امروز:دوشنبه, ۱۹ آذر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۸-۱۵

بررسی مشکلات بخش ارتباطات شهرستان کازرون

بررسی مشکلات ارتباطات و مخابرات در بخش های شهرستان کازرون، با حضور مدیران کل استان و نماینده و فرماندار شهرستان در فرمانداری کازرون برگزار شد.

بررسی مشکلات بخش ارتباطات شهرستان کازرون

سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس: رویکرد دولت دوازدهم ارائه خدمات به مناطق محروم می باشد تا در نتیجه آن مشکلاتی از جمله حاشیه نشینی حل شود برای این منظور ما باید زیر ساخت ها را در روستاها آماده کنیم.

ترابی مدیر ارتباطات منطقه ۶ شرکت ایرانسل از برنامه راه اندازی ۳ سایت جدید خبر داد که به وسلیه آنها مشکل پوشش شبکه در برخی نقاط حل می شود. سایت ۲۴۷۷ مشکل روستای بورکی – جاده کنارتخته به سمت برازجان حل می شود. سایت ۲۴۸۰ بناف که با مخالفت مردمی مواجه شده . سایت ۲۵۵۹ که تنگه ابولحیات را پوشش می دهد و منتظر جواب منابع طبیعی هستیم (در این رابطه علوی فرماندار کازرون گفت که با هماهنگی فرمانداری اقدام نماییم.)

واعظ پور مدیر کل پست استان با اشاره به پروژه سیماک بیان داشت اقدامات پیش رو مشکلات پلاک کوبی را حل خواهد کرد . استان فارس در کشور مقام اول در زمینه کد پستی دارد حدود ۹۵% اماکن شهری ۸۷درصد اماکن روستایی پلاک کوبی شده است . در بحث اطلاعات مکانی پروژه سیماک اطلاعات را یکپارچه کرده و با شفاف سازی جلوی فساد را خواهد گرفت. ۲۱ روز آموزش برای دهیاران لازم است که باید ارائه شود.

سرکارخانم دهقانی معاون امور شعب پست بانک در شهرستان: ۱۹ دفتر شهری و روستایی فعال داریم، حدود ۲۰ دفتر داریم که کد بانکی هم گرفته ولی فعال نیستند در رابطه با این ۲۰ دفتر محدودیتی نداریم و در رابطه با راه اندازی دفاتر کارگروه فرعی شهرستان را داریم که از طریق فراخوان هست و موارد مصوب به کارگروه اصلی معرفی می‌شود.

شمس الدینی مدیرکل زیرساخت فارس : ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها نهاد حاکمیتی وزارت ارتباطات و فاوری اطلاعات سه وظیفه اصلی دارد ۱- تامین ارتباطات بین استانی ۲- تامین ارتباطات بین الملل ۳- تامین پنهای باند دیتای بین المللی کشور است. استان فارس به دلیل موقعیت خاص بعد از تهران تنها استانی هست که مرکز بین الملل دارد – استان فارس دیتای ۱۳ استان کشور را تامین می کند و ارتباطات استان بوشهر کهکیلویه و بویر احمد ، خوزستان از طریق شهرستان کازرون صورت می گیرد. از نظر پهنای باند دیتا و پهنای باند انتقال در شهرستان کازرون مشکلی نداریم و هر اپراتوری که پهنای باند بخواهند ما مشکلی نداریم.اعلام آمادگی میکنیم که ایستگاه های زیر ساخت را در اختیار اپراتورها جهت سایت قرار دهیم.

حسین رضازاده نماینده مردم شریف شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی: با توجه به اینکه شهر کازرون محل اتصال ارتباطات فارس با استان های دیگر و دارای شش بخش است باید توجه ویژه به این شهرستان شود و با توجه به جمعیتی که دارد باید نگاهی مثل مرکز استان به آن داشته باشیم . امروز ما مسئولین باید به خاطر کوتاهی ها در نرساندن خدمات به مردم عذرخواهی کنیم . ایشان با اشاره به گزارش مخابرات از سرقت کابل و عدم ارائه خدمت به این دلیل قابل توجیه نیست و وظیفه ما تامین امنیت است . مخابرات از مردم ودیعه گرفته و مردم جهت دریافت این خدمت هزینه کرده اند و خدماتی ارائه نشده لذا ضروریست ظرف دو ماه آینده مشکلات رفع شود و گزارش آن ارائه گردد. همچنین زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات الکترنیکی آماده شود تا در زمان برگزاری به مشکلی بر خورد نکنیم .

 مصوبات:
مخابرات ظرف دو ماه نسبت به رفع مشکلات گزارش شده در جلسه از جمله روستاهایی که به دلیل سرقت کابل یا هر دلیلی با مشکل قطعی ارتباط مواجه هستند اقدام و گزارش اقدامات انجام شده ارائه گردد.

اوپراتورها به منظور تسهیل انجام فرایند هماهنگی راه اندازی سایت های مد نظر با فرمانداری و بخشداری ها هماهنگ نمایند. در زمینه سایت شماره ۲۵۵۹ ایرانسل محدوده تنگه ابوالحیات با هماهنگی فرمانداری نسبت به شروع کار اقدام نمایند.

ارتباطات زیرساخت در زمینه نصب تجهیزات سایت اپراتور ایرانسل بر روی دکل ایستگاه روستای بورکی همکاری نماید.

تسریع واگذاری اختیارات ارائه خدمات مالی به د فاتر روستایی و برخورد و سلب امتیاز دفاتر متخلف یا غیر فعال و واگذاری به اشخاص واجد صلاحیت.

پرداخت تسهیلات به افراد نیازمند توسط پست بانک با معرفی دهیاری ها و تایید بخشداری .
_________
به مردمی‌ترین کانال خبری کازرون بپیوندید #کازرون_نگاه 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.