امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۷-۱۳

در آموزش و پرورش کازرون صورت گرفت؛

برگزاری جلسه توجیهی برای اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی

جلسه­ ای با عنوان «رویکردهای آموزشی و رفتاری» با حضور اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی مدارس کازرون در محل باشگاه فرهنگیان این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش این شهر، در حاشیه برگزاری این جلسه اظهار داشت: آموزش صحیح و همه جانبه اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در ایجاد سازگاری با محیط مدرسه و كلاس درس و موفقیت دانش آموزان بسیار مفید و موثر است.

وی اضافه کرد: اولیا در فرایند رشد و سرنوشت تحصیلی- تربیتی دانش آموزان پایه اول نقش بسزایی دارند، به همین سبب تعامل و همکاری جدی آنان با مدرسه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

عباسی بیان مسائل روان شناسی مورد نیاز اولیا، ایجاد حساسیت لازم در جهت هماهنگی و همکاری با معلمان پایه اول، بررسی و رفع مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه در پایه اول را از اهداف این برنامه برشمرد.

وی ادامه داد: زمانی مشارکت و تعامل اثربخش تر خواهد بود که اولیا در خصوص ضرورت ها و آمادگی های مورد نیاز برای تعلیم و تربیت دانش آموزان، اطلاعات و آموزش های مناسب را کسب نمایند.

وی درباره سرفصل عناوین مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: آشنایی با ویژگی های رشد دوران کودکی، آمادگی های مورد نیاز کودکان برای پیوند با محیط آموزش رسمی توسط خانواده، آشنایی با مقررات عمومی مدرسه و آشنایی اولیا با وظایف خود در قبال تربیت فرزندان و نحوه ی تعامل آنان با مدرسه و معلم، مواردی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

شایان ذکر است این جلسه به مدت دو روز برای حدود ۲۷۰۰ نفر از والدین دانش آموزان کلاس اول ابتدایی کازرون با حضور مشاوران آموزش و پرورش این شهر برگزار شد. 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.