امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2016-07-08

در پی حادثه ایی تلخ در روستای تنگ مناره؛

بررسی مشکلات روستای تنگ مناره با حضور فرماندار

در پی حادثه ایی تلخ در روستای تنگ مناره که منجر به فوت دختری ۱۲ ساله که در حین تهیه آب مصرفی منزلشان از آب انبار خود به داخل آن سقوط کرده بود

به گزارش کازرون نگاه ، در پی حادثه ایی تلخ در روستای تنگ مناره که منجر به فوت دختری ۱۲ ساله که در حین تهیه آب مصرفی منزلشان از آب انبار خود به داخل آن سقوط کرده بود و از آنجایی که این حادثه برای چندمین بار در این روستا اتفاق می افتاد و قربانی می گرفت،لذا فرماندار محترم شهرستان به همراه بخشدار محترم بخش کنارتخته و کمارج و مسوولینی از ادارات آبفا شهرستان، جهاد و امور عشایر جهت چاره­ اندیشی و رفع مشکلات اهالی این روستا در محل حضور پیدا کرده و از نزدیک مشکلات آب شرب و وضعیت ایمنی و بهداشتی آب  انبارهای این روستا را بازدید کردند. LostFile_JPG_2654304

مردم روستا هم که مدت ۱۰ سال بود که از شروع پروژه آبرسانی این روستا می­گذشت و علیرغم آماده بودن چاه تامین کننده آب شرب این روستا و مقدار ۳ کیلومتر لوله خط انتقال آبی که از قبل در روستا تخلیه شده بود و مدت ۵ سال بود که این پروژه کاملاً تعطیل  و به کلی فراموش شده بود، آن روز با سفر فرماندار و دیگر مسوولین شهرستان بسیار خوشحال بودند که دیگر انتظار دیرینه آنها به سر آمده و این بار حتماً آقای گرامی مشکل آنها را مرتفع می­سازد.

فرماندار در این دیدار افزود : در حال حاضر وضعیت اعتباری دولت خوب نیست و اعتبار برای اجرای چنین پروژه­هایی در اختیار نداریم. در این خصوص با مدیر عامل آبفا روستایی استان جناب آقای مهندس بوستانی صحبت می کنیم.

وی از محقق نشدن اعتبارات سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته حدود ۶ میلیارد تومان برای پروژهای آبرسانی اعتبار گذاشته ­ایم اما هنوز این اعتبار نیز محقق نشده است. در حال حاضر فقط می­توانیم به صورتسیار آبرسانی کنیم و از همه ادارات می­خواهم که همکاری کنند.

مردم نیز به بازگو مشکلات خود پرداخته واظهار داشتند: ما می­توانیم یک وانت بار در اختیار فرمانداری قرار دهیم اما اعتبار آبرسانی از کجا بیاوریم. علاوه بر این مردم نیز از حیف و میل شدن بیت المال گلایه داشتند و گفتند: چرا نباید کمی از این پولها هم صرف آبرسانی این روستا شود تا ما نخواهیم همواره برای تهیه چند لیتر آب جانمان را به خطر بیندازیم و شاهد مرگ عزیزانمان باشیم.

 

بررسی مشکلات روستای تنگ مناره با حضور فرماندار 

14 پاسخ به “بررسی مشکلات روستای تنگ مناره با حضور فرماندار”

 1. الیف زبان گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام خداوند به خانواده داغدیده این حادثه تلخ صبرواجری دهد امیدوارم که مسولین هم ازخواب غفلت بیدارشوند

 2. خدابخش گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  بسمه تعالی
  باتوجه ب اینکه روستای تنگ مناره ازلحاظ باستانی قدمتی چند هزار ساله دارد اماتاکنون از ناچیز ترین امکانات رفاهی منجمله آب آشامیدنی بر خوردار نمی باشد. همانطور ک در وب سایت خبر از مشکلات این روستا دررابطه باآب ذکر شده ؛مردم این روستا آب آشامیدنی ومصرفی خود از آب انبار تامین می کنند .ک این آب انبارها ک فاقد درپوش ومحافظ از ورود آشغال وزباله می باشد آب آنها بارنگ وبوی بد ب خود می گیرد ک با خوردن اونحالت تهوع واستراق ب آدم دست می دهد

