امروز:پنج شنبه, ۲۳ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۳-۲۶

امام جمعه کازرون در خطبه های نمازعیدفطر:

حوادث کازرون ریشه‌یابی و رسیدگی شود/ به افزایش وحدت و برادری در شهرستان کمک کنیم

حجت الاسلام خرسند: دشمن با شایعه‌پردازی و توطئه‌، قصد ایجاد ناامنی و سوءاستفاده از مشکلات کشور را دارد.

به گزارش کازرون نگاه، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون امروز جمعه (۲۵ خرداد ۹۷) در استادیوم ورزشی شهدای این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام خرسند ضمن تبریک عید فطر، این عید را به قیامت و برانگیخته شدن انسان و رسیدگی به اعمال تشبیه کرد و افزود: امروز با حسابرسی از اعمال ما در ایام عبادات خداوند، محاسبه و پاداش داده خواهد شد.

وی پرداخت زکات را از واجبات امروز دانست و بیان کرد: در سوره اعلی و شمس که در نماز عید فطر هم قرائت شد، خداوند شرط رستگاری را پرداخت زکات می داند. پرداخت زکات از واجبات و شرط قبولی اعمال ماه رمضان است. پس امروز زکات فطره را به مستمندان بپردازید. تاکید میکنم که زکات فطر را به اهلش برسانید.

خطیب جمعه کازرون ادامه داد: امروز را عید بدانید و سعی کنید با حسن خلق نسبت به خانواده و آشنایان رفتار کنید. سرکشی از خویشان، رسیدگی به فقرا و مستمندان و مشکل گشایی از کار گرفتاران از دیگر اعمالی است که باعث می‌شود تا عیدی حقیقی داشته باشیم.

وی با ابراز تاسف نسبت به حمله بیرحمانه دشمن به کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: متاسفانه در چند روز گذشته دشمن به نهادی خدمتگزار مثل کمیته امداد بیرحمانه حمله کرد، تا مسلمین به این نهاد اعتماد نداشته باشند. دشمن شایعه و دروغ می‌سازد که پول و صدقات مردم، در کشورهای دیگر هزینه می شود، که این دروغی بزرگ است. زیرا مردم می‌بینند که کمیته امداد که یادگار امام راحل (ره) است، خانواده های نیازمند را تحت پوشش قرار داده است.

امام جمعه کازرون ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در برخی کشورها شعبه دارد، اما تجربیاتش را به آنها منتقل کرده و از صدقاتی که مردم همان کشورها می‌پردازند، به فقرای همان کشورها خدمات رسانی میکند، که آنها نیز برادران دینی و مسلمان ما هستند. اما دروغ است اینکه کمکی که مردم اینجا برای فقرای خود می دهند، به جای دیگر برود. البته مردم در هفته احسان و اکرام با تحت پوشش قرار دادن خانواده های بی سرپرست، نشان دادند که تحت تاثیر شایعاتی که دشمن ساخته است قرار نخواهند گرفت.

حجت الاسلام خرسند در ادامه با انتقاد از مشکلات اقتصادی و گرانی موجود در جامعه اذعان داشت: متاسفانه مشکلات اقتصادی و جو گرانی و تورم را در جامعه می‌بینیم. متاسفانه مسوولین نیز دائم می‌گویند که حباب است. اگر حباب است خب بشکنید، حباب که وزنی ندارد. اگر حباب است چرا هر روز بدتر می شود.

وی اضافه کرد: اینکه نمی‌شود مدیریت جامعه و اقتصاد کشور به گونه ای باشد که عده‌ای سودجو با قدرت خرید و اعصاب مردم بازی کنند و هیچ مقامی نیز حاضر به پاسخگویی به مردم نباشد. باید مسوولین و دولتمردان ما فکری به حال این قضیه بکنند. پس مدیریت اقتصاد متولی‌اش کیست. این وزارتخانه های عریض و طویل در کشور ما چه می‌کنند که می‌بینم هر روز وضعیت اقتصاد بدتر می شود و از طرفی سودهای بادآورده ای به جیب عده‌ای خاص و سودجو سرازیر میشود. هم دولت و هم مجلس با فکر و تدبیر و همت انقلابی باید جلوی این مسایل را بگیرند.

خطیب جمعه کازرون با هشدار نسبت به توطئه‌های دشمن بوسیله ناامیدی مردم گفت: دشمن به بهانه مسایل اقتصادی سواستفاده می‌کند، تا ناامیدی را در جامعه پمپاژ کند و هیچ سلاحی برای دشمن برنده‌تر از ناامید کردن مردم نیست. می‌بینید که نخست وزیر نامشروع صهیونیستی که کودک کش و جنایتکار است، از این فضا سواستفاده میکند و برای حل مشکل آب ایران نسخه می‌پیچد.

