امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۳-۱۳

حواشی جلسه معارفه فرماندار جدید کازرون

امام جمعه کازرون جلسه معارفه فرماندار را بخاطر سخنان تند رضازاده نماینده کازرون پیرامون حوادث اخیر شهرستان، ترک کرد!

به گزارش کازرون نگاه، صبح امروز آیین تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید کازرون با حضور معاون سیاسی استاندار فارس برگزار شد. این جلسه که نخستین رویایی امام‌جمعه کازرون و نماینده مردم این شهرستان در مجلس بعد از حوادث کازرون به شمار می‌رفت، با حاشیه‌های زیادی همراه بود و بیش از آنکه در آن حرفی از فرماندار زده شود، به صف‌کشی مهمترین مخالفان و موافقان طرح تقسیم کازرون تبدیل شد؛ تا آنجا که حجت‌الاسلام خرسند جلسه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در مراسم تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام علی ع و گرامیداشت شب‌های قدر، بیان داشت: کسانی که مسوولیتی در جامعه دارند، در این شب ها بیش از عوام نیاز به ارتباط با خداوند و عاقبت بخیری دارند چرا که برای جامعه می‌خواهند تصمیم بگیرند. از خدا بخواهیم که در این سه شب عزیز بتوانیم از برکات این ایام و لیالی استفاده بکنیم. مسوولیت نباید باعث غفلت از مسائل معنوی بشود، تا نظر و تصمیم‌مان همواره سنجیده، معقول و مورد رضایت خداوند باشد.

وی با توجه به شرایط حساس کشور و توطئه ‌های دشمنان افزود: ما در موقعیت حساس کنونی کشور و نظام، بویژه منطقه و شهر و دیارمان قرار داریم. دشمنان نظام ما در عرصه بین المللی شمشیر را از رو بسته و از هر دشمنی و توطئه‌ای کوتاهی نمی کنند. اگر تا امروز هم کاری نکرده اند، نتوانسته اند. تجربه نیز نشان داده که امید بستن و مذاکره با دشمن، سودی ندارد و از دشمنی‌شان کم نمی‌کند. لذا هم مردم و هم مسوولین باید مراقبت کنند تا بهانه ای دست دشمن نیفتد. مردم با حضور خود در صحنه و مسوولین با تصمیمات درست، سنجیده و پرهیز از برخی تصمیمات و بیان مطالبی که می توانند حاشیه ایجاد کنند، مراقب باشند.

حجت الاسلام خرسند با تاکید بر دوری از موانع تحقق آرمان‌های انقلاب در کلام مقام معظم رهبری گفت: در فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان، نکات بسیار مهمی بیان شد که ایشان در بحث آرمانها و موانع فرمودند که از جمله موانع تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب، سرگرم شدن به مسایل و بهانه های اختلاف انگیز و ویران کننده است. ضرورتی ندارد که در این مقطع کشور مسایل و اموری را بیان کنیم که نتیجه ای جز اختلاف و کینه بین مردم  ندارد. مثل حوادثی که این ایام در شهرستان ما اتفاق افتاد. اگر از ابتدا تصمیمات براساس رعایت همه این جوانب می بود و مصالح در نظر گرفته می شد شاید کار به اینجا نمی رسید.

وی درگیر حاشیه نشدن را از دیگر موانع تحقق این اهداف برشمرد و افزود: حاشیه و متن را از هم باید جدا کنیم. امروز ببینیم مسایل اصلی و فرعی چیست. اشتباه نگرفتن بین دوست و دشمن از دیگر این موارد است. دشمن میخواهد که دشمنی را به کشور وارد کنیم تا از دشمنان اصلی غفلت بورزیم. اینها مسایل امروز نیاز جامعه ما است که باید در گفتار و کردارمان مراقب باشیم.

