امروز:یکشنبه, ۲ اردیبهشت
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۴-۱۸

توضیحات آموزش و پرورش کازرون پیرامون حواشی کنکور

توضیحات آموزش و پرورش کازرون پیرامون برگزاری کنکور سراسری صبح جمعه ۱۶/۰۴/۹۶ در حوزه مکتب الزهرا (س) جهت شفاف‌سازی و رفع ابهامات مطرح شده

توضیحات روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون پیرامون برگزاری کنکور سراسری صبح جمعه ۱۶/۰۴/۹۶ در حوزه مکتب الزهرا (س) جهت شفاف‌سازی و رفع ابهامات مطرح شده
با توجه به اهمیت کنکور سراسری در آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان و اعتقاد راسخ مجموعه آموزش و پرورش به اینکه آنان سرمایه‌های عظیم انسانی شهرستان و کشور می‌باشند، از ماهها قبل تمهیدات و مقدمات لازم برای ایجاد شرایطی مناسب و عادلانه برای رقابت داوطلبان کنکور با دانش آموزان سایر مناطق کشور پیگیری می‌شد.

یکی از این موارد بسیار مهم، با توجه به فصل برگزاری کنکور سراسری، تیرماه گرم و شرجی کازرون، آماده سازی مکانی با سیستم سرمایشی مناسب بود. از همین رو یکی از مکان‌هایی که مورد بازدید و تایید قرار گرفت، سالن حوزه مکتب-الزهرا(س) خیابان شریعتی بود، که دارای چهار اسپیلت سالنی می¬باشد، و می¬توانست این دغدغه را مرتفع سازد.
در چند روز مانده به برگزاری کنکور سراسری مکان‌های برگزاری آزمون (از جمله همین سالن) توسط متخصصین اداره برق مورد بازدید فنی قرار گرفت و بدون اشکال بودن سیستم برق¬کشی و آماده بودن برای برگزاری آزمون مورد تایید کتبی قرار گرفت. و همچنین مکاتبات لازم با فرمانداری، اورژانس، آتش¬نشانی، نیروی انتظامی و دیگر ادارات درگیر در برگزاری آزمون انجام شد و همگی در این روز همراه با آموزش و پرورش در آمادگی کامل بسر می¬بردند.
لازم به ذکر است حوزه مذکور هم سال قبل و هم روز قبل بدون هیچ مشکلی به عنوان حوزه کنکور گروه ریاضی پسران مورد استفاده قرار گرفته بود.

و اما روند برگزاری آزمون در روز ۱۶/۰۴/۱۳۹۶ :
۱) آزمون از ابتدای جلسه توسط عوامل اجرایی با نظم و ترتیب آغاز و به صورت مرتب و منظم برگزار گردید و در دو مرحله در ساعت¬های ۸:۱۰ و ۱۱:۱۵ توسط مسئولان آموزش و پرورش حوزه برگزاری آزمون مورد بازدید قرار گرفت و هیچ موردی دال بر وجود هرگونه نقص مشاهده نشد.
۲) در ساعت ۱۱:۳۱ احساس بوی نامطبوع سوختن کابل از فضای بیرون حوزه به مشام رسید، و سپس صدای جرقه-های متناوب از بیرون و از سر کابل متصل به تیر برق مشاهده گردید، در صورتی که برق ساختمان همچنان متصل و روشنایی و وسایل سرمایشی (اسپیلت¬ها) روشن بوده، که طی تماس رئیس حوزه¬ی اجرا، مسئول تاسیسات آموزش و پرورش در محل حاضر شده و در ساعت ۱۱:۴۰ جهت جلوگیری از خطرات و پیشامدهای احتمالی و سرایت آتش به داخل حوزه امتحانی اقدام به قطع برق از کنتور سالن می¬نماید.
۳) لازم به توضیح است در همان لحظات اول از طریق مسئولان سالن آزمون و نیز آموزش و پرورش با اداره برق و آتش¬نشانی جهت حضور درمحل هماهنگی¬های لازم به عمل می¬آید.
۴) با حضور پرسنل آتش¬نشانی و اداره برق نسبت به اطفا و قطع برق از سر تیر برق اقدامات لازم انجام گرفت. و در ساعت ۱۱:۵۴ تمامی موارد ایمنی و خطرات احتمالی از قبیل سوختگی کابل¬¬ها، کنترل کامل صورت گرفت.
۵) گفتنی است بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش پایان آزمون ساعت ۱۲:۱۰ می¬باشد.
۶) لازم به ذکر است جرقه¬های ایجاد شده و سوختن کابل از سر تیر برق و قبل از کنتور حوزه امتحانی اتفاق افتاده و در سالن محل برگزاری آزمون هیچگونه جرقه و آتش¬سوزی رخ نداده است.

این مدیریت با ابراز تاثر از حادثه غیرمترقبه به وجود آمده، ضمن دلجویی از دانش¬آموزان عزیز داوطلب حاضر در این مکان، از طریق مراجع ذی¬ربط جهت جلوگیری از ضایع شدن زحمات دانش¬آموزان و اولیای آنان پیگیر مصمم و جدی مطالبات ایشان می¬باشد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.