امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2016-12-12

به همت اداره آموزش و پرورش قائمیه:

برگزاری همایش آسیب های اجتماعی دانش آموزان

دالکی: پوشیدن لباس های متفاوت و تیپ هایی که بچه ها از ماهواره می گیرند تجربه نشان می دهد که اینها مد و تیپ نیستند و متاسفانه سیاسی است.

به گزارش کازرون نگاه، به نقل از روابط عمومی اداره آموزش وپرورش قائمیه همایش آسیب های اجتماعی با حضور دکتر دالکی رئیس دادگستری بخش چنارشاهیجان و دانش آموزان و مسئولین اداره در سالن اجتماعات شهید رحمن میرزایی برگزار گردید .

دالکی درجمع دانش آموزان  گفت: بی هدف بودن یکی از عوامل پرخاشگری است وافراد پرخاشگر در پرخاشگری خود دو چیز را ازدست می دهند یکی اینکه به مقصد نمی رسند و دیگری زمان را از دست می دهند . انسان بی هدف شروع به هنجارشکنی می کند مقررات را زیر پا می گذارد و هنجارشکن می شود.

وی افزود: ماهواره امروز یکی از عواملی است که دانش آموزان آن  را دنبال می کنند و درآن از مدها و عوامل دیگر تقلید می کنند . پوشیدن لباس های متفاوت و تیپ هایی که بچه ها  از ماهواره می گیرند تجربه نشان می دهد که اینها مد و تیپ نیستند و متاسفانه سیاسی است .  در کشورهای خارجی وقتی که  گروه های سیاسی می خواهند خودشان را مخالف  یک جریان سیاسی دیگری نشان دهند می آیند و خودشان رابه شکل های متفاوت نشان می دهند. سرشان رامی تراشند. شلوارشان راپاره می کنند. ریششان را می زنند .کلاهشان راوارونه می گذارند و اعتراضات  خود را این طور نشان می دهند و جوانان ما فکر می کنند اینها مد هستند . نمی دانند که اینها علامتهای مخالف افکارسیاسی گروه های مخالف هستند .

3

رئیس دادگستری بخش چنارشاهیجان گفت : ما در تقلید و مشاهده خیلی چیزها یاد می گیریم باید در مشاهده آن چیزی را تقلید کنیم که درست باشد و نادرستها و خلاف مقررات جامعه راتقلید نکنیم.  بچه ها باید خودسازی کنند. سن شما سن تشخیص است شما می دانید چه خوب است و چه بد است  باید ها و نبایدها ارزش ها و ضد ارزش ها را می شناسید  واز مسائلی که انحرافی است و شما را به مسائل انحرافی می کشاند و از راه درست دور می کند فاصله بگیرید . شما باید صداقت را در کلام وگفتار  خود استفاده کنید و به کار بگیرید  . باید با خودمون صادق باشیم چون مخالف صداقت دروغ گویی است اگردروغ نگوییم از بیشتر انحرافانت جلوگیری خواهد شد . منشاء بسیاری از گناهان صغیره و کبیره دروغ گویی است. اگرتوانستیم صادق باشیم در زندگی به ما کمک می کند و فایده آن این است که اولا به خودمون دروغ نمی گوییم . صداقت را پیشه کار خود قرار دهید و صادق باشید . و از مسائل انحرافی فاصله بگیرید و به سمت و سوی نماز و کارهای شایسته بروید نماز باعث می شود که انسان  حداقل از کارهای ناشایست فاصله بگیرد. نماز می تواند ما راتا آخر عمر بیمه کند  و به خدا نزدیکتر کند .

دالکی در پایان گفت:  اگرمی خواهید دوران بزرگسالی خوب و آرامی داشته باشید  به سمت اعمال و کارهای شایسته بروید و برای اینکه در آینده فرزندان خوبی برای خانواده باشید به سمت و سوی نماز بروید .هنگامی که روبروی خدا بایستی بعد از آن از خدا شرم می کنی که دنبال گناه بروی چون از انسانیت نیست  که در مقابل خدا بایستی   بعد هم گناه کنیی هیچ خانواده ای یا معلمی یا کسی نیست که از فرزند یا دانش آموز منحرف خوشش بیاید .و همه از او کنار می گیرند . مدرسه یک نهاد و مکان مقدسی است که کمتر از نهاد خانواده نیست و خانه دوم شماست . باید سعی کنیم در این مکان مقدی آموخته های الهی و عرفانی و دینی و مذهبی و علمی رابرنامه کار خود قرار دهیم.

2

5

منبع: راه علی طاهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.