 3. محمد علی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ضمن طلب مغفرت برای عزیز ازدست رفته وصبر و شکیبایی برای خانواده داغدارشان در روستای تنگ مناره از منطقه الیف لازم می دانم مواردی را در اینجا بیان کنم..
  مردم شهید پرور وانقلابی منطقه الیف در همه برهه های زمانی پشتیبان انقلاب ونظام وحامی ولایت فقیه بوده وهستند وتعداد شهیدانی که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از آب وخاک وعزت وفرهنگ این مرز وبوم تقدیم اسلام نموده اند واستقبال پرشور بسیجیان این منطقه درکسوت مدافعین حرم واعزام به جبهه های دفاع ازحریم اسلام وحرم امامان معصوم در عرصه حاضر خود سندی بر جانفشانی ها وجان نثاری ها وارادت مردم این منطقه برای حفظ اسلام وحفظ نظام بوده وهست…اما وضعیت معیشت مردم خوب این منطقه لایق ایشان نیست وشایسته نیست که با این همه سابقه درخشان در همه عرصه ها برای ایران اسلامی عزیز،مردم این منطقه با گذشت این همه سال از انقلاب شکوهمند اسلامی و زیر پرچم جمهوری اسلام هنوز از ابتدایی ترین ملزومات زندگی برخوردار نباشندوخواهان آنم که مسئولین توجه وعنایت خود را نسبت به این منطقه افزایش دهند چراکه نبود امکانات اولیه زندگی و وضعیت اشتغال باعث مهاجرت افراد این روستا به مناطق دیگر شده است.انشاالله که باتوجه به بازدید مسئولین عزیز از این روستا ومنطقه شاهد حداقل پیشرفت هایی باشیم.

 4. بی بی مهلت گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  چرا کسی به فکر امکانات پیش پا افتاده و ابتدایی این روستای دیدنی و تفریحی وگردشگری نیست،که مردم روستا مجبور باشند برای جرعه ای آب شرب جان خود را به خطر بیندازند؟

 5. بنه گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جناب آقای فرماندارشماکه میگید برا چنین کاری بودجه نیس خیلی خوب میدونی که برایک اورژانس چقد سالانه هزینه میشه تاشاید روزی جان انسانی نجات یابد چراکه در دین مانجات جان انسانی برابر با نجات جان تمام انسانها است.پس چرا جان اهالی مظلوم روستای تنگ مناره برای شما ارزش اعتباری اندک هم ندارد که با ساخت مخزن وآبرسانی سیار و حل مشکل ایمنی وبهداشتی جان این انسانهای زحمت کش نجات یابد؟عدالت…عدالت…

 6. بوشهریا گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  چه حادثه ی تلخی

 7. دادگاه گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  واقعا که حادثه ی بدی بود

 8. کک گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  باید حل کنند اینها هم مردم همین انقلابن

 9. رضا گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام دارم خدمت مسئولین
  کمی به فکر مشکل آب باشید

 10. علی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام انشاءالله که حل شود.

 11. بی بی مهلتی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام.برای ساخت مخزن آب روستای تنگ مناره ۲۵تن سیمان،۵٫۵تن میلگرد،۱۳۰تن ماسه و شن لازم است.کودکان این روستا چشم به انتظارخییرین هستند که دیگردوستانشان در اب انبار غرق نشوند. مگر چقدر هزینه دارد که میگویند بودجه نیست.لطفا به فکر اینها باشید.

 12. فضل الله عباسی قراچه از خسرو اباد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام.چرا چند نظر طولانی که دیروز نوشتم منتشر نکرده داید؟

 13. تنگ مناره گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  درنظربگیریدکه الان دراین گرمای شدیددر روستای تنگ مناره چقدر زندگی بدون آب وبدون کولرسخت وطاقت فرسااست…ما خودمان حاضریم درکناربرادران جهادگردر روستایمان ویا هرجای دیگر کارکنیم.

 14. Thumb up 0 Thumb down 0

  باسلام.انشالا که مشکلات تنگ مناره باهمکاری مسعولین وخیرین به زودی حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.