امام جمعه کازرون با اشاره به ایجاد ناامیدی در جامعه به عنوان یکی از ابزارهای دشمن تصریح کرد: مسئله مهمی که امروز دشمن به دنبال آن هست، اینست که می خواهد روحیه یاس و ناامیدی را بین مردم تزریق کند که البته هیچ وسیله ای برای دشمن بهتر از ناامیدی مردم نیست. مردم اگر خدای نکرده از نظام و دولتمردان ناامید شدند، براحتی با آن آدرس‌دهی که دشمن میدهد، حرکت می کنند که مقداری از آن به عملکرد مسوولین برمی‌گردد. پس ما با عملکردمان مردم را نسبت به آینده کشور و نظام اسلامی، رفاه مردم و توسعه کشور امیدوار بکنیم.

وی افزود: رسانه های معاند فقط روی نقاط ضعف دست می گذارند. گویا جمهوری اسلامی در این چهل سال هیچ دستاوردی نداشته است. بعد از طرفی هم مقامی در کاخ سفید می‌گوید ما باید کاری کنیم که جمهوری اسلامی ۴۰سالگی خود را نتواند جشن بگیرد. که این کار را نه از راه نظامی، چرا که جمهوری اسلامی می تواند پاسخ خود را در وفت و مکان مناسب بدهد، کما اینکه پیشتر نیز اینچنین بوده است. پس دشمن از راه اختلافات داخلی و مایوس کردن مردم نسبت به نظام و عملکرد دولتمردان قصد ورود دارد. اینجاست که هم دولتمردان باید مراقب گفته ها و تصمیمات باشند و هم مردم، فرهیختگان و خواص، اصحاب رسانه و کسانیکه تریبون دارند مراقب باشند که کاری نکنیم که دشمن فایده اش را ببرد. بنابراین عملکرد مسوولین در امیدواری یا ناامیدی مردم بسیار موثر است.

حجت الاسلام خرسند با توصیه به مسوولین بر مراقبت گفتار و عملکرد خود خاطر نشان کرد: سعی کنیم در این مسوولیتی را که داریم و دائمی هم نیست، در موضع گیری‌ها و قول هایمان به مردم مراقب باشیم. افراد میروند اما عملکردها و سوابق می مانند. در این وضعیت بد اقتصادی مردم را امیدوار کنیم و در کار گشایش ایجاد کنیم. بعضی مواقع میبینیم که برخی مسوولین گیر در کار می اندازند. پس تلاش بکنید که انشالله در این شهرستان با این شرایطی که هست، ما مردم را به عملکرد نظام و دولت امیدوارتر بکنیم. هرچه مردم امیدوارتر بشوند، شادابی و امید به آینده بیشتر است. هرچه مردم ناامیدتر باشند دشمن بهره برداری میکند.

وی در ادامه با تشکر از سرپرست فرمانداری و خیرمقدم به فرماندار جدید گفت: ضمن تشکر از زحمات آقای استوار میمندی آرزوی توفیق برای ایشان داشته و خیر مقدم به اقای دهقان میگوییم که با توجه به اینکه فرزند این شهرستان هستند و شناختی که از شهرستان داشته و مسایل را بهتر تشخیص میدهند، با روحیه خدمتگزاری، طراوت و جوانی و انگیزه انقلابی بتوانند یک مدیریت انقلابی از خود به نمایش بگذارند. همچنین با همفکری و پیگیری اقدامات جدی در حل مسائل و مشکلات شهرستان داشته باشند. استاندار هم گفتند که اختیار ویژه در حل مسایل شهرستان به ایشان می دهیم.

امام جمعه کازرون در اهمیت حضور مسوول بومی در شهرستان ابراز داشت: اما کاش این تصمیم دو سال پیش گرفته شده بود و علی‌رغم احترام به فرمانداران قبلی، از فرماندار بومی استفاده می شد. به سهم خود به عنوان یک شهروند کازرونی که مردم را می شناسم و همچنین خدمتگزار مردم در منصب امامت جمعه مرکز شهرستان به همراه دیگر ائمه جمعه در بخشهای شهرستان آمادگی همکاری با ایشان داریم. که انشاله شهرستان هم از این مرحله حساسی که در آن قرار گرفته ایم بگذریم و صمیمیت و اخوت و برادری بیشتری بین مردم مناطق مختلف شهرستان شاهد باشیم. بارها گفته ام که برای بنده هر بخش شهرستان تفاوتی باهم ندارد و همه عزیزند و تحت لوای یک پرچم و نظام و دارای یک فرهنگ و اداب هستیم و نگذاریم برخی مسائل حاشیه ای و زودگذر بین ما کدورت ایجاد کند و مسوولین نیز با تصمیمات سنجیده‌شان به این وحدت و اخوت کمک کنند. فرماندار جدید نیز با توجه به شناختی که دارند می توانند به این وحدت کمک کنند.

