امروز:چهارشنبه, ۲۲ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۵-۱۱

۶ خبر در بسته خبری از آموزش و پرورش کازرون

از انتخاب معلمان و مدارس نمونه کازرون تا ثبت نام در مدارس دولتی متوسطه و راه اندازی مرکز مشاوره انتخاب رشته و کسب مقام نخست المپیاد طرح دادرس استان فارس توسط دانش‌آموزان

در بررسی و ارزیابی استانی و کشوری مشخص شد؛

دبیر کار و فناوری کازرون در جایگاه اول استان و سوم کشور قرار گرفت

در بررسی و ارزیابی نهایی ” کارگاه کار و فناوری”، مجتبی شریف زاده، دبیر کار و فناوری مدارس متوسطه اول کازرون، توانست جایگاه اول استان فارس و سوم کشور را از آن خود کند.

ارزیابی از مدارس منتخب مجری برنامه تعالی مدیریت کازرون

در بررسی و ارزیابی استانی مدارس منتخب مجری برنامه تعالی مدیریت، ۵ آموزشگاه منتخب این برنامه، که با رتبه ممتاز به استان معرفی شده بودند، مورد بررسی و بازدید میدانی و ارزیابی ناظران و داوران استانی قرار گرفتند.

آموزشگاه های بهار آزادی، شهید مرتجز، دبیرستان متوسطه اول الزهرا(س)، هنرستان فنی فاطمه زهرا(س)، و دبیرستان متوسطه دوم بانو سلامی، در ارزیابی های اولیه، رتبه ممتاز در سطح منطقه را کسب نموده و به استان معرفی شده بودند.

این مدارس در صورت کسب حد نصاب لازم در این ارزیابی(مرحله استانی)، به مرحله ی بعدی رقابت ها یعنی ارزیابی کشوری راه پیدا می نمایند.

گفتنی است “مدل تعالی مدیریت آموزشگاهی”، برنامه ای است که به صورت وزارتی و از سال ۱۳۹۳ در مدارس ایران اجرا و در آن کلیه تلاش ها، فعالیت ها و موفقیت های مدارس در حوزه های مختلف آموزشی، پرورشی، اجرایی و … مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرد.

زمان و نحوه پذیرش دانش‌آموزان در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی اعلام شد

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون، پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس شهید باهنر و حجاب را از طریق فرم امتیازبندی ارسالی از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد.
تا تاریخ ۱۶ مردادماه، پیش ثبت نام از متقاضیان ورود به پایه هفتم مدارس حجاب و شهید باهنر انجام می شود.
متقاضیان ورود به پایه هفتم مدارس ذکر شده باید طی زمان اعلام شده با مراجعه به مدارس ابتدایی محل تحصیل خود و یا مدارس حجاب و شهیدباهنر و گرفتن فرم امتیازبندی پیش ثبت نام و تکمیل آن، فرم را به همراه مستندات به دبیرستان های مربوطه تحویل دهند.

تیم پسران کازرون مقام نخست المپیاد طرح دادرس استان فارس را به خود اختصاص داد

دانش آموزان دبیرستان پسرانه شهیدباهنر کازرون مقام نخست ششمین دوره المپیاد طرح دادرس استان فارس را کسب کرده و به مرحله کشوری راه یافتند.

در این دوره از مسابقات، که در شهرستان آباده برگزار شد، ۳۶۴ دانش آموز پسر مقطع اول متوسطه، در قالب ۲۶ تیم (از ۲۶ منطقه آموزش و پرورش استان فارس) به مدت ۲ روز با هم به رقابت پرداختند.

هر تیم متشکل از ۱۴ دانش آموز، یک مربی و یک سرپرست می باشد. المپیاد طرح دادرس در هشت بخش چادرزنی، حمل مصدوم تخصصی، سی پی آر، ارزیابی مصدوم، پناه گیری، آتل یا پانسمان و آزمون کتبی برگزار گردید.

طرح دادرس یا «دانش آموز آماده در روزهای سخت»، با هدف تربیت دانش آموزانی آماده برای شرایط سخت و اضطراری، در طول سال تحصیلی در آموزشگاه های متوسطه دوره اول شهرستان اجرا می شود و پس از برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی المپیاد آماده، تیم منتخب به مرحله استانی راه می یابد.

مرحله کشوری این دوره از مسابقات تابستان سال جاری در اردوگاه انزلی برگزار می شود و تیم دبیرستان پسرانه شهید باهنر کازرون به نمایندگی از استان فارس در این مسابقات حضور خواهد داشت.

کسب رتبه سوم الگوهای برتر تدریس کشور توسط معلم کازرونی

شهیدزاده دبیر ریاضی آموزش و پرورش کازرون، به عنوان تنها نماینده استان فارس در چهاردهمین دوره جشنواره الگوهای برتر تدریس، در جایگاه سوم کشور قرار گرفت.

بر اساس اختتامیه ی برگزار شده و اعلام نتیجه ی نهایی “چهاردهمین جشنواره ی الگوهای برتر تدریس”، که در اصفهان برگزار شد، از بین ۳۲ نفر عبدالرحمن شهیدزاده، دبیر ریاضی دبیرستان های کازرون، توانست جایگاه سوم کشوری را از آن خود کند.

این جشنواره در پنج مرحله شامل: ۱. طراحی وارسال یک فعالیت قبل از حضور در جشنواره ۲. آزمون از برنامه درس ملی ریاضی ۳. آزمون سازی از مبحث مورد تدریس ۴. نوشتن طرح درس و تولید محتوا ۵. و اجرای ۲۵ دقیقه تدریس حضوری؛ برگزار گردید، که تمام مراحل فوق توسط ۹ داور شامل ۷ سرگروه ریاضی منتخب از استان ها و ۲ داور سنجش و تکنولوژی منتخب از وزارتخانه، مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت.

 

راه اندازی پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری در کازرون

همزمان با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۷، به منظور ارائه خدمات مشاوراه ای و راهنمایی انتخاب رشته توسط مشاوران مجرب آموزش و پرورش به داوطلبان مجاز انتخاب رشته، پایگاه انتخاب رشته در شهر کازرون راه اندازی شده است.
به گفته ورع معاون پرورشی آموزش و پرورش کازرون، در پایگاه انتخاب رشته آموزش و پرورش با ۲۲ سال سابقه، بهترین و با تجربه ترین مشاوران حضور دارند که ضمن شناخت و تسلط کامل بر اصول، روش ها و قوانین انتخاب رشته با بهره گیری از نرم افزارهای ویژه و مورد تایید سازمان سنجش همرا با تغییرات لحظه به لحظه سایت سنجش، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته را راهنمایی می کنند.
گفتنی است مرکز انتخاب رشته کنکور سراسری آموزش و پرورش در دبیرستان دخترانه شاهد شهید شیروانی (تقوی) واقع در خیابان قدمگاه می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.