امروز:دوشنبه, ۲۱ بهمن
تاریخ انتشار:2019-08-12

تجلیل از خبرنگاران/ بررسی ابعاد شهادت امام جمعه کازرون

در آیین تجلیل از خبرنگاران کازرون بر شناسایی عوامل و ابعاد جنایت به شهادت رساندن امام جمعه فقید این شهرستان تاکید شد.

امام جمعه موقت کازرون در آیین تجلیل از خبرنگاران که با حضور خانواده شهید خرسند در دفترامام جمعه کازرون برگزار شد اظهارداشت: یاد و خاطره شهید خرسند هرگز فراموش شدنی نیست.

حجت‌الاسلام محمود صحرایی با بیان اینکه خبر تصمیم‌ساز است و نقش فراوانی در حرکت جامعه و فرد دارد افزود: خبر ناقص، مبهم و کذب حرکت جامعه را به سمت انحراف و همچنین ضرر و زیان می‌برد.

وی با تشریح نقش خبر در جامعه گفت: خبر صادق و روشنگر نقش فراوان در جامعه دارد و بر اساس همین اخبار و حوادث جامعه تصمیم‌گیری می‌کند.

صحرایی شرط مهم خبرنگاری را تقوا در خبررسانی دانست و افزود: خبرنگار باید واقع را گزارش کند و افکار و اعتقادات، گرایش سیاسی، روحیات، تحلیل و نظر خود خود را در ارائه خبر دخالت ندهد.

رئیس حوزه علمیه کازرون در خصوص اهمیت منبع خبر گفت: منبع خبر باید موثق باشد و اگر این‌چنین نباشد مانند خوراندن آب سمی به جامعه است.

امام جمعه موقت کازرون با گلایه از فایل صوتی که از قاتل امام جمعه شهید کازرون مخابره شد تصریح کرد: این خبر هم اثر منفی داشت هم مغرضانه و بی‌سلیقه‌گی بود.

رئیس حوزه علمیه کازرون با گرامی‌داشت یاد و خاطره حجت‌الاسلام شهید خرسند نیز گفت: داستان شهادت شهید خرسند شخصی نیست.

صحرایی گفت: قاتل شهید خرسند از روی انحراف فکری امام جمعه کازرون را به شهادت رساند و باید پرونده امنیتی تشکیل شود تا تمام ابعاد این حادثه مشخص شود.

همسر شهید خرسند نیز در این آیین از خبرنگاران خواست تا پیام تقدیر و تشکر خانواده امام جمعه شهید کازرون را به مردم این شهرستان برسانند و اظهار داشت: مردم شهرستان کازرون در آیین تشییع شهید خرسند سنگ تمام گذاشتند.

وی با بیان اینکه منتظر کشتن قاتل شهید خرسند نیستم تاکید کرد: باید عوامل و ابعاد همه این جنایت پیدا شود چراکه اطمینان دارم در پشت این جنایت افرادی هستند.

دادستان کازرون در این آیین با برشمردن ویژگی‌های شهید خرسند اظهار داشت: یادمان باشد امام جمعه شهید کازرون چه خدمات و افکار و هدفی داشت.

حجت‌الاسلام مصطفی انصاری‌فرد با تاکید بر اینکه اگر کسانی در این جنایت دخالت دارند قطعا شناسایی می‌شوند گفت: خبرنگاران می توانند تفکر و هدف این شهید را زنده نگه دارند.

وی از خبرنگاران خواست در قلم زدن دقت کنند و افزود: قلم شما می‌تواند در جامعه آرامش ایجاد کند.

در پایان این آیین از خبرنگاران تجلیل و از طرف دادستان کازرون لوح یادبودی به خانواده شهید خرسند اهدا شد.

برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.