در ادامه حسین رضازاده به صحبت پرداخت که به شرح ذیل می باشد:

جا دارد یادی کنیم از آقای علوی، چون فرماندار در واقع ایشان بودند و آقای استوارمیمندی به عنوان سرپرست بوده‌اند‌.

از رسانه‌ها خواهش دارم کارشان آگهی زدن نباشد، آگاهی دادن باشد… دوست دارم صحبت‌هایی که الان مطرح می‌کنم، تماما منعکس شود.

بنده به عنوان نماینده همه مردم، بلکه ۸۰ میلیون جمعیت ایران وظیفه دارم حوادث کازرون را ریز به ریز بیرون بیاورم و عوامل اصلی را به مردم معرفی کنم.

باید تاوان اینها را پس بدهیم. زمان زدن و در رفتن تمام گذشت و تمام شد. زمانی که به عنوان نماینده مردم انتخاب شدم، این را گفتم. گفتم اگر تا الان هرکسی هرکاری دلش خواست، کرد و هرطوری دلش خواست در کازرون عمل کرد، تا زمانی که من نماینده مردم هستم، اجازه نمی‌دهم. الان هم می‌گویم. این را در گوش همه‌شان فرو کنید. اگر کسی تا حالا نفهمیده، از این به بعد بیشتر بفهمد.

تقسیمات در کشور یک چیز معمول است.

بنده به عنوان نماینده مردم، سوگندی که خورده بودم این بود که مقابل حرف مردم نایستیم.

برخی از خادمین ما خیانت دست خودشان نبود. به عنوان خادم بودند، ولی مانع توسعه و حقوق مردم بودند. من حداقل تلاش کردم که این نباشم.

یک کسانی که در همین شهر مسوولیت داشتند و انتظار داشتیم که واقعیت را به مردم بگویند، ولی کاملا جریانشان دروغ و وارونه گفتن به مردم بود.

فتنه یعنی چی؟ چرا الان بعضی افراد سال‌های سال در بازداشت هستند؟ مگر آنها چکار کردند که ما نکردیم؟ ما خیلی روشن‌تر فتنه‌گری کردیم. ما وقتی دروغ به مردم گفتیم و وقتی همه‌اش گفتیم غیرقانونی هست، وقتی ما آمدیم به عنوان مسوول، رفتیم حوزه علمیه را تعطیل کردیم و آوردیم در خط مقدم بین مردم، وقتی مشروعیت دادیم به حضور افراد در خیابان، نتیجه‌اش چه می‌شود؟ باید بشینیم و حرف گوش کنیم. من می‌گویم به خدا قسم اگر مردم کازرون این را درک نکنند بدبخت‌تر می‌شوند.

تذکر پژوهش جهرمی معاون ساسی استانداری فارس به رضازاده:
آقای رضازاده ما امروز نیاز به آرامش داریم. فرمایشات شما کمکی به آرامش نمی‌کند. من خواهشم این است که جنابعالی در رابطه با آینده صحبت کنیم. تا اینکه بخواهیم بپردازیم که کی و چی، اگر بنده هم مقصر باشم، به پای میز محاکمه خواهند آورد.

رضازاده:
فضا را طوری کرده‌اند که حرف حق را اجازه نمی‌دهند مردم بشنوند… فتنه‌انگیزی می‌کنند و مسیر مردم را به سمت دیگری تغییر می‌دهند. این را ما باید بدانیم. خودتان خیلی آگاهی دارید.

در این شهر متاسفانه مدیریت دست مدیران نیست. اینکه الان این آقایان بیچاره نشسته‌اند، مدیریت دست اینها نیست. مدیریت دست آنهایی است که عده‌ای را جمع می‌کنند و می‌برند جلوی پادگان.

