امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2015-04-07

خلاصه ی انبوه فعالیت های شهرداری در سال 93 :

بدهی های شهرداری تسویه شد/سومین بازارچه روز فعال می شود/ علت تخریب تپه های سید محمد نوربخش دسترسی سریع ساکنان پردیس به مرکز شهر بود/بزودی مرکز کنترل ترافیک هوشمند راه اندازی خواهد شد

به گزارش گروه عمران و رفاه اجتماعی کازرون نگاه ، سید […]

به گزارش گروه عمران و رفاه اجتماعی کازرون نگاه ، سید مهدی مکی ، شهردار کازرون طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما ، گوشه ای از فعالیت های مجموعه شهرداری کازرون در سال گذشته را تشریح کرد .

شهردار کازرون گفت : اولین گزارشی که باید به مردم عزیز کازرون داد این است که با همکاری خود مردم و در شرایطی که بازار اقتصاد کازرون که عمدتا هم به کشاورزان وابسته است و در سال گذشته نیز وضعیت خوبی نداشتیم ، توانستیم با اتخاذ یک سری ابتکارات بودجه ۹۳ شهرداری را جذب نماییم .

وی گفت : در حال حاضر کمتر شهرداری در سطح کشور فعال است که بدهی نداشته باشد ولی در این شرایط شهرداری کازرون با پرداخت حقوق معوق کارگران و شرکت های پیمانی و شرکت های طرف قرار داد توانست قبل از سال ۹۴ علاوه بر پرداخت بدهی های خود فعالیت های چشمگیر عمرانی را در سطح شهر اجرا نماید .

مکی افزود : در سال ۹۳ توانستیم با همت کارکنان شهرداری و همکاری مردم و شورای شهر ۲۳ میلیارد بدهی شهرداری را جذب و تسویه نماییم .

شهردار با اشاره به فعالیت های شهرداری کازرون در زمینه فضای سبز گفت : ۶۰ هزار متر مربع ، معادل ۶ هکتار فضای سبز به فضای سبز موجود اضافه شد و تمامی لکه های موجود در فضای سبز سطح شهر قبل از سال جاری برطرف شد که در این راستا میزان ۶۰ میلیون تومان بذر چمن خریداری و کشت شد .

وی کاشت ۵ هزار اصله نهال و مقادیر زیادی گل و گیاه تزئینی در معابر و فضاهای سبز شهر را از دیگر اقدامات شهرداری در رابطه با افزایش و بهینه سازی فضای سبز شهر عنوان کرد و گفت : مبلغی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان برای کاشت درخت و گل و گیاه اختصاص یافت که سهم تولیدات شهرداری از این مبلغ ۳۰۰ میلیون گل و گیاه فصلی و دائمی است  و مابقی آن از تولید کنندگان گل و گیاه خریداری شده است .

مکی در رابطه با برنامه های ویژه ایام نوروز برای استقبال از مسافران نوروزی گفت : برپایی کمپ های اسکان و پایگاههای اطلاع رسانی ویژه مسافران در پارک ها و سالن های ورزشی و همچنین توزیع بیش از ۳ میلیون نایلون زباله و نقشه شهر و شهرستان برای میهمانان نوروزی و برنامه های متعدد استقبال از مسافران ، فعالیت های مرتبط با این موضوع بوده است .

شهردار کازرون  افزود : برنامه های شاد نمایشی ، توزیع ماهی گلی ویژه مسافرانی که قبل از تحویل سال وارد شهر شدند ، توزیع آش های سنتی کازرون ، شیرینی و سوغات کازرون در ورودی شهر اقداماتی برای جذب بیشتر مسافران نوروزی در سال های آینده و ایجاد خاطراتی شاد برای مسافران بود .

وی ادامه داد : کارکنان شهرداری در چندین مرحله و در بازه های مختلف زمانی با حضور در ورودی شهر اقدام به  برگزاری مراسم استقبال رسمی از مسافران نوروزی نمودند که به گفته خود مسافران برنامه های استقبال از آنها بی نظیر بوده است .

