امروز:دوشنبه, ۲۱ بهمن
تاریخ انتشار:2018-12-15

پرويز فتاح در جلسه شورای اداری شهرستان کازرون:

با شناختی که از کازرون داریم این شهرستان یکی از افتخارات ایران است

رئيس كميته امداد امام خميني(ره): مسئولان و مردم نباید بر سر مسائل جزئی با هم درگیر شوند و اشتباه است اگر بر اختلافات دامن زده شود و ناخواسته با دشمن همسو شویم زیرا دشمن تفرقه را می‌خواهد.

كازرون نگاه گزارش مشروح جلسه شورای اداری شهرستان کازرون مورخ بیست و یکم آذرماه سال ۱۳۹۷

داریوش دهقان فرماندار شهرستان کازرون در شورای اداری شهرستان کازرون:

بی شک این سرزمین کهن و پرآوازه را می شناسید و می دانم که می دانید اینجا دیار سلمان فارسی است سلمان منا اهل البیت اینجا دیار را ۱۳۰۰ شهید گلگون کفن است و بیش از یکصد و سی آزاده سرافراز و بیش از ۳۰ هزار رزمنده دلاور است. اینجا دیار سبز سرداران شهیدی همچون شهید پیروی ،شهید محسن پور ،شهید مصلحیان، شهید باقر سلیمانی، شهید سیاوش پور، شهید رضازاده ، شهید احمد طاهری، شهید هرمز دهقان شهید حسن زاده ، صادق زاده ،شهید مسلم شیر افکن ،شهید حسن علیپور و شهید فخار است .

اینجا دیار علما و عرفا بزرگی همچون علامه دوانی شیخ ابواسحاق کازرونی، علامه قطب الدین کازرونی ،شیخ عبداللطیف بحرانی، امین الدین بلیانی و آیت الله ایمانی است.

اینجا دیار مبارزملی ناصر ناصر دیوان کازرونی است اینجا دیار هنرمندان به نامی همچون نصرالله مردانی و میرزا حسن عکاس باشی است.

اینجا سرزمینی است که سه وزیر و چندین معاون وزیر و سرداران بزرگ و پر آوازه و مدیران ارشد اثرگذاری تحویل جامعه داده است.

سید عزیز میدانم که میدانید اینجا سرزمینی است که گل زیبای نرگس را در خود جای داده است اینجا دریاچه زیبای پریشان را دارد هرچند که الان پریشان است. اما قطعاً با لطف و عنایت خداوند زیبایی و جذابیت خاصی را به زودی به شهرستان ما خواهد داد

جناب آقای فتاح می‌دانم که وقایع اخیر کازرون دل رهبر عزیز و نور چشممان و رئیس جمهور عزیز و محبوب مان را به درد آورده است اما سلام حقیر و مسئولین شهرستان را خدمتشان برسانید و بفرمایید که با وحدت و همدلی بی‌نظیری که در شهرستان در حال شکل گیری است و با پیگیری مستمر و شبانه‌روزی و با برنامه‌ریزی‌های دقیق که خادمان این شهرستان خواهند داشت به زودی این شهرستان اول نماد وحدت و همدلی خواهد شد و ثانیاً در آینده نزدیک جز ۱۱ شهرستان اثرگذار کشور به حول و قوه الهی خواهد شد.

مقدم سرور عزیز و گرامی جناب دکتر رحیمی که واقعاً جزو مدیران جهادی و انقلابی است را به شهرستان گرامی میدارم این عزیز بزرگوار از زمانی که بنده حقیر به این شهرستان آمده ام کمتر روزی است که به خاطر مسائل و مشکلات شهرستان تماس تلفنی نداشته باشد از حاج آقا خرسند امام جمعه عزیز و بزرگوار که هرجا ما خواسته ایم هم در استان و هم تهران پیگیری تلفنی و حضوری داشتند همچنین نماینده محترم جناب آقای رضازاده واقعاً پیگیری های خوبی برای شهرستان داشتند در استان و در تهران جاهایی که خودشان به علت ضیق وقت و مشکلات مجلس داشتند برای ما وقت گرفتند و نامه زدند.

جا دارد از زحمات جناب مهندس نوذری که پیگیری های خوبی در این زمینه نموده اند تشکر کنم.