وی افزود: مردم ایران ماهیت رژیم صهیونیستی را می دانند چرا که آن رژیم نامشروع میخواهد سر به تن مردم ایران نباشد. اگر دلسوز هستید مشکل آب مردم غزه را حل کنید زیرا از آب شرب معمولی محرومند. شما به فکر حیات خودتان باشید که انشاله بزودی شاهد زوال این رژیم نامشروع خواهیم بود. اما چرا باید به گونه‌ای بشود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مشکل ما نسخه بپیچد. پس همه مردم و مسوولین باید اگاه باشند.
امام جمعه کازرون با توصیه به حضور مردم در مساجد در طول سال بیان داشت: تشکر میکنم از ائمه محترم جماعت و هیئت امنای مساجد و همه کسانی که مساجد را در این ماه مبارک پررونق نگه داشتند. عزیزان مساجد خانه‌های خداست، آن را خالی نکنید و در ایام دیگر نیز با حضور خود در مساجد زمینه رشد و تعالی در جامعه را فراهم بیاورید.
وی با اشاره به اتفاقات اخیر کازرون و کمین دشمن ابراز داشت: ماه رمضان امسال برای مردم کازرون با حوادثی تلخ همراه بود که مردم کازرون را غصه‌دار کرد که امیدواریم به برکت عید، این غصه نیز برطرف شود. متاسفانه به جهت برخی بی تدبیری و سومدیریت ها اتفاقاتی پیش آمد و دشمن هم از این مسئله سواستفاده کرد که امیدواریم این مسئله که دشمن در کمین نشسته است تا از کوچکترین مسایل داخلی ما سواستفاده کند تجربه ای برای مردم و مسوولین باشد.
حجت الاسلام خرسند با تاکید بر حفظ آرامش و برادری و توصیه به افزایش محبت و وحدت ادامه داد: امروز برادری و محبت نسبت به یکدیگر را باید افزایش بدهیم. اگر اختلافی هم داریم باید با رجوع به قانون این اختلاف را حل کنیم. این حوادث باید ریشه یابی بشود. مجموعه هایی نیز برای بررسی تا مرکز استان آمده‌اند که باید به مرکز شهرستان هم بیایند و تنها به گفته برخی مسوولین بسنده نکنند. بنابراین باید با رسیدگی همه جانبه این مسائل ریشه یابی شود.
وی اضافه کرد: در هر حال ما باید اولویت را رعایت کنیم. اولویت امروز ما باید آرامش و وحدت جامعه باشد و رعایت شود تا دشمن در این فضای ملتهب بوجود آمده به نفع خود استفاده نکند. باید قدر این نعمت امنیت که به برکت خون شهدا فراهم شده است را بدانیم و خدای بزرگ را بواسطه داشتن این نعمت شاکر باشیم. امنیتی که برخی کشورهای همسایه ما غبطه آن را می‌خورند.

2 پاسخ به “حوادث کازرون ریشه‌یابی و رسیدگی شود/ به افزایش وحدت و برادری در شهرستان کمک کنیم”

 1. اکبر گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  تمام کازرونی ها یکی پس از دیگری دارن خونه هاشون رو میفروشن والفرار. به شیراز، اصفهان، بوشهر و تهران مهاجرت میکنن. به نظر من، این خروج و مهاجرت مردم کازرون از شهره که باعث از دست رفتن هویت شهر میشه، نه تبدیل شدن قائمیه و کوهمره به شهرستان کوه چنار!! هویت یک شهر از مردم اون شهره. در واقع جغرافیای انسانی بسیار مهمتر از جغرافیای طبیعی هست. متاسفانه اینقدر این شهر دچار محرومیت و عقب ماندگی هست که حتی کازرونی های اصیل هم دارن اون رو رها میکنن. در شرایطی که خود ما کازرونی ها، حاضر نیستیم تو شهرمون بمونیم، چطور انتظار داریم که تمامیت ارضی شهرمون توسط افراد غیر بومی، از دست نره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. بهزاد امیریان گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  این سخن همشهریمون درسته. متاسفانه روند مهاجرت کازرونی ها، در تابستان بسیار سریعتر هم میشه و من خودم از خیلی ها خبر دارم که چنان برای ترک کازرون و مهاجرت به شیراز، ذوق و شوق دارن انگار که این مدت تو زندان بودن. در واقع مهاجرت کازرونی ها به شیراز اپیدمی شده و ظاهرا در این زمینه، مردم به چشم و هم چشمی افتادن. یک مسابقه برای مهاجرت به شیراز راه افتاده.
  اگه فقط یک نگاه به سایت های فروش املاک کازرون بزنید، میبینید که بسیاری از فروشندگان، معاوضه با ملک در شیراز رو مدنظر قرار دادن و علنا از رفتنشون صحبت میکنن. آثار زیانبار این پدیده در سالها و دهه های آینده هویدا میشه. کافیه که سری به خیابان پاسداران، زرهی و امیرکبیر در شیراز بزنید. سراسر بچه های خودمونن همه کازرونیها هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.