امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2016-11-23

مسئول موکب انصارالمهدی کمارج کازرون ؛

بیشترین خدمات را به زائرین در مرز شلمچه ارائه کردیم

ابراهیم پور : موکب انصارالمهدی کمارج به عنوان اولین موکب خدمات دهنده به زائران اباعبدالله در استان فارس است که در مرز شلمچه مستقر است و تقریبا همه ی امکانات لازم زائرین را ارایه می دهد .

به گزارش کازرون نگاه ، حاج ابراهیم ابراهیم پور مسئول موکب انصارالمهدی امامزاده سید محمد کمارج کازرون در گفتگو با خبرنگار ما درباره خدمات متنوع این موکب اظهار داشت : موکب انصارالمهدی کمارج به عنوان اولین موکب خدمات دهنده به زائران اباعبدالله در استان فارس است که در مرز شلمچه مستقر است و تقریبا همه ی امکانات لازم زائرین را ارایه می دهد .

وی گفت : این ایستگاه خدمات صلواتی که بزرگترین موکب استان خوزستان و مرز شلمچه است با مساحت ۴ هزار متر مربع و با  سند مالکیت زمین که به نام موکب به ثبت رسیده است در حال خدمات رسانی به زائران اباعبدالله در ایام اربعین حسنی است .

 ابراهیم پور گفت : این ایستگاه در دومین سال خدمات رسانی به زائران با ایجاد دو خوابگاه بزرگ ویژه خواهران و براردان که هرکدام به میزان روزانه هزارنفر گنجایش دارد توانسته است بخشی از نیاز زائران در بحث اسکان شبانه و استراحتگاه در مرز شلمچه را مرتفع سازد .

 مسئول موکب انصارالمهدی کمارج بیان کرد : این ایستگاه از تاریخ ۱۵ آبان خدمات رسانی خود به زائران را رسما آغاز کرده است و تا ۵ آذر نیز به آخرین گروههای زائر که وارد مرز شلمچه می شوند خدمت رسانی خواهد کرد .

وی افزود : راه اندازی دو کانکس سرویس بهداشتی و برپایی ۵۰ دوش حمام با امکانات گرمایشی و آب گرم در همین موکب از جمله خدماتی دیگری است که در مرز شلمچه برای زائرن مهیا شد .

 ابراهیم پور ادامه داد : در روزهای منتهی به اربعین این موکب روزانه ظرفیت اسکان خود را به صورت کامل در اختیار زائرین قرارداد که با حضور ۴۰ نفر از خدام اباعبدالله که تعداد۱۰ نفر از آنها خانم ها بودند سعی شد زائرین عزیز استراحت کافی را در این موکب داشته باشند .

مسئول این موکب گفت : توزیع ۱۵۰۰۰ هزار ماسک فیلترداراعلا بین  زوار عتبات عالیات به ارزش ۳۰ میلون تومان نیز از جمله خدمات این موکب بود که در راستای تامین سلامت و بهداشت زائران تدارک دیده شد .

وی افزود : توزیع روزانه صبحانه ، ناهار ، شام ، بسته های قسب و خرما ، آب معدنی ، کتابچه راهنمای زائران ، بروشور، زیارت اربعین ، سرو چای و دمنوش های مختلف نیز در برنامه روزانه این موکب بوده که همه ی خدمات با کیفیت عالی ارائه شده است .

 ابراهیم پور گفت : در راستای تامین آب و برق مجموعه موکب انصارالمهدی تلاش های زیادی صورت گرفت و با تامین ۲ دستگاه ترانس برق و گرفتن انشعاب آب زمینه برای راه اندازی خدمات متنوع دیگری نیز فراهم شد که ما توانستیم با رایزنی با دانشگاه پیام نور، یک آشپزخانه در همین مکان احداث کنیم و روزانه ۱۵۰۰ سیخ کباب برای زائرین تهیه کنیم .

مسئول موکب ادامه داد : با همکاری سپاه بوشهر نیز استقرار یک دستگاه آمبولانس ، تامین ۱۰۰۰ تخت پتوی اضافه و راه اندازی  نمایشگاه با محوریت امور فرهنگی نیز در همین ایستگاه صورت گرفت .

وی گفت : با حضور حجت الاسلام حاج محمد خرسند ، امام جمعه کازرون و راهنمایی ها و اعلام همکاری ایشان بنا داریم برای سال آینده زمین موکب را با حصار تکمیل و با احداث سوله ثابت و امکانات بیشتر خدمات رسانی را با کیفیت بهتری به زائران ارائه نماییم .

وی همچنین گفت : استقرار بولدزر ، تانکر آب ، لودر ،گریدر و خودرو های سنگین توسط خیر موکب در محل این خیمه جهت خدمات رسانی به سایر موکب های مستقر در مرز شلمچه نیز جزء اقداماتی بود که صورت پذیرفت .

 ابراهیم پوردر پایان ضن تشکر از همه ی کسانی که در برپایی این موکب همکاری نمودند بیان کرد : تمامی هزینه های این موکب توسط  خیرعزیز آقای مهرزاد علمدار تامین شده است که انشاالله جزای خیر توسط حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به ایشان اعطا شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.