امروز:دوشنبه, ۳۱ تیر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۱-۱۸

برگزاری نمایشگاه و یادواره شهدا در دبیرستان دخترانه بهبهانی

نمایشگاه و یادواره شهدای والامقام در دهه فجر فاطمی با حضور امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش کازرون در دبیرستان دخترانه بهبهانی برگزار شد.

نمایشگاه و یادواره شهدای والامقام در دهه فجر فاطمی با حضور امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش کازرون در دبیرستان دخترانه بهبهانی برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای سرود توسط دانش آموزان، روایتگری توسط جانباز دفاع مقدس و همچنین اجرای موسیقی توسط گروه موزیک تیپ تکاور امام سجاد ع کازرون همراه بود، نمایشگاه صنایع دستی و افتخارات دانش آموزان نیز برپا شد.

حجت الاسلام خرسند در این برنامه ضمن تاکید بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانان که آن دوران را ندیده اند گفت: با وجود تلاش دشمن در زیباسازی دوران منحوس پهلوی، موظفیم که دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشریح کنیم. تا دروغ‌های دشمنان موجب فریب برخی افراد نشود.

امام جمعه کازرون، خودباوری را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و افزود: انقلاب اسلامی به مردم ایران استقلال، آزادی و عزت داد. امروز آمریکا در کشورهای منطقه، پایگاه نظامی مستقر کرده است تا به خیال خود با جمهوری اسلامی مقابله کند این در حالی بود که دیروز چون رژیم شاه ژاندارم منطقه بود، از منافع ظالمانه امریکا درمنطقه دفاع می‌کرد و به نوعی گوش به فرمان آمریکا بود.

وی با طرح این موضوع که برخی می پرسند، این انقلاب برای ما چه کرد، بیان داشت: این انقلاب اسلامی بود که ما را آقا کرد. قبل از انقلاب مردم ایران را آدم نمی دانستند که شاهد آن، تصویب قانون کاپیتولاسیون بود. به طوری که اگر یک آمریکایی در ایران جنایتی را انجام می‌داد، دادگاه های ایران حق رسیدگی به جرم آنان را نداشتند، چرا که استکبار اعتقاد داشتند آمریکایی ها نژاد برترند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.