ما مشکلات و خواسته مردم شهرستان کازرون را حضوری و کتبا ارائه داده ایم که الحمدلله باران رحمت با حضور شما در شهرستان باریدن گرفته است اما یک خواسته که ما نگفته ایم و در نامه کتبی آن را تقدیم حضورتان می‌کنیم دانش آموزان بی بضاعتی است که در شهرستان حضور دارند و بالغ بر ۱۲ هزار دانش‌آموز است که بخشی تحت پوشش و بخشی تحت پوشش نیستند و ما کمک خاصی نمی توانیم به آنها کنیم.

چند روز پیش گزارشی از یکی از روستاهای بخش چنارشاهیجان دریافت کردیم ‌ که معلم آنها می‌گفت این دانش آموزان خوراک و صبحانه هم در منزل ندارند که این واقعا درد آور است خواهش می‌کنیم عنایت ویژه به مانند دیگر موارد در این زمینه نیز داشته باشید.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد خرسند امام جمعه کازرون در شورای اداری شهرستان کازرون گفت:

حضرت امام خطاب به مسئولین کمیته امداد می فرمایند شما کاری را متکفل شدید که مورد عنایت خاص خداوند تبارک و تعالی است و مقام معظم رهبری هم می فرمایند در تنظیم برنامه ها اصلی ترین کار رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات محروم است و همه برنامه های اقتصادی، تولیدی، سازندگی و رونق اقتصادی باید به این هدف متوجه باشد.

وظیفه قوای سه گانه رفع فقر و خدمت به طبقات محروم و مستضعف است و این یک میثاق الهی است که خداوند تبارک وتعالی با پیامبران خاص خود برای خدمت به محرومین فقرا و مستمندان بسته است.

مرحوم عسکراولادی همیشه در جلسات این تعبیر را به کار می‌برد که ما باید دنبال محروم یابی باشیم. یعنی ما به دنبال پیدا کردن محرومین برویم و این مسافرت‌های جناب فتاح توجه به محروم یابی است.

از هفته گذشته که به اتفاق فرماندار و مهندس نوذری خدمت آقای فتاح بودیم تا امروز پیگیری های خوبی توسط ایشان، معاونین وی و مدیرکل کمیته استان انجام شده و با وجود اینکه در ذهن من این بود که این مسافرت شاید یک یا دو ماه یا سال آینده انجام شود، امروز هم شخصاً حضور پیدا کردند و این یک نمونه مدیریت انقلابی، مردمی و اقدام سریع است و همه مدیران باید این چنین باشند و کار امروز را به فردا نیندازند و در بین مردم حضور داشته باشند.

با همه سوابق انقلابی،مذهبی و تاریخی و نقشی که در پیروزی انقلاب اسلامی داشته ، لیکن ما روستاهایی مانند کنده ای داریم که در دخمه زندگی می کنند یا روستاهایی مانند دهله و پوسکان که هنوز راه دسترسی ندارند. لذا خواهش می‌کنم امروز شخصاً از این مناطق بازدید داشته باشند.

ما امیدواریم با این روحیه انقلابی و همراهی مسئولین محترم آستان که که تشریف اوردند و پیگیری‌هایی که نماینده و فرماندار محترم خواهند کرد، بتوانیم بخشی از محرومیتهای شهرستان کازرون را در سال اربعین انقلاب اسلامی رفع کنیم و این الگویی برای آمدن مسئولین دیگر به شهرستان کازرون باشد.

متاسفانه بعد از حوادثی که در شهرستان کازرون رخ داد به نظر می رسد که راه شهرستان کازرون هم مسدود شده چرا که طی چند ماه اخیر جز معاون وزیر راه و شهرسازی که سفر کوتاهی به شهرستان کازرون داشتند، مسئولین دیگری به شهرستان نیامده‌اند. البته مسئولین استان به خصوص جناب آقای دکتر رحیمی معاون محترم امور عمرانی استانداری فارس پیگیری های خوبی در ارتباط با قول های استاندار سابق داشتند.
امیدوارم که قدوم شما باعث خیر و برکت باشد .

