امروز:چهارشنبه, ۲۸ فروردین
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۶-۱۴

برگزاري مدرسه نوآوری و فن بیان با برنامه ریزی یک گروه دانش آموزی دركازرون

شور و استقبال دانش آموزان از این رویداد و درخواست های مکرر برای دوره های بعدی با وجود خستگی مفرط و فعالیت یکسره در طول روز از مهم ترین جلوه های این رویداد بود.

برای اولین بار در شهرستان کازرون، مدرسه نوآوری و فن بیان با برنامه ریزی و مدیریت یک گروه دانش آموزی برگزار شد.

به گزارش كازرون نگاه، سرآمدان سه دوره مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی با همکاری برخی دوستان فکور و ایده پرداز خود این رویداد یک روزه را در فضای دانشگاه فرهنگیان، مرکز آموزش عالی زینب کبری(س) و سالن کنفرانس مجتمع رفاهی فرهنگیان کازرون برگزار کردند.

در این مدرسه که از ساعت ۸صبح با حضور مهندس یزدانی، سرپرست آموزش و پرورش، رضا جاویدی معاون آموزشی وی و مهندس آذین فر رياست شورای شهر كازرون شروع به کار کرد و تا ساعت ۹ شب ادامه یافت، کارگاه “تریز” با تدریس امین دهقانی دانش آموز پایه…… رشته ی علوم انسانی دبیرستان سعادت و کارگاه فن بیان توسط محمدرضا مظلومی مدرس بنیاد نخبگان فارس در دو گروه مجزا برای ۷۵ نفر دانش آموز دختر و پسر متوسطه ی اول و دوم به اجرا در آمد. همزمان مسابقه ی خلاقیت و تفکر نیز با رویکرد مشاهده ی فکورانه و روش های حل مسئله در محیط باز و فضای سبز مجتمع فرهنگیان برگزار شد و در پایان یک گروه برتر و یک گروه قابل تحسین معرفی شدند.
در طول دوره آقايان یزدانی، آذین فر، و جاویدی ازمحتواهای آموزشی و فعالیت های کارگاهی رویدادها بازدیدکردند و طی گفتگویی صمیمانه با دانش آموزان درباره ی استانداردهای دوره از آنان نظرخواهی کردند.
شور و استقبال دانش آموزان از این رویداد و درخواست های مکرر برای دوره های بعدی با وجود خستگی مفرط و فعالیت یکسره در طول روز از مهم ترین جلوه های این رویداد بود.
فرخنده صدیق ناظر دوره در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد هدف از برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی ایجاد فرصت های متنوع و تشکیل یک زنجیره ی ارزشمند از تجربه های یادگیری بین جامعه ی دانش آموزی، دانشجویی و نخبگان جامعه است و رویداد امروز کارآمدی و اثربخشی این مدارس را به خوبی نشان داد.
شایان ذکر است که پژوهش سرای دانش آموزی رازی، اداره ی صنایع، بنیاد نخبگان فارس، مدیریت دبیرستان نمونه دولتی سعادت و معاونت آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش کازرون در تأمین هزینه های دوره مشارکت داشته اند و طراحی کارگاهها و سوالات مسابقه و نیز تمام هماهنگی های اجرایی توسط دانش آموزان کمیته ی علمی به سرپرستی محمد دهقانی و کمیته ی اجرایی به سرپرستی امین دهقانی برنامه ریزی و اجرا شد.

دانش آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.