امروز:دوشنبه, ۱۹ آذر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۸-۱۵

تازه های پزشکی؛

ارتباط بین بی ثباتی در کودکی و چاقی در بزرگسالی

با ما همراه باشید تا از جدیدترین یافته های پزشکی در جهان مطلع گردید…

ارتباط بین بی ثباتی در کودکی و چاقی در بزرگسالی

حقیقات جدید نشان می دهد که دوران کودکی ناپایدار می تواند به چاقی در بزرگسالی منجر شود. براساس نتایج این تحقیقات، استرس و بی ثباتی شرایط در دوران کودکی مانند طلاق والدین، قرار گرفتن در معرض جرم و جنایت و نقل مکان های پی در پی، منجر به بروز عاداتی می شود که می تواند باعث چاقی در دوران بلوغ شود.

با توجه به آمار منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، چاقی یکی از مسائل جدی دنیای امروز است.

هزینه سالانه مراقبت های بهداشتی افراد مبتلا به چاقی بیش از ۱۴۰۰ دلار بیشتر از افرادی است که وزن طبیعی دارند. تحقیقات متعدد نشان داده اند که وضعیت اجتماعی و اقتصادی پایین در دوران کودکی با چاقی در دوران بزرگسالی ارتباط دارد.

براساس یافته ها، قرار گیری در معرض حوادثی مانند طلاق، جرم و سایر انواع بی ثباتی اجتماعی و محیطی در دوران کودکی می تواند شیوه زندگی را به گونه ای تغییر دهد که منجر به چاقی در دوران بزرگسالی شود.

در واقع، تجربه یک محیط بی ثبات غیرقابل پیش بینی در دنیای اطراف، باعث می شود فرد نتواند برنامه ریزی درستی برای آینده داشته باشد و بیشتر بر اهداف کوتاه مدت تمرکز کند. در نتیجه، برنامه ریزی ها و شیوه زندگی به صورت زندگی در لحظه تغییر می کند و این مسئله عواقب زیادی به دنبال دارد که یکی از آن ها چاقی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.