اکثر بخش های شهرستان کازرون محروم هستند لیکن بخش جره و بالاده محرومیت بیشتری دارد که امیدوارم با حضور حضرتعالی گوشه ای از این محرومیت‌ها مرتفع شود و این سفر هم ادامه داشته باشد و علاوه بر این این سفر الگویی برای سایر مسئولین کشوری باشد به صرفا به پی نوشت نامه ها بسنده نکنند.

حسین رضازاده نماینده مردم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی در شورای اداری شهرستان کازرون گفت:

همه مجموعه شهرستان تلاش کردند تا شهرستان کازرون به این نقطه فعلی رسیده است.  با سابقه تاریخی و مذهبی که شهرستان کازرون دارد و با گستردگی جغرافیایی و جمعیت زیادی که دارد می توان گفت که دومین شهرستان استان فارس محسوب میگردد و شهر کازرون مهمترین شهر جنوب کشور است.

بااین  وجود آنچنان که انتظار می‌رود توسعه پیدا نکرده است و مشکلات زیادی دارد. علی‌رغم پتانسیل‌های زیاد در حوزه‌های کشاورزی و منابع زیرزمینی متاسفانه ۱۰ درصد جمعیت شهرستان کازرون تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند در صورتی که نباید این چنین باشد. چرا ما باید بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب همچنان منتظر نهادهای حمایتی باشیم.

چرا ما اقداماتی انجام نداده ایم تا مانند شهرستانهای باشیم که الان دامنه کارشان به خارج از کشور هم کشیده شده است. متاسفانه روند به گونه ای است که همچنان باید به ما ماهی بدهند و ماهیگیری را به ما یاد نداده‌اند.

از  کازرون با این همه پتانسیل انتظار می رود که به شهرهای محروم کمک کند
ما هنوز در کشاورزی که درآمد عمده مردم است  مانده ایم. باید کاری کنیم که نیاز به کمیته امداد نباشند. با مسیری  که داریم میرویم آمار تحت پوشش شهرستان از ۱۰ درصد فعلی هم  بالاتر خواهد رفت و احتمال دارد که روزی برسد که کارمندان ما هم نیاز پیدا کنند تحت پوشش قرار گیرند.

باید تلاش کنیم آمار نیازمندان روز به روز کاهش پیدا کند. منتها الان روزبه‌روز متقاضیان تحت پوشش قرار گرفتن در حال افزایش است و خانواده هایی که روزی خودشان حامی کمیته امداد بودند الان تحت حمایت قرار گرفته اند. باید تلاش کنیم از این شرایط خارج شویم.

نماینده مردم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی در پایان از اقدامات کمیته امداد در تامین جهیزیه و وام‌های کارگشایی تقدیر نمود و اعلام نمود شرایط به گونه ایست که امروز هرکس متقاضی وام باشد وام خود را به روز  دریافت می کند.

عنایت الله رحیمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در شورای اداری شهرستان کازرون گفت:

در دولت های یازدهم و دوازدهم سعی بر این بود است که در قالب رویکردی که در برنامه ششم و بودجه های سنواتی داشته به سمت و سوی عدالت اجتماعی جهت گیری کند و تاکید بر این بوده که قشرهای پایین جامعه از نظر درآمدی کمترین فشار و آسیب به آنها وارد شود هرچند که مشکلاتی که بر اثر تحریم ها و بعضی مسائل دیگر فشارهایی به مردم وارد کرد اما ما به عنوان مردم همیشه چنین سختی هایی را تجربه کرده ایم قطعا با استقامت و مقاومت این را بگذرانیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول مراحل تکامل و توسعه خود حرکت های رو به رشد و سریع را در پیش خواهد داشت.

امسال در واقع چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و خیلی ها ادعا می کردند که نمی شود امسال را جشن گرفت ولی می بینیم که با تلاش همه مسئولین و همراهی مردم عزیز روز به روز امیدوارتر و حرکت رو به رشد تندتری داریم و خدماتی که در این چهل سال انقلاب اسلامی به مردم اهدا نموده قابل دفاع است.