مکی گفت : برپایی اسکان موقت در دو بوستان رفیع و ۱۱۰۰ شهید و ارائه خدمات شبانه روزی در این دو بوستان از اقدامات خوب شهرداری بود که با همراهی نیروهای خدماتی شهرداری به بهترین شکل صورت پذیرفت .

شهردار عنوان کرد : سعی شد قبل از ورود به سال جدید تمام اقدامات لازم در رابطه با حوزه ترافیک احرایی شود که در این زمینه خط کشی های نقاط مختلف و پیاده سازی مدل های جدید خط کشی با صرف بیش از ۲ تن رنگ در خیایان ها و معابر شهر با همکاری اداره راه در تامین ماشین آلات لازم صورت گیرد .

وی در ادامه گفت : ۳۰ هزار متر از رفوژها و تک لبه های میادین و بولوارهای شهر رنگ آمیزی شد که مجموع این فعالیت و پروژه خط کشی معابر ، بالغ بر یکصد میلیون تومان هزینه داشت .

مکی  بیان کرد : تمامی برج های نوری و روشنایی پارک ها و بوستان های شهر تعمیر و اصلاح شد و در تعدادی از نقاط شهر توانستیم برج های نوری جدید نصب کنیم .

شهردار در رابطه با زیباسازی سطح شهر گفت : در یک اقدام هماهنگ تعداد زیادی از مخروبه ها و محل های دفن زباله غیر قانونی تخریب شد و با همکاری برخی ارگان ها نسبت به جمع آوری جانوران موزی و معتادان اقدامات لازم صورت گرفت .

وی گفت : عقب نشنی منازل و مدارس با خرید چندین مورد از منازل در راستای کاهش بار ترافیکی و تامین فضای مورد نیاز جهت پارکینگ های ابوذر و سلمان با مبلغ سه و نیم یلیارد صورت گرفت .

مکی  با اشاره به پروژه عقب نشینی اداره راه گفت : یکی از مواردی که در ورودی شهر منظره مناسبی نداشت ، یک ضلع اداره راه و شهرسازی بود که با توافقات ما مبنی بر ساخت یک واحد ساختمان اداری بایگانی برای اداره راه ، تخریب ضلع موازی با کمربند ورودی شهر اقدامات لازم صورت گرفت و طرفین طبق توافقات نسبت به زیباسازی نمای اداره مذکور اقدام نمودند .

شهردار کازرون در رابطه با بازارچه روز گفت : شهردای با راه اندازی بازارچه روز در خیابان شهیدان گلهای داوودی و بازارچه روز فلکه بعثت سعی داشته تا نسبت به جمع آوری اقناعی دست فروشان و دوره گردان اقدام نماید که در تکمیل این طرح به زودی در محله های پایین شهر نیز شاهد راه اندازی بازار روز خواهیم بود .

وی گفت : در خصوص راه اندزی بازارچه روز که واقع در خیابان شهیدان گلهای داوودی است متاسفانه سنگ اندازی های زیادی صورت گرفت که توانستیم با ارائه راهکارهای مناسب این پروژه را تکمیل کنیم .

مکی عنوان کرد : تمام خیابان ها و معابر اصلی و بخش زیادی از معابر فرعی لکه گیری آسفالت شده است و با همکاری اداره راه و شهرسازی توانستیم ورودی شهر از میدان سلمان فارسی تا میدان بعثت را روکش آسفالت کنیم که البته بخشی از این پروژه به دلیل مشکلات فنی ماشین آلات باقی مانده است که در اسرع وقت تکمیل خواهد شد .

شهردار کازرون با اشاره به بودجه سال جاری این نهاد گفت : در بودجه ۹۴ که به زودی تصویب خواهد شد توجه زیادی به مبلمان شهری شده است .

وی گفت : جاده سلامت در حاشیه کوه به طول ۶ کیلیومتر از بیامرستان تا انتهای مسیر که به باغات متصل می شود زیر سازی شده است و شهرداری قصد دارد فضای سبز لازم را برای این مسیر با کاشت گل و گیاه در ماه های آتی ایجاد کند .

