امروز:چهارشنبه, ۲۲ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۹-۰۱

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون در جمع خبرنگاران:

بیش از ۷۰۰ برنامه مهم در هفته بسیج شهرستان کازرون برگزار خواهد شد

سرهنگ افشاریان: یادواره های شهدا، برپایی میز خدمت، همایش و کارگاه‌های آموزشی، فعالیت های فرهنگی و جهادی از جمله برنامه های هفته بسیج در شهرستان کازرون خواهد بود.

به گزارش کازرون نگاه، سرهنگ شهرام افشاریان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بسیج ضمن بیان شعار محوری هفته بسیج در سال ۹۷ با عنوان «بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت است»، ۱۲ شاخصه تفکر بسیج را برشمرد: اخلاص، مردمی بودن، جهادی بودن، بصیر بودن، ولایت‌پذیری، خدمت رسانی، دشمن شناسی، مکتبی بودن، تشکیلاتی بودن، اخلاق‌محوری، همه شمول بودن و تبعیت پذیری از ۱۲ شاخصه مهم بسیج است.

‌افشاریان با بیان اینکه تفکر بسیجی یعنی تفکر بدون مزد و منت برای خدمت به نظام و مردم، اظهار داشت: امروز ما نیاز به تفکر بسیجی مخصوصا در بین مدیران داریم.

وی با اشاره به اینکه بسیج بیمه مادام العمر انقلاب و یک ذخیره تمام ناشدنی برای نظام است، تصریح کرد: امسال در حوزه مسائل امنیتی مثال های متعددی وجود داشت که از آن جمله دشمن بنا داشت تا بعضی از اقشار و صنوف را در مقابل نظام قرار دهند. یک بخشی از آن کامیون داران بودند که تفکر بسیجی و حضور برخی عزیزان موجب شد تا مشکل تعطیلی حمل و نقل و سوخت‌رسانی در کشور حل شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون بصیرت افزایی را نیاز ویژه جامعه دانست و گفت: دشمن در تلاش است تا کام مردم را در آستانه چهل سالگی انقلاب تلخ کند.

افشاریان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در حوزه‌ خدمت رسانی جهادی و سازندگی و حوزه فرهنگ در یکسال اخیر پرداخت: به لطف خدا در دو حوزه سازندگی و فرهنگی توفیقات خوبی داشته‌ایم. یادواره شهدای ۷ دی‌ماه سال ۹۶ از جمله فعالیت های فرهنگی عظیم و موثر بود. نمایش میدانی کانال کمیل و نمایشگاه کوچه های بی پلاک از دیگر فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته است. همچنین به برکت خون شهدا کمتر روستایی دیده می‌شود که مراسم یادواره شهدا در آن برگزار نشود.

وی ادامه داد: در حوزه جهادی، امروز ۲۳ گروه جهادی در شهرستان داریم. که هر گروه از ۲۰ تا ۵۰ نفر تشکیل و سازماندهی شده است که این اقدامات جهادی و عمرانی با توجه به مشخص شدن نقاط هدف فعالیت می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون در ادامه چند نوید در حوزه فرهنگی داشت: در آینده نچندان دور دارالقران سپاه تخصصی خواهد شد و در رشته هایی همچون تفسیر، تواشیح و قرائت فعالیت خواهد کرد. همچنین مستند پرباری درباره یکی از شاخصترین شهدای ما شهید پیرویان در حال تهیه و آماده‌سازی است.

وی افزود: با توجه به سابقه درخشان سرود کازرون در استان، در حوزه هنری و راه اندازی گروه‌های سرودی با کیفیت مناسب نیز اقدامات خاصی خواهیم داشت. همچنین در حوزه خدمت رسانی و محرومیت زدایی نیز به‌زودی یک مجمع خیرین جهادی راه اندازی خواهد شد.

سرهنگ افشاریان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ برنامه مهم در هفته بسیج شهرستان کازرون برگزار خواهد شد، به بیان مهمترین برنامه های هفته بسیج در سال جاری پرداخت: در بخش برگزاری یادواره‌های شهدا، ۱۰ یادواره شهید اقشار و محلات، اولین یادواره شهدای کنارتخته و کمارج، یادواره شهدای فرهنگی با حضور ریاست بسیج فرهنگیان کشور، سومین مراسم آبروی بازار به یاد شهیدان پرویزی و برای اولین بار یادواره شهید کوی اهنگران را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برگزاری محفل خاطره گویی پیشکسوتان بسیجی، کارگاه های مختلف اموزشی سبک زندگی طرح پایش سلامت در ۹ روستای محروم در حوزه خدمت رسانی پزشکی، راه اندازی صندوق های قرض الحسنه به سبک خانگی در در جهت رفع بعضی مشکلات معیشتی و اشتغالزایی، جشنواره سرود و تواشیح، برپایی میز خدمت با حضور مسوولین بسیجی در نقاطی که اردوهای جهادی برگزار می‌شود، محافل قرآنی در مسجد ملابرات، روستاهای مشتان و ملااره و گلباران قبور شهدا در همه روستاها و مناطق مختلف شهرستان از ذیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای هفته بسیج خواهد بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون بیان داشت: ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج، همراه با نمایش شکوه اقتدار در همه شهرهای شهرستان کازرون به طور همزمان خواهد بود.

وی افزود: در امر بصیرت افزایی نیز همایشی با عنوان فرزندان روح الله در دانشگاه سلمان فارسی با سخنرانی دکتر گودرزی که مسوولیت بسیج دانشجویی کشور را برعهده داشته‌اند برگزار خواهد شد. همچنین اکران فیلم و مستندهای ارزشی در پایگاهها، برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌های ورزشی بومی و محلی نیز از دیگر برنامه های هفته بسیج در شهرستان کازرون خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.