من فقط چند مورد از آن را بیان می کنم ما قبل از انقلاب اسلامی یک کیلو متر راه آهن بوده و امروز ۶۰۰کیلو متر راه آهن داریم و بیش از ۱۰۰۰کیلو متر در دست اجرا داریم.تقریبا در تمام روستاهایی که بالاتر از بیست خانوار می باشند آب آشامیدنی سالم در دسترس قرار دارد و در اکثر مراکز شهرستان های استان فارس سیستم فاضلاب و تصفیه خانه وجوددارد یا در حال اجرا است از جمله همین شهر کازرون که نوید هم بدهم امسال در بودجه ۵میلیارد تومان پیش بینی شده بود که با رایزنی و چانه زنی های صورت گرفته رقم به ۸میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که ان شاءالله بتوانیم این پروژه که طول هم کشیده به سرانجام برسانیم.

قسمت دوم سخنان عنایت الله رحیمی:

در گازرسانی در دولت دوازدهم انقلابی صورت گرفته و ما در پایان سال ۹۷روستای بالاتر از ۲۰ خانوار که فاقد گاز باشد نخواهم داشت.و گاز مورد نیاز از طریق شبکه لوله کشی شده یا از طرق دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت.

در مسکن روستایی و استاندارد ما همگی به یاد داریم که مساکن به چه شکلی و دارای چه خصوصیاتی بود و امروز علی رغم اینکه هنوز فاصله ای بین مطلوب ما و وضعیت موجود وجود دارد اما حرکت ،حرکت قابل دفاع است.

امروز حتی در روستاهای ما پزشک،درمانگاه،خانه بهداشت و…داریم که نشان می دهد در زمینه های بهداشتی و درمانی کارهای عظیمی شده است که البته نمی خواهم بگویم دیگر هیچ مشکلی نیست،قطعا تا رسیدن به مطلوب و خواسته های مردم فاصله داریم اما نسبت به گذشته جهش های نسبتا خوب و قابل دفاع داشته ایم.

باید از کمیته امداد امام خمینی(ره) تشکر کنم در اثر تعامل خوبی که با دستگاههای اجرایی و همچنین بازدید های میدانی که از مناطق محروم انجام داده اند انگیزه ما را صد چندان کرده که به این نهاد حمایتی توجه بیشتری داشته باشیم تا در رفع مشکلات محرومین گام برداریم فقط به این مورد اشاره می کنم که در حدود ۴۸۰واحد مسکونی زیر ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی داریم که آمادگی داریم که مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) با تکمیل آنها در اختیار مددجویان قرار بدهند. و همچنین اعلام آمادگی می کنیم که براساس طرحی که کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه مسکن محرومین دارد تفاهم نامه ای را تنظیم و بیش از ۲۸۰۰قطعه زمین در اختیار قرار دهیم تا برای محرومین مورد استفاده قرار گیرد.

فعالیت ها و اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی شایسته تقدیر و تشکر است.

محمد بذر افشان مدیرکل کمیته امداد فارس در شورای اداری شهرستان کازرون:

صف جهیزیه و وام کارگشایی در فارس به صفر رسیده است.

نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان در حوزه کارگشایی به مددجویان نیازمند و حتی نیازمندانی که مددجو نبوده‌اند پرداخت شده است.

در راستای نگاه تحولی برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر و کاهش فاصله زمانی خدمت، چهار اداره کمیته امداد در شهرستان راه‌اندازی شده که یک در اداره کازرون و سه اداره دیگر در بخش خشت، کنارتخته و قائمیه از جمله آنهاست. این چهار اداره به صورت مستقل زیر نظر اداره‌کل استان مشغول به فعالیت هستند که این اقدام برای تسهیل در کار مددجویان انجام شده است.

در حوزه اشتغال مددجویان در فارس یک انقلاب شکل گرفته به عنوان مثل در شهرستان کازرون نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان در حوزه اشتغال هزینه شده است.

استان فارس در بین استان‌های بزرگ کشور استان اول در جذب اعتبارات اشتغال بوده است.

بخش نخست سخنان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور:

به گزارش كازرون نگاه، پرویز فتاح روز چهارشنبه بیست و یکم آذرماه ۱۳۹۷ در جلسه شورای اداری شهرستان کازرون با اشاره به تعداد شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: اسم ۱۵ هزار شهید نباید تنها یک تیتر باشد بلکه باید عمق داشته باشد آن هم در این موقعیت حساس از انقلاب که انقلاب ما در آستانه چهل‌سالگی قرار دارد.