خودمان را تغییر دهیم تا قبل از اینکه مردم تغییرمان دهند.

شما می‌دانید چه بر سر کازرون آمد… مردم شریفی که سال‌های سال آبروداری کردند، جز بهترین شهرهای کشور بودند. آمدند در خیابان و ماشین متعلق به خودشان را آتش زدند و خودشان صدمه دیدند. اینها چیزهایی بود که باعث رنجیدن خاطر همه‌ی ما شد.

باید از گذشته درس بگیریم و از این به بعد به دنبال اتحاد و انسجام باشیم.

گوش به افرادی که دنبال فاصله و تفرقه بین مردم هستند، ندهیم.

در شهر کازرون، تونل محرم در طول مدت خدمت بنده به اندازه ۸سال کار شد. سیلویی که ناتمام بود به بهره‌برداری رسید. بیش از ۱۸زمین چمن مصنوعی کار شد و اینها را ما پیگیر بودیم… جاده دریس به قائمیه تا سال گذشته اقدامی صورت نگرفت و مبلغ ۱۰میلیارد تومان که برای اولین بار بود نمایندگان اجازه پیدا کردند، بنده دستور دادم مستقیم اختصاص بدهند به این جاده. سالن بانوان دارد اجرا می‌شود. تصفیه‌خانه و فاضلاب شهری کازرون را قول دادند حتما امسال تکمیل می‌کنند. جاده کازرون به سیف‌آباد کارهایش صورت گرفته، جاده پل‌آبگینه به همین شکل..‌. سدنرگسی در پیشرفت چندبرابر شده… جاده بالاده به کازرون دارد عریض می‌شود… جاده فامور به کازرون تقریبا کارش تمام است و به زودی شروع می‌شود… جاده بالاده به حسین آباد، کارهایش دارد تمام می‌شود… پل بالاده در حالی که تلاش بود زودتر صورت بگیردولی ان‌شالله به زودی تمام می‌شود..‌. در خشت و کنارتخته پیگیری سد چروم بود… جاده کمارج به کنارتخته حرکت به سمت جلو است… چهار زمین چمن در بخش خشت و کنارتخته شروع شده… سال گذشته بیش از سه دستگاه آمبولانس و بیش از یک میلیارد تومان برای شبکه بهداشت و درمان گرفتیم.

گذشته‌ها گذشته. این مصیبت‌ها سر همه‌ی ما درآمد. متاسفانه بدبینی بین دو تا مردم ایجاد کردیم.

مردم قائمیه کوهمره و مردم کازرون که دوستی و برادری‌شان همچنان هم ادامه دارد. ولی متاسفانه بعضی‌ها زمینه‌ساز این فاصله‌ها شدند که باید تلاش کنیم فاصله‌ها کم بشود. دوستی و برادری بین مردم بیشتر شود.

فاصله‌ها را باید کم کنیم، ولی آنهایی که مسبب بوده‌اند باید مشخص شود. عرض کردم، دوره‌ی زدن و در رفتن تمام شد. ولی باید تلاش کنیم فاصله‌ها کم شود.

این جریان‌ها قبل از اینکه به جهت سیاسی به ضرر ما باشد، در جهت اقتصادی و توسعه شهرستان به شدت ما را فلج کرد. نزدیک به چهار پنج مورد بود که من برنامه‌ریزی کرده بودم مسوولین ارشد را بیاورم به شهرستان برای تسریع در پروژه‌ها، همه تعطیل شد… هرکسی نگاه می‌کرد، میگفت فعلا که جنگ و دعوا هست.

برای فرمانداری ویژه، ما خودمان بیش از سه بار تلاش کردیم که برای شهرستان کازرون این را به نتیجه برسانیم، خوشبختانه بنا به قول‌هایی که دادند و تلاشی که انجام می‌شود، قطعا این اتفاق بایستی محقق بشود برای شهرستان.

