امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۱-۱۵

معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه فارس خبر داد:

تصویب ۵۰ طرح جامع زیارتی تا پایان اسفندماه جاری

الیاس رضایی از تصویب ۵۰ طرح جامع زیارتی بقاع متبرکه در سطح استان تا پایان سال جاری خبر داد.

نشست شورای فنی اوقاف و امور خیریه فارس با هدف بررسی و تقویت طرح‌های جامع زیارتی بقاع متبرکه استان فارس با حضور هیئت امنای بقاع متبرکه، رؤسای ادارات اوقاف و امور خیریه فارس، مشاورین طرح جامعه زیارتی بقاع متبرکه و معاونت بهره وری اقتصادی و کارشناسان توسعه و عمران بقاع متبرکه برگزار شد.
الیاس رضایی، معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه در این جلسه طرح‌های جامع زیارتی ۱۴ بقعه متبرکه بررسی شد، افزود: در این جلسه طرح جامع زیارتی بقاع متبرکه شهرستان های شیراز، مرودشت، نورآباد و کازرون بررسی و در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: این طرح در بقاع متبرکه و امامزادگان بی بی دختران (ع) در منطقه کناره مرودشت، ابراهیم(ع) مرودشت در کامفیروز، بقعه متبرکه ایوب بنی(ع) مرودشت، محمد عبدالله(ع) در منطقه عالیوند نورآباد، شاه داوود(ع) نورآباد، بی بی شیرین(ع) کازرون، محمد(ع) در منطقه ابوعلی کازرون، پیرسبز(ع) کازرون، محمد(ع) در منطقه پاپون کازرون، محمد(ع) در منطقه گوریگاه کازرون، سیدنورالدین(ع) و سید محمد(ع) در روستای گچی شهرستان شیراز، امامزاده علی(ع) در منطقه خشت کازرون و امام زاده بی بی حنان(س) در نورآباد است.
رضایی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری ۵۰ طرح جامع زیارتی بقاع متبرکه تصویب می‌شود، گفت: از ابتدای سال جاری بیش از ۳۵ طرح جامع زیارتی در سطح استان تصویب شده است.
وی به بیان اهداف این طرح پرداخت و افزود: از اهداف اصلی تهیه طرح زیارتی جامع امامزادگان و بقاع متبرکه در نظر گرفتن زائران و مجاوران و خدمت‌رسانی مطلوب بقاع متبرکه به ارادتمندان اهل بیت(ع) است.
معاون بهره‌وری اوقاف فارس در پایان گفت: در طراحی طرح‌های جامع زیارتی تمام امکانات مورد نیاز یک بقعه متبرکه بر اساس موقعیت زیارتی، جغرافیایی منطقه و گردشگری از جمله پارکینگ ، فضای سبز، اقامتگاه و زائرسرا، تفرجگاه، شبستان‌های اصلی، محوطه‌سازی، سرویس بهداشتی و فضای مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی لحاظ می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.