امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2017-06-03

در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی مطرح شد؛

تاکید فرماندار کازرون بر بحث پیشگیری در جلوگیری از بیماری ها

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی باحضور فرماندار واعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار کازرون در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی گفت:با اقدامات پیشگیرانه می توان جلوی بسیاری از بیماری ها را گرفت.
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی باحضور فرماندار واعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.

سید کمال علوی فرماندار شهرستان کازرون در ابتدای این جلسه با تسلیت ۱۴خرداد ، رحلت امام خمینی(ره) و۱۵ خردادگفت:به دلیل برگزاری انتخاباتی با شکوه وحضور حماسی وگسترده مردم در این انتخابات ،به تمام مردم تبریک عرض می کنم و پیروز واقعی ملت بودند و آنچه امروز مهم است،تبدیل رقابت ها به رفاقت است تا مشکلات کشور را حل کنیم.
فرماندار اظهار داشت:یکی از مولفه های مهم زندگی در سلامت انسان،غذا است که باید توجه زیادی به آن داشت که خوشبختانه این کارگروه براهمیت موضوع آگاه است و دراین زمینه گام های موثری برداشته شده است.
علوی با اشاره به بیماری خطرناک تب کریمه کنگو نیز گفت:این بیماری بسیار خطرناک است و با اقدامات پیشگیرانه ساده می توان جلوی بسیاری از بیماری ها را گرفت که در این بیماری نیز در بحث پیشگیری باید دقت شود.
فرماندار کازرون اضافه کرد:تصمیمات کارگروه بهداشت نیز بیشتر جنبه پیشگیری دارد و مصوبات آن در این راستا می باشد.


علوی همچنین گفت:مردم باید بدانند که از کشتارگاههای بهداشتی گوشت تهیه کنند و به دستورات بهداشتی در این زمینه توجه کنند.
وی ادامه داد:هرگونه فعالیت در زمینه دام نیاز به مجوز دارد و کشتارگاههای غیر مجاز پاسخگوی مشکلات نیستند و یک مهلت قانونی برای آن ها تعیین شده تا وضعیت خود را مشخص کنند.
فرماندار کازرون با اشاره به اینکه در این زمینه برخی اعلام آمادگی کرده اند که به صورت بهداشتی گوشت را بین مردم توزیع کنند،اظهار داشت:به این جمع بندی رسیدیم که باید کشتارگاه به بخش خصوصی واگذار شود و باید آگهی شود تا این کار صورت گیرد و فرمانداری نیز در بحث اعتبارات تا حد امکان کمک می کند.
علوی در مورد فاضلاب مجتمع ها نیز گفت: بحث وصل کردن سیستم فاضلاب نیاز به پی گیری مداوم دارد و خوشبختانه کارتکمیل تصفیه خانه کازرون روبه اتمام می باشد وباید چند درصدی که مانده پی گیری شده تا تکمیل شودتا بحث وصل کردن سیستم فاضلاب به سرانجامی رسد.
وی در پایان گفت:شهرداری کازرون باید بحث بازیافت را پی گیری کند تا دسترسی به مکان جدید نیز دنبال شود.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان کازرون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.