مامور قانون هستم. نهایتا هرچه از قانون درآمد و هرچه تصمیم شورای امنیت ملی شد، مصوبه هیأت وزیران را خواهد گرفت. اما این اطمینان را می دهیم که امانت داری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.