امروز:چهارشنبه, ۳۰ آبان
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۷-۱۵

برگزاری مراسم به مناسبت هفته نیروی انتظامی + تصاویر

مراسمی به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور مسئولین شهرستان برگزار و پس از تجدید بیعت با آرمانهای شهدا، از نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان سان دیده شد.

به گزارش کازرون نگاه؛ طی مراسمی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی و با حضور مسئولین شهرستان در محل صبحگاه نیروی انتظامی کازرون برگزار شد، پس از مراسمات نظامی و تجدید بیعت با آرمانهای شهدا، امام جمعه کازرون و فرماندهان نظامی شهرستان، از نیروها و پرسنل نظامی و انتظامی شهرستان سان دیدند.

در این مراسم رجبعلی رزمجویی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کازرون، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین گفت: پلیس اسلامی با بهره گیری از فرهنگ غنی شیعه و اسلام ناب، رضایتمندی جامعی را بوجود آورده و مقتدرانه یکی از قدرتمندترین پلیس‌های منطقه است.

وی افزود: اقتدار باید همراه با رافت و گذشت با مردم و برخورد سرسختانه با بزه‌کاران باشد. که لازمه توانایی بیشتر برای مواجهه با خلافکاران، امکانات و تجهیزات بوده در به‌روزرسانی تجهیزات نیروی انتظامی باید اقدام شود. اگر توفیقی هم در زمینه پیشگیری صورت گرفته، مرهون همکاری مردم و مسئولان نظامی و قضایی شهرستان بوده است.

پس از آن حجت الاسلام محمد خرسند، امام جمعه محترم کازرون به بیان نکاتی درباره اهمیت نیروی انتظامی پرداخت:
نیروی انتظامی مظهر حاکمیت و امنیت جمهوزی اسلامی است. بنابراین باید اقتدار داشته باشد. باید از عزت و اقتدار لازم برخوردار باشد.

وی افزود: البته اقتدار به معنای خشونت و ظلم کردن نیست. یکی از شرایط اقتدار قانونمند بودن و پایبند بودن به آن است. لازمه برقراری امنیت بنا به فرمایش رهبری، اقتدار پلیس است، اما این اقتدار باید همراه با عدالت، مروت و ترحم باشد. عدالت در برخورد با جرایم، مروت نسبت به کسانی که خلافی مرتکب میشوند و ترحم نسبت به عموم مردم. یعنی برخورد نیروی انتظامی باید توام با صمیمیت نسبت به مردم باشد.

حجت الاسلام خرسند در ادامه گفت: امنیت زبانی نیست، بلکه مردم باید آن را احساس کنند. که مهمترین آن، امنیت روانی است. که نیروی انتظامی این وظیفه را به تنهایی نمیتواند انجام دهد چرا که امنیت مقوله ی بسیار گسترده ایست. مردم، نیروهای نظامی و دستگاههای مختلف باید در این امر به نبروی انتظامی کمک کنند که مهمترین کمک آنان، جلوگیری از وقوع جرم بوده و آن هم پیشگیری است.

وی به اهمیت تامین مسئله مالی اشاره کرد و افزود: کارکنان دولت و مجلس در اختصاص بودجه های کافی به نیروی انتظامی توجه بیشتری داشته تا پرسنل دغدغه مالی نداشته باشند که این خود مسئله مهمی است و بر رفتارهای درونی سازمان اثر خواهد گذاشت.

 

پس از آن رزمی کاران به انجام حرکات نمایشی و رزمی پرداخته و در پایان از برگزیدگان نیروهای نظامی و انتظامی، رانندگان نمونه و اصحاب رسانه و… تجلیل شد.

  

   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.