مکی گفت : شهرداری کازرون قصد دارد به زودی اقدام به راه اندازی مرکز کنترل ترافیک نماید که در این طرح تقاطع های با حجم بالای ترافیک به عنوان گام اول پوشش داده خواهد شد که شاید این طرح در شهرهایی هم سطح کازرون کم نظیر است .

شهردار در پاسخ به این سوال که شهرداری در رابطه با پدیده تپه خواریچه اقداماتی داشته ، بیان کرد : شهرداری کازرون به شدت با از بین بردن تپه های شهر مخالف است و ما تپه های شهر را یکی از مولفه ها و هویت شهر کازرون می دانیم .

وی علت تخریب بخشی از تپه های مجاور امامزاده سید محمد نوربخش را دسترسی پلاک های  شهرک پردیس عنوان کرد و گفت : با این اقدام حجم قابل توجهی از تردد خودروهای ورودی شهر که از سمت پردیس وارد می شوند را کاهش خواهیم داد و با این پروژه راه دسترسی ساکنان شهرک پردیس به مرکز شهر کاهش خواهد یافت .

مکی گفت : در راستای در آمد زایی شهرداری کازرون اقدام به خرید یک واحد بزرگ کشتارگاه به ارزش یک میلیارد تومان کردیم که  مبلغی بالغ بر ۵۰۰ ملیلون تومان جهت تعمیر و تجهیز این واحد اختصاص دادیم .

شهردار کازرون افزود : با خرید یک دستگاه خودرو حمل گوشت به مبلغ یکصد و هفتاد میلیون تومان و تجهیز آن به امکانات حمل گوشت سعی کردیم موارد بهداشتی حمل گوشت را مورد توجه قرار بدهیم .

وی  گفت : بزودی از بخش خصوصی نیز جهت حمل گوشت از کشتارگاه به سطح شهر اقدام خواهیم کرد .

وی در پایان گفت : اگر همکاری مردم در فعالیت های شهرداری همراه ما نباشد هیچ گام موثری صورت نخواهد گرفت و امیدواریم مردم همچون گذشته ما را در عمران و آبادی شهر حمایت نمایند.

3 پاسخ به “بدهی های شهرداری تسویه شد/سومین بازارچه روز فعال می شود/ علت تخریب تپه های سید محمد نوربخش دسترسی سریع ساکنان پردیس به مرکز شهر بود/بزودی مرکز کنترل ترافیک هوشمند راه اندازی خواهد شد”

 1. mbe گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  شهردار فعلی اگه هیچ کاری هم نکنه ، همین که کازرونیه برای ما کفایت میکنه ، حداقلش اینه که خودش کازرونیه و شهر رو میشناسه و میدونه رفع کدوم مشکل رو باید در اولویت قرار بده (چون شهردارهای غیر بومی تا بفهمن کازرون چه خیابونها و کوچه هایی داره کلی از وقت تلف میشه ) گرچه با شناختی که تا حدودی من از شهردار فعلی دارم ، آدم دلسوزی هست و تمام تلاشش رو برای پیشرفت شهر انجام میده
  به هر حال خداقوت گفتن ما میتونه دلگرمی ای باشه برای اینکه در ادامه ی راه ، انرژی بیشتری داشته باشند

  البته من از مدیر یا مدیران سایت های خبری مثل همین سایت تقاضا دارم که فعالیت تمام ارگانها رو زیر نظر داشته باشن و اطلاع رسانی کنن ، اینطوری هر اداره ای به سلیقه ی خودش کار نمیکنه و چون میفهمن که مردم کارهاشون رو زیر نظر دارن اجازه ی اشتباه به خودشون نمیدن و تصمیم گیریهای بهتری انجام میدن

  از تلاش این سایت هم در زمینه ی اطلاع رسانی و پیگیری خبر ها به خصوص خبرهای مربوط به شهرستان تشکر میکنم

 2. همشهری گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  بجای تخریب تپه برای دسترسی تونل هم میشد زد

 3. حاجی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام . بنده هم تقدیدوتشکر میکنم ازپرسنل زحمتش شهرداری کازرون وپرسنل واحدعمران وموتوری که باتمام تلاش هرروزه خود جهت عمرا ن وآبادی شهرزحمت میکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.