آقای دهقان از نیروهای پرتلاش، خدوم و فردی کاری هست. من امیدوار هستم که همشهریان عزیز قدر ایشان را بدانند و از توانایی ایشان استفاده کنند… اعتماد کنید به همه‌ی اینها… اعتماد داشته باشید، مطمن باشید خیلی از این مشکلات حل می‌شود. مشکلاتی که باعث سواستفاده و موج‌سواری بعضی از افراد سیاسی و ورشکسته‌های سیاسی در شهر می‌شود، اینها برطرف می‌شود.

نماینده کل مردم هستم. همه‌ی مردم شهرستان کازرون برایم عزیز و قابل احترام هستند.

عذرخواهی می‌کنم از اینکه یک مقدار تند صحبت کردم و باعث رنجش بعضی از دوستان شدیم. ولی بعضی وقت‌ها آدم بی‌عدالتی، بی‌انصافی و اینجور چیزها را می‌بیند، ممکن است تحملش سخت شود.

من دو سال است که تحمل می‌کنم. ولی وقتی بحث خون‌ریزی و این چیزها پیش بیاید، گناهش به گردن همه‌ی کسانی است که سکوت می‌کنند و کسانی که بخواهند بی‌تفاوت باشند نسبت به از دست دادن بهترین جوانان ما در این شهر.

باید گریست به تفکری که باعث این اتفاقات می‌شود.

5 پاسخ به “حواشی جلسه معارفه فرماندار جدید کازرون”

 1. ناشناس گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  حرف درستی زده مدیران نمیتونن مدیریت کنن چون سازمان های خاص و غیر دولتی و دارای امتیازات خاص همه تصمیماتو می گیرن

 2. یک شهروندکازرونی گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جواب رضازاده از زبان یک کازرونی
  ۱ فتنه که گفته میشود اول باید دید که خواسته مردم چه بوده وآیا با فتنه قابل مقایسه است یا نه الان در خیلی از شهرها مردم خواسته هایی دارند و اقشارمختلف نیز از راننده گرفته تا مال باخته وبازاری و الودگی و گرد و خاک و کشاورز بحران زده آب را میتوان فتنه نامید
  ۲رضازاده در زمانی که مردم کازرون خواستارگفتگو بودند چرا درمیان مردم کازرون نیامد وخود همان حقی را که مدعی آن است به گوش مردمی که نماینده آنها است برساند
  ۳رضازاده فکر نمی کند که مردم هر روز در این شهرستان عبورومرور میکنند وهیچ تغییری نمی بیند بعد به صداقت شما شک می کنند
  ۴اگرشما روی قسمی که خوردید هنوز باشید مردم کازرون بهترین پشتیبانی را از شما و هرکه بعد شما بخواهد نماینده این شهر شودکردند وآن این بودکه به همه فهماندند چه مردمی هستند وشما به پشت گرمی این مردم همه خواسته های شهرستان رامحقق کنید
  ۵اگررضازاده راست می گوید و واقعا نماینده همه مردم است تلاش کند تا کسانی که بخاطر لجبازی شما بادیگران که الان در این سخنرانی جناح بندی شما برای آدم نکته سنج کاملا پیداست را که اسیر شده اند آزاد کنید
  ۶کلام آخر .دوصد گفته چون نیم کردار نیست

 3. انصاری گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  آقای رضازاده صحبت درستی کردند .چرا واقعیت را از روز اول به مردم نگفتند ؟ كساني که در جریان بودند شاهپور و سید حسین جز طرح نبود چرا واقعیت را کتمان کردند ؟

 4. محمد گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  چرا بانيان اصلي تجمعات(گروه هاي محيط زيستي) در زمان هاي كه به مردم نياز داشتند با مردم بودند. اما در پي اتفاقات اخير همه گي خاموش شدند و لب به سخن نمي گشايند. اين ها مردم را فداي امورات سياسي خود كردند.

 5. میرزایی گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  هر خواسته ای باید از راه قانون پیگیری بشه . با ایجاد بلوا و آشوب که نمیشه به جایی رسید . اگه با آشوب بخاد کاری انجام بشه که نمیشه کشور رو اداره کرد .
  شهرستان شدن قائمیه روال قانونی خودش رو بايد طی کنه

  باید هر کسی تو این آشوب نقش داشته رو محاکمه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.