امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۹-۰۴

در دیدار بسیجیان با امام جمعه شهرستان کازرون بیان شد؛

داشتن بصیرت برای بسیجی واجب است

جمعی از بسیجیان شهرستان کازرون به مناسبت هفته مقدس بسیج با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

در دیدار بسیجیان با امام جمعه شهرستان کازرون بیان شد؛

داشتن بصیرت برای بسیجی واجب است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون؛ جمعی از بسیجیان شهرستان کازرون به مناسبت هفته مقدس بسیج با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار سرهنگ شهرام افشاریان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون به بیان برخی از فعالیت های اخیر صورت گرفته در بسیج پرداخته و گفت: ارتباط با روحانیت، انسجام نیروهای فرهنگی اعم از بسیجیان و نیروهای خودجوش مستقل فرهنگی، فعالیت مضاعف بسیج طلاب، اصلاح برخی چینش های مدیریتی در پایگاه ها و حوزه‌ها و همچنین حضور و نظارت میدانی ویژه تر از جمله اقداماتی است که انجام شده است.

افشاریان ادامه داد: در بحث مسجد محوری با تشکیل شورای امور مساجد و افزایش ارتباط اقشار بسیج به حل مشکلات گذشته و بهبود مسائل پرداخته می شود. امسال به نسبت سال گذشته اردوهای جهادی تا دو برابر بوده است که نباید محدود به فصل تابستان باشد و در طول سال نیز صورت خواهد گرفت. البته اردوهای جهادی نه تنها توسط بسیج و مردم بلکه از بین مسئولین نیز باید برخاسته شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون با تاکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت: بنا داریم در کازرون در زمینه فرهنگی، برنامه و فعالیت ویژه ای داشته باشیم که با تشکیل شورای فرهنگی متشکل از جوانان فرهنگی و متعهد به فعالیت فرهنگی بپردازیم. در بحث امر به معروف علی رغم تلاش در این زمینه، متاسفانه تنها هستیم که نیازمند پیگیری و همکاری بیشتر عزیزان است. رمز موفقیت در مدیریت بسیج، ارتباط بسیجی وار و حضور صمیمانه است که در دفاع مقدس نیز این را شنیده ایم.

در ادامه امام جمعه شهرستان کازرون ضمن خیر مقدم به بسیجیان و اعضای شجره طیبه بسیج به بیان نکاتی در باب قداست و اهمیت بسیج پرداخت: من تشکیل بسیج توسط امام (ره) را یک الهام غیبی و معجزه انقلاب می دانم. اگر بسیج نمی بود، کار انقلاب در سال‌های اول تمام بود. به همین سبب تشکیل بسیج توسط امام یک کار کوچک نبوده بلکه الهام بود.

وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر داشتن بصیرت است. که البته داشتن آن به سابقه نیست چراکه حتی همین سوابق ریشه ی غرور می شود، کما اینکه در زمان پیامبر برخی از صحابه مغرور به سابقه خود شدند. البته در زمان ما نیز خیلی از اطرافیان امام نیز فریب سابقه خود را خوردند.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه انقلاب با سرعت مسیر را می پیماید گفت: برخی در این مسیر پیاده می شوند و بعضی دیگر با بصیرت خود همراه می شوند. اگر به حرف راهنما عمل کنیم، خواهیم رسید با سهولت مسیر را طی خواهیم کرد. خداوند انبیا، ائمه و در زمان ما ولی فقیه را راهنما قرار داده است. البته اینکه بفهمیم ولی از انسان چه می خواهد نیز خود دشوار است. به طور نمونه می بینید که شهید حججی با سرعت به مقصد رسید اما برخی نیز در سوابق خود همچنان مانده اند.

امام جمعه کازرون با تاکید بر داشتن بصیرت و نخوردن فریب منافقین گفت: برخی با حفظ ظواهر جمهوری اسلامی و بیان الفاظ، در عمل منافق وار رفتار میکنند. پس ملاک را نباید ظاهر رفتار افراد قرار دهیم. همانطور که می‌بینیم عربستان در زمینه ساخت و عمران مساجد هزینه می‌کند، اما ببینید قصد معرفی چه اسلامی را دارد. بصیرت داشتن برای بسیجی واجب است. به طور مثال بصیر بودن یعنی باید به دور از حرفهای عوامانه از جمله هم محلی و نژادی بودن تصمیم بگیریم. بسسجی باید پاک‌ترین، مومن‌ترین، مخلص‌ترین افراد باشد.

وی با تاکید بر فعالیت های محتوایی بیان کرد: کارهای محتوایی است که شهید مسرورها را می سازد. به طریکه وقتی به وصیت اینشهدا نگاه میکنیم، می بینیم که ما چه میزان با آنان فاصله داریم. خواهش من این است که به کارهای محتوایی نگاه ویژه شود.

حجت الاسلام خرسند ادامه داد: اکنون توقع من از بسیج بیشتر است، تاکید بنده همیشه این بوده که فرمانده بسیج را از بین افراد بومی انتخاب کنید چرا که منطقه و روحیات مردمی را بهتر می شناسد. بهتر است که به فعال کردن بخش های گذشته نیز پرداخته شود تا پتانسیل، انرژی و زمان در تشکیل شوراهای جدید مختلف صرف نشود.

وی در پاسخ به برخی مسایل گفت: در زمینه امر به معروف گفته می شود تنها هستیم، حتما تنها هستید. چرا که با وجود تصویب قانون در کشور، برخی مسئولین اعتقادی به انجام امر به معروف و نهی از منکر ندارند. برنامه های آبروی محله و کوچه باغ های شهادت کارهای ابتکاری و خوبی در زمینه فرهنگی است که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

امام جمعه کازرون با اشاره به جذب حداکثری گفت: بسیج یک فرهنگ و روحیه است و محدود به ارگان و بخش خاصی نیست. همه باید با وجود اختلاف سلایق، خود را بسیجی بدانند ولو اینکه بسیاری از کارهای بسیجی وار می کنند اما در ارگان و سلسله مراتب حضور ندارند.

وی ضمن اشاره به پتانسیل تاثیرگذاری بسیج اضافه کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی این بسیج است که با وجود کمکاری مسئولین، می تواند آن را محقق کند. در زمینه امر به معروف و عفاف و حجاب، باید مطالبه گری شود که چرا دولت قانون مصوب را اجرایی نمی کند. چرا اقتصاد مقاومتی هیچ تغییری در زندگی مردم ایجاد نکرده است، چون اقدامی صورت نگرفته است. چنانکه فرمانده اقتصاد مقاومتی در مناطق زلزله زده بجای روحیه دادن به مردم، از آن حادثه بهره برداری سیاسی می کند. باید مطالبه گری را در بین بسیجیان فعال کنیم.

در پایان برنامه برخی از بسیجیان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون مشکلات مطالبه گری، عفاف و حجاب و… پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.