امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۰-۲۷

مصطفی معینی؛

برجام؛ خسارت محض برای آب شرب کازرون

عقب کشیدن، ترسیدن، حفظ شرایط موجود به هرشکل، کوتاه آمدن […]

عقب کشیدن، ترسیدن، حفظ شرایط موجود به هرشکل، کوتاه آمدن در مقابل خواسته سودجویان و متجاوزان، فراموش کردن سیاست های غلط، فراموش کردن خیانت­ها، اینها همه مواردی است که در برجام بخاطر در نظرنگرفتنشان یک ملت متضرر شد.

در ماجرای حریم آب شرب ‏کازرون هم که نگاه میکنیم، تلاش شبانه روزی مردم، فعالین اجتماعی و رسانه ها بخاطر همین بی تدبیری ها به باد فنا رفته است و امروز می بینیم یک مسئول در استان که معلوم نیست با رانت و پادرمیانی کدام ننه قمری مسئولیت گرفته است، به منتخب مردم کازرون توهین می­کند تا بخاطر رشوه و یا رانت دیگری که گرفته است، حقوق یک شهر ۱۰۰هزار نفری لطمه ببیند.

وقتی بخاطر سیاست بازی همه مقصرین و عاملین را نمی بینیم و همه را با یک چوب نمی رانیم و هو نمیزنیم و برخی را قهرمان می­کنیم چون هم نظر ماست، طبیعی است مثل برجامی ها که با مردم صادق نبودند، امروز برخی روبروی مردم خجل باشند.

دست درازی به حریم شرب آب کازرون عواملی داشته است که باید همه آنها به مردم معرفی بشوند و سر همه آنها فریاد کشید و به عنوان مطالبه عمومی از منتخبین مردم خواست تا آنها را به دادگاه بکشانند.

امروز همه و همه از فرماندار سابق و شورای شهر سابق و رئیس راه و شهر سازی و اداره آبفا کازرون و اداره کل آن و مدیران استانداری باید در رابطه با نقض حریم شرب آب شهر کازرون پاسخگو باشند.

اینکه برخی به ضرر شهرداری برای حفظ حریم آب شرب مردم راضی می شوند، این هم خیانت است.

رئیس اداره راه و شهرسازی باید پاسخ بدهد که چرا زمین های آن اداره را رسما قبل از فروش به افراد حقیقی به شهرداری کازرون پیشنهاد نداده است تا امروز آن بهای کمی که دریافت کرده اند با شهرداری دولاوپنها حساب نشود؟

آیا خریدار زمین های حریم شرب کازرون سر و سری با ادارات کازرون داشته است؟

سوال دومی هم هست. اینکه چرا اداره آبفا کازرون زمین های حریم شرب را برای ساخت و ساز تعاونی آبفا از صاحب فعلی ملک طی قراردادی خرید می کند و بعد با التهابات شکل گرفته، قرارداد را فسخ می­کند؟

آیا مدیران اداره آبفا نمی­دانستند که حریم شرب آب با ساخت و ساز در این محدوده نقض می شود؟

و سوال سوم هم اینکه وقتی اداره آبفا متولی تامین آب شرب مردم است، چرا شهرداری ورشکسته کازرون بیاید و زمین معوض به میزان نیمی از بودجه یکسال این سازمان را بابت بی تدبیری برجامی­ها متقبل بشود؟ (گفته می­شود ارزش گذاری ملک در محدوده حریم آب شرب برابر با ۱۵ میلیارد تومان بوده است و شهرداری را موظف کرده­اند زمین معوض برای آن در نظر بگیرد.)

همه­ی اعضای محترم شورای شهر کازرون به عنوان منتخبین مردم باید بدانند که این جریان یک آزمون بسیار مهمی است که سالها در کارنامه آنها باقی خواهد ماند.

مردم و رسانه ها به عنوان چشم بیدار جامعه، توقع دارند شورای شهر به نمایندگی از آنها، هرکسی را که کوچکترین کوتاهی در حفظ حریم آب شرب داشته است طی فرایندی به دادگاه های صالحه بکشانند تا در نهایت خیانتکاران به مردم براساس ادله مشخص گردد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.