پرویز فتاح با بیان اینکه دشمن می‌خواهد بگوید انقلاب اسلامی ایران برای مردم کاری نکرده است و همواره از ابتدای شکل‌گیری انقلاب تاکنون در این شیپور می‌دمد، عنوان کرد: نظام اسلامی ما به‌فضل الهی در حال حاضر درختی بارور است، این شجره‌ طیبه رشد کرده و ما باید به این توجه کنیم که اصل درخت انقلاب ما ثابت و تنومند است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با ابراز اینکه “اصل حرف من توجه به بحث وحدت به‌ویژه در شهرستان کازرون است”، خاطرنشان کرد: مسئولان و مردم نباید بر سر مسائل جزئی با هم درگیر شوند و اشتباه است اگر بر اختلافات دامن زده شود و ناخواسته با دشمن همسو شویم زیرا دشمن تفرقه را می‌خواهد.

وی با تأکید بر اینکه “اصالت انقلاب اسلامی ما، کوبیدن بر طبل اختلاف و تفرقه نیست”، بیان کرد: مسئولان و ائمه جمعه با درایت و عقلانیت باید هر مطلبی را مورد توجه قرار دهند به‌ویژه اینکه آموزه امام، عقلانیت، تفکر و بیدارباش است آن هم در زمانی که دشمن از تمام ابزارها استفاده می‌کند که به نظام ما زخم بزند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با یادآوری اینکه “دشمن انقلاب ما دشمن ساده‌ای نیست بلکه کسی است که همه از آن حساب می‌برند و همه را می‌خرد و می‌زند”، تصریح کرد: تجربه تاریخی ما نشان می‌دهد و مقام معظم رهبری هم فرمودند در تمام این چهل سال انقلاب در مواضعی که با آمریکا داشتیم انقلاب ما پیروز شده و او شکست خورده است.

پرویز فتاح با تأکید بر اینکه “انقلاب ما در این برهه از زمان بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت نیاز دارد”، عنوان کرد: با شناختی که از کازرون داریم این شهرستان یکی از افتخارات ایران است و با سابقه‌ای که در دوران قبل و بعد از انقلاب دارد و همچنین با ظرفیت‌های متنوع از گویش و آب‌وهوا و غیره مایه مباهات و فخر و سربلندی کشور است اما برخی افراد غافل به‌دنبال کوچک کردن جایگاه این شهرستان هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با ابراز اینکه “هر جا که نظام انقلابی ما متمرکز بوده موفق شده فقر را ریشه‌کن کند”، خاطرنشان کرد: تمام مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد قابل حل است و به اراده و عزم جزم نیاز دارد.

پرویز فتاح با بیان اینکه وحدت کمیته امداد و دولت و مجلس مثال‌زدنی است، تصریح کرد: هم دولت و هم مجلس با شناختی که از مأموریت کمیته امداد دارند به این مأموریت کمک می‌کنند.
بخش دوم سخنان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور:

وی با ابراز اینکه به‌گفته مسئولان دولتی سال گذشته در استان فارس تنها ۳۷ درصد بودجه این استان تخصیص یافته است، اظهار داشت: من ادعا می‌کنم ۱۰۰درصد بودجه کمیته امداد در سال گذشته تخصیص یافته و این نشان از همدلی و همراهی دولت برای تحقق مأموریت کمیته امداد است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: نمایندگان مردم در مجلس نیز همه با مأموریت این نهاد آشنا هستند و حتی در بودجه امسال هم به کمیته امداد توجه داشتند.

پرویز فتاح با اعلام اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان کشور تخصیص یافت، عنوان کرد: تمام درخواست‌های وام پاسخ داده شد و حتی این تخصیص اعتبارات کمیته فارس ۱۰۴ درصد بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اظهار اینکه “در این شهرستان وام ضروری کسی در نوبت نمی‌ماند و وام‌های اشتغال هم در کازرون صف ندارد زیرا تأکید ما به مدیر این شهرستان بوده که کسی را در صف نگذارند”، افزود: به این شهرستان عنایت ویژه شده است و نکاتی هم که در این جلسه مطرح شد مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی به سخنان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اشاره کرد و گفت: بنا بر این بیانات در حال حاضر تعدادی مسکن مهر نیمه‌تمام در شهرستان کازرون وجود دارد که قرار است در اختیار کمیته امداد قرار گیرد و ما اینها را تکمیل و به مددجویان تقدیم می‌کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: دولت نیز برای تأمین زمین با ما همراهی می‌کند تا هیچ‌یک از مددجویان در کازرون به‌خاطر مسکن معطل نمانند اما تأمین برق، گاز، آب و سایر امکانات کار ما نیست و دستگاه‌های خدمات‌رسان باید کمک کنند.
بخش سوم سخنان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور:

