امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۱-۱۸

بهره‌برداری از ۷۱ پروژه عمرانی در شهرستان کازرون

فرماندارکازرون از بهره‌برداری ۷۱ پروژه، در حوزه‌های مختلف عمرانی، خدماتی، فرهنگی و کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیاردتومان در طول دهه مبارک فجر در شهرستان کازرون خبرداد.

فرماندارکازرون از بهره‌برداری ۷۱ پروژه، در حوزه‌های مختلف عمرانی، خدماتی، فرهنگی و کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیاردتومان در طول دهه مبارک فجر در شهرستان کازرون خبرداد.

به گزارش کازرون نگاه، سید کمال علوی سه شنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان، با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، گزارشی از عملکرد دوران تصدی فرمانداری شهرستان کازرون ارائه کرد و گفت: یکی از وظایف اصلی وزارت کشور علاوه بر حوزه اجرایی، سالم برگزار کردن انتخابات است که به لطف خداوند توانستیم دو انتخابات حساس از جمله ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا رابا مشارکت ۷۵ درصدی مردم بطور سالم برگزار کنیم.

وی افزود: با تلاش و پی‌گیری توانستیم ۴۴ روستای فاقد شورا در سطح این شهرستان که عمده آنان جمعیتی افزون بر یک هزار و ۵۰۰ نفر داشت را انتخابات شورا در آن‌ها برگزار کنیم.

فرماندارکازرون در ادامه تصریح کرد: در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان کازرون توانستیم ۲۲۹ روستا و تیره عشایری را در شش شهر این شهرستان را بطور صد در صد از نعمت انتخابات شورا بهره‌مند سازیم.

علوی در بخش دیگر سخنانش  به فعالیت‌های ۱۸ ماهه  تصدی فرمانداری شهرستان کازرون اشاره کرد و گفت: با تلاش و پی‌گیری توانستیم پروژه‌های عمرانی تعطیل شده و نیز پروژهای روند کند اجرایی از جمله تونل محرم، سیلوی ۵۰ هزارتنی ذخیره گندم و سد نرگسی را جانی دوباره بخشیم  و از حالت رکود و کندی روند اجرایی دربیاوریم.

وی یادآور شد: با رایزنی پیمانکار، عملیات اجرایی پروژه تونل محرم دوباره از سرگرفته شده و هم چنین بر روند اجرایی پروژه سیلوی ۵۰ هزارتنی گندم این شهرستان با تزریق اعتبارات سرعت گرفته و در شرف بهره‌برداری قرار دارد و پروژه سد نرگسی درحال حاضر با رشد ۴۰ درصدی روبرو است.

فرماندار شهرستان کازرون، بهره‌برداری  عملیات گازرسانی به ۹۰ روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی در حال حاضر به ۵۷ روستا، بهره‌برداری از هفت واحد آموزشی، افتتاح تعریض جاده بالاده به کازرون به طول ۱۰ کیلومتر، حل مشکل ۱۸۰ واحد مسکونی تعاونی فرهنگیان، صدور اسناد مالکیت به تعداد ۱۳۹۵ واحد مسکونی، جذب سرمایه گذاربرای پروژه نیروگاه خورشیدی و کارخانه پتروشیمی، پی گیری ثبت جهانی آثار تاریخی بیشاپورو… را از جمله برخی فعالیت‌های در طول ۱۸ ماهه گذشته دراین شهرستان برشمرد.

علوی درادامه اظهار امیدواری کرد: با اتمام پروژه گازرسانی به روستاهای فاقد گاز در سال ۹۷شهرستان کازرون عنوان شهرستان «سبز» را در مصرف سوخت‌های فسیلی و کاهش آلایندگی از جهت زیست محیطی را به خود اختصاص دهد.

علوی کلنگ زنی ایستگاه ۶۶ کیلویی برق منطقه خشت و کنارتخته با اعتباری افزون بر ۳۸ میلیاردتومان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: وعده داده شده که این پروژه در تیرماه سال آینده به بهره برداری برسد.

فرماندارکازرون هم چنین از کلنگ زنی تعداد ۱۸ واحد زمین چمن مصنوعی برای نخستین باردر روستاهای پرجمعیت در بخش‌های تابعه این شهرستان و یک عدد استخر سر پوشیده در بخش جره و بالاده خبرداد.

علوی بیان کرد: در طول ۱۸ ماهه گذشته ۲۴۲ طرح اشتغال فراگیر روستایی در این شهرستان بررسی و تصویب شده که ۵۹ طرح آن از طرح های صندوق توسعه ملی این استان برآورد اعتبار شده که در آینده نزدیک در حوزه کسب و کار و اشتغال شاهد به ثمر نشستن این طرح‌ها و اشتغال چشم‌گیری خواهیم بود.

وی در پایان بهره برداری از ۳۵ راه روستایی، تأمین تجهیزات برای بیمارستان امام علی کازرون،بهره برداری ۹ واحد سردخانه و تولید ظروف و سطل خرما، اشتغالزایی بر تعداد ۲هزارو ۴۰ نفر ، تسریع در پروژه تصفیه خانه کازرون و برگزاری پنجمین و ششمین جشنواره گل نرگس را اقدامات دیگر در طول ۱۸ ماهه گذشته در این شهرستان  برشمرد.

خبرنگار: محمدحسین هاشمی کشکولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.