امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2017-01-23

بازدید کارشناس مسئول آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس از قائمیه

گشتاسبی: با توجه به رنگین کمان نیروها در سال جاری و وجود نیروهای پیش دبستانی ،شرکتی و حق التدریس و پیمانی وقراردادی باعث شد تا به آموزش نیروها فکر شود

به گزارش کازرون نگاه، به نقل از روابط عمومی اداره آموزش وپرورش قائمیه؛ کارشناس مسئول آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس از قائمیه بازدید وسرکشی نمود. در این دیدار و سرکشی که در معیت کارشناس آموزش ابتدایی و رئیس و راهبران آموزشی اداره قائمیه انجام شد.

حبیب گشتاسبی کارشناس مسئول آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس در جلسه شورای معلمان یکی از آموزشگاه های این منطقه گفت: در این دوره سه ساله چشم انداز معاونت آموزش ابتدایی، تهیه محتوا بود که خوشبختانه کار بسیار خوب و مفیدی صورت گرفت که مورد استقبال مدیران و معلمان مناطق قرار گرفت.

گشتاسبی ادامه داد: با توجه به رنگین کمان نیروها در سال جاری و وجود نیروهای پیش دبستانی ،شرکتی و حق التدریس و پیمانی  وقراردادی باعث شد تا به آموزش نیروها فکر شود  که دراین زمینه مدرسان و مولفین کتب درسی به استان دعوت شده و عده ای از همکاران از مناطق مختلف ادارات در این دوره میانی شرکت کرده اند که امیدواریم این تجربیات به معلمان و سایر مدارس  انتقال داده شود .

وی گفت: از جمله برنامه های دیگر این اداره بحث گلستان خوانی است. که الحمدلله مورد استقبال روسای ادارات مدیران و معلمان قرار گرفت که امسال هم ورقی از این کتاب تهیه و دراختیار  مدارس  و دانش آموزان گذاشته شده که نتیجه آن را امروز می بینیم. ایجاد روحیه ای بانشاط و اعتماد به نفس  بالا، روخوانی و روانخوانی ادبیات از نتایج گلستان خوانی است که می تواند از ابتکارات معاونت اداره کل باشد وانتظار داریم شما آموزگاران همکاری کنید تا این طرح همچون سالهای گذشته در سطح منطقه ، استان و  کشور نمود پیدا کند .

حبیب گشتاسبی در خصوص آزمون فصلی با کتاب گفت: در آزمون فصلی با کتاب است با تغییراتی که امسال در آن  انجام گرفت  استقبال خوبی از طرف همکاران دربرگزاری آن شد  و درصد خوبی از همکاران در این آزمون شرکت کردند .واز برنامه های دیگر  آزمون های عملکردی است  که در بازدیداز مدارس  می دیدیم که دانش آموزان از لحاظ تئوری خیلی خوب  بلدند اما در کاربرد مشکل داشتند که آزمون های عملکردی یکی از ابزار هایی بود که توانست کمک خوبی به این برنامه داشته باشد و انتظار داریم این آزمونها در کلاس کاربردی تر انجام شود.

8

رئیس اداره آموزش و پرورش قائمیه ضمن  عرض تقدیر و تشکر از کارشناس مسئول  آموزش  ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس  و ضمن ارائه طرح ها و برنامه های آموزش ابتدایی  خدمت این مسئول گفت: با توجه به تخصصی که در حوزه ابتدایی دارم همکاران در مدارس از تجربه خوبی برخوردارند و امیدوارم که از وجود آقای گشتاسبی و راهبران آموزشی که یک طرح بسیار خوبی است و به آموزش کمک زیادی می کند استفاده شود.

سید قاسم تقوی در این نشست گفت: من اعتقاد قلبی ، وباور دارم  که زیر بنای تعلیم و تربیت در کشور ،  آموزش ابتدایی است  وهر کشوری که توانسته در دوره ابتدایی برنامه ریزی کند موفقیت بیشتری داشته است  چون فندانسیون بنا  در تعلیم و تربیت آموزش ابتدایی می باشد .

سید قاسم تقوی خطاب به معلمان گفت:  رشد و توسعه هر کشوری منابع و نیروی انسانی آن کشور است و شما معلمان ابتدایی انسانهایی دلسوزو پرتلاش هستند و  دوره ای که در آن قرار دارید دوره  شادابی روح و روان است. ارزش این فرصت و زمان دوره ابتدایی را بدانید و سعی کنید  دانش آموزان را تشویق کنید . رقابت  ایجاد کنید. ذهن دانش آموز را پرسشگر و به فکر کردن وادارید… مسائل استنباطی را با دانش آموزان کار کنید .

کارشناس مسئول آموزش ابتدایی اداره کل از چندین آموزشگاه ، کلاس مدارس دیدن و از برنامه های مدارس از جمله گلستان خوانی طرح ها و ابتکارات و طرهای جابر بن حیان و …  بازدید نمود.

منبع: راه علی طاهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.