وی با بیان اینکه اگر از وام‌هایی که برای شهرستان در نظر گرفته شده استفاده نشود مبالغ در حساب باقی نمی‌ماند و به مرکز بازمی‌گردد، خاطرنشان کرد: سعی کنید از این سهمیه‌ها استفاده کنید و لازم است در خصوص کسانی که می‌خواهند تحت پوشش باشند طبق ضوابط اقدام شود.

پرویز فتاح با تذکر اینکه “مدیران پشت میز ننشینند زیرا مردم بیرون هستند و ما در مکتب امام راحل(ره) آموختیم که خاک‌پای مردم باشیم”، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم انقلابی باشیم راه این است که از بین مردم بریم.

وی با تصریح به اینکه مدیر انقلابی باید ساده و جهادی باشد، تأکید کرد: از مردم دور نشویم زیرا انقلاب از اینجا آسیب می‌بیند و اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید مردمی باشیم زیرا با مردمی بودن می‌توان عشق و محبت مردم را بازگرداند.

پرویز فتاح با بیان اینکه “در شرایط فعلی جامعه باید همه برای بهتر شدن اوضاع مردم کمک کنیم زیرا تورم، گرانی، بالا رفتن قیمت ارز باعث شده وضعیت مردم بدتر شود و زندگی مردم سخت بود در شرایط فعلی سخت‌تر نیز شده است”، گفت: در این شرایط باید با رفتار و عمل خود مرهم باشیم و باید رفتار و منش ما مردمی باشد.

وی با یادآوری اینکه دشمنان اساس نظام را نشانه رفته‌اند، گفت: در چنین وضعیتی وقت تسویه حساب سیاسی نیست ما در حال حاضر در جبهه و سنگر هستیم و دشمن به ما حمله کرده است و تار و پود نظام را نشانه رفته است.

رئیس کمیته امداد کشور با تأکید بر اینکه “هرچند اختلاف سلیقه وجود دارد اما باید یک‌دست باشیم و وحدت رویه داشته باشیم و در مردم امید ایجاد کنیم”، افزود: باید در ذهن مردم امیدآفرینی شود و فقط اخبار تلخ و ناگوار و ناامیدکننده به مردم اعلام نشود.

پرویز فتاح با تأکید بر اینکه “باید وحدت رویه داشته باشیم و هرچند اختلاف نظر داریم سخن مقام معظم رهبری باید فصل‌الخطاب ما باشد”، عنوان کرد: فقر به مردم فشار آورده است، اگر به‌اندازه‌ای که تورم ۹۷ به سهم فقرا اضافه نشود به‌معنی آن است که سال دیگر فقیران ما فقیرتر می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: همگی شاهدیم که چقدر برای تحت پوشش قرار گرفتن به این نهاد مراجعه می‌شود بنابراین مردم‌داری دولت و مردم‌داری مجلس خیلی مهم است و باید ملاحظه مردم و منافع آنها را داشته باشند زیرا مردم انتظاراتشان پایین است و می‌توان آنها را برآورده کرد.

پرویز فتاح افزود: من آنچه به‌عنوان ره‌آورد این سفر به مرکز خواهم برد وحدت رویه در کازرون است؛ براساس آنچه به ما اعلام کردند در این شهرستان همه به کمیته امداد کمک می‌کنند به‌طوری که رشد کمک‌های مردمی کمک‌های مردمی در ۸ماهه بیش از ۳۰ درصد بوده اما در کازرون بالاتر از این رقم بوده است.

وی تصریح کرد: در شهرستان کازرون نه‌تنها کمک‌های مردمی کم نشده بلکه بیشتر هم شده است و هر یتیم در کازرون حداقل ۵ حامی دارد و در اینجا مردم هستند که کمک می‌کنند نه دولت و در این شهرستان یتیم بدون حامی وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.