امروز:شنبه, ۲۷ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۸-۰۶-۱۵

خطیب موقت نمازجمعه کازرون؛ تقوای اقتصادی، مستلزم مراقبت از درامد و خرج مال است/دیپلماسی ملتمسانه در شان امت حسینی نیست

حجت الاسلام محمود صحرایی امام جمعه موقت کازرون:مراقب مال حرام باشیم که تنها مختص دزدی نیست، بلکه دهها عنوان در علوم فقه برای آن بیان شده است.

حجت الاسلام محمود صحرایی امام جمعه موقت کازرون در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه داشتن تقوای اقتصادی مستلزم رعایت و مراقبت در درآمد و خرج مال است گفت: مراقب مال حرام باشیم که تنها مختص دزدی نیست، بلکه دهها عنوان در علوم فقه برای آن بیان شده است.
وی اضافه کرد: اگر از مال حلال تغذیه شدیم، میوه ما نیز عمل صالح است و عکس آن نیز صادق است.
حجت الاسلام صحرایی اظهار کرد: امام حسین (ع) وقتی بی ادبی کوفیان را دید، خطاب به آنان گفت که شکم هایتان از حرام پر شده است. حرام حتی انسان مسلمان شیعه را تا تقابل با امام زمان خود نیز پیش می برد.

وی با اشاره به ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: عزاداری و گریه بر اباعبدالله الحسین (ع) عامل اتصال روح ما با ایشان است که کشتی نجات در طوفان مشکلات هستند.
وی ادامه داد: کدام شیعه با گریه بر امام حسین (ع) روحیه اش خراب شد که برخی مدعی آن می شوند. گریه اعلام برائت از دشمنان زمان و اعلام حمایت بر کاروان کربلاست. گریه حرکات عاشقانه است، کدام حرکات عاشقانه افسردگی می آورد، بلکه نشاط و شور درونی ایجاد می کند.
حجت الاسلام صحرایی افزود: رشادت های رزمندگان ما در دفاع مقدس، نتیجه عزاداری و گریه بر امامان حسین (ع) بود. نشاط در جهاد و داشتن روحیه حماسی نتیجه گریه بر امام حسین بود.

امام جمعه موقت کازرون متذکر شد: همه نذری داشته باشید، هرچقدر کم، اما برکاتش را خواهید دید. مجالس روضه خانگی را داشته باشید که ضامن سلامت دین و خانواده است و آن را تا آخر ماه صفر ادامه دهید. همچنین سنت‌های عزاداری را حفظ کنید و عزاداری را در دهه اول و پس از دهه تعزیه را اجرا کنید.

وی با اشاره به گام سوم خروج از برجام گفت: دیپلماسی ملتمسانه برای امتی ک سرتاسر حسینی و حماسی بوده، زشت است. نص صریح قرٱن است که با آنها مبارزه کنید تا از عهدشکنی دست بردارند، نه مذاکره کنید و امتیاز دهید. سیاست خارجی ما باید بر اساس قرآن شکل گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.