امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2015-07-05

بخش عظیمی از جاده های کازرون در راستای تعمیر و نگهداری درزگیری شد

رئیس راه و شهرسازی شهرستان کازرون از انجام عملیات درزگیری […]

رئیس راه و شهرسازی شهرستان کازرون از انجام عملیات درزگیری در حوزه استحفاظی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و شهرسازی شهرستان کازرون، مهندس نکویی بخش با اشاره به اینکه درزگیری از فعالیت های لازم و مهم تعمیر و نگهداری در روسازی های آسفالتی است گفت: درزگیری ترک ها موجب کاهش نفوذ آب و مواد تراکم ناپذیر به درون لایه های اساس و زیر اساس شده که منجر به افزایش دوام و عمر روسازی می شود.

اداره راه کازرون
وی هدف از لکه گیری و رفع نواقص موضعی و جلوگیری از گسترش خرابی روسازی و نیز تامین سطحی ایمن راه ها دانست

نکویی بخش همچنین اظهار داشت: به دلیل خرابی رویه راه و به منظور جلوگیری از گسترش خرابی ها، در سال جاری، درزگیری رویه محور مذکور در دستور کار اداره راه و شهرسازی کازرون قرار گرفت. بدین منظور با یک اکیپ راهداری، محور مذکور با استفاده از قیر پلیمری و ماسه، این محور مورد بهسازی قرار گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی کازرون با اشاره به اینکه، استفاده از قیر پلیمری موجب ایمنی بیشتر، صرفه جویی در هزینه، تنوع کاربرد، صرفه جویی در انرژی و ایجاد آلودگی کمتر می­ شود، گفت: انجام درزگیری سبب جلوگیری از گسترش خرابی رویه­ی آسفالتی راه و نیز بهبود وضعیت فعلی و جلوگیری از ایجاد حفره و چاله در راه می شود که این امر با کمترین هزینه ممکن انجام شده و سبب ایجاد رویه مناسب در حال حاضر می شود.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه قیر پلیمری تحرک مناسبی را دارد، ترک های لایه­ زیرین آسفالت نیز گرفته شده و در صورت انجام روکش مناسب پس از مدتی، روکش مناسبی را در راه خواهیم داشت.

مهندس نکویی بخش در پایان بیان کرد عملیات درزگیری با اعتبار بالغ بر ۳۷۰۰ میلیون ریال درحال انجام است

یک پاسخ به “بخش عظیمی از جاده های کازرون در راستای تعمیر و نگهداری درزگیری شد”

  1. روستایی زحمت کش گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    جناب اقای نکویی بخش به جای درز گیری برین جاده ایی که از روستای سیف آباد به کرایی وصل میشود رو درست کنین که مردم روستا های سیف آباد، کرایی، از این مصیبت رهایی یابند و همچنین مردم شهر بالاده و روستاهای اطراف ان و روستاهایی که از سیف اباد به سمت بالاده میروند می توانند بدون اینکه بخواهند تا کازرون اماده و باز برگردند به سمت شیراز از این راه استفاده کرده و حدود ۱۵ کیلومتر در مسافت طی شده ان ها صرف جویی می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.