امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2017-03-17

امام جمعه کازرون ضمن بیان نکات مهمی خطاب به کاندیداهای شوراهای شهر و روستا گفت:

اگر کسی برای سیاسی کاری به شوراها بیاید، معصیت کرده است

کیسه هایی برای خود ندوزید که از قبال این عضویت برای آینده خود ذخیره هایی داشته باشید. مردم وظیفه و حق دارند که از شوراهای گذشته مطالبه کنند که چرا شهر به این روز افتاده است/ احساس مسئولیت مسئولین در برابر مسائل معیشتی مردم، موضوعی فوری، ضروری و واجب است./ باتوجه به رونمایی از تانک کرار، دشمن عصبانیت خود را نشان داد؛ که باید بگوییم ای دشمنان از این موفقیت ها باید دق بکنید و بمیرید.

حجت الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، روز زن و مادر و ولادت امام خمینی (ره) و همچنبن حلول سال جدید، در سخنان مهمی بیان داشت:

در سال گذشته حوادث شیرینی از جمله پیروزی های بزرگی در عراق و سوریه بدست آمد. اما تلخی هایی از جمله کشتار مسلمانان، غصب قبله اول امت اسلامی و جنایات رژیم صهیونیستی، نزاع داخلی و ملی در سوریه اسلامی، تضییع حق مسلم شیعیان بحرین بوده است. که متاسفانه می‌بینیم پادشاه عیاش و کهنسال عربستان سعودی با وجود گرسنگی ۷ میلیون مسلمان یمنی و کشتار آنان، با بیش از ۱۵۰۰ نفر خدمه و همراه در حال خوشگذارانی و عیاشی در کشورهای دیگر است.

حجت الاسلام خرسند افزود: انشالله  سعی کنیم که علی الخصوص در این ایام نسبت به فقرا و مستمندان، ایتام، بی سرپرستان  و صله رحم توجه بیشتری داشته باشیم.

خطیب جمعه کازرون گفت: سال گذشته برای ملت ما، سال سختی در زمینه اقتصادی بود. تداوم رکود بی سابقه، افزایش بیکاری و عمل نکردن دشمن به وعده هایی که در رابطه با برجام داده بود. که این قرداد باعث نشد فشار بر مردم کمتر بشود. ضمن اینکه نتایج اقتصاد مقاومتی آنطور که مورد نظر مقام معظم رهبری بود ملموس و محسوس نبود.

خرسند ادامه داد: راهکار اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد که یکی از آنها مردمی کردن اقتصاد است. اینکه مردم و توان خود را باور کنیم، اجازه دهیم سرمایه گذاری شود، تنگ نظری ها را کنار بگذاریم تا شغل ایجاد شده و اشتغال رونق پیدا کند، وگرنه اقتصاد مقاومتی شکل نخواهد گرفت.

به فرموده مقام معظم رهبری: مسئولان باید در برابر مسائل معیشتی مردم احساس مسئولیت کنند، که این موضوعی فوری، ضروری و واجب است. در قبال مسائل فرهنگی و معیشت مردم، ما به شدت مسئولیم. حتی اگر یک جوان مومن در اثر عملکرد ما خدای نکرده از راه منحرف شود، ما مسئول هستیم.

امام جمعه کازرون بیان کرد: در هفته گذشته شاهد رونمایی از تانک کرار با ویژگی های خاص خود در وزارت دفاع بودیم. که در زمره پیشرفته ترین تانک های دنیا است. از طرفی دیدیم که مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی، از این موفقیت اظهار ناراحتی کرده و عصبانیت خود را نشان دادند. باید بگوییم که ای آمریکا از این موفقیت ها باید دق بکنید و بمیرید انشاالله. که ملت ما علاوه بر همه مشکلات و تحریم ها روز به روز پیشرفت می کند.

خرسند با اشاره به انتخابات سال ۹۶ گفت: سال آینده دو انتخابات مهم داریم. در رابطه با شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به ثبت نام از ۳۰ اسفندماه، چند نکته خدمت کاندیداها عرض میکنم:

  • قبل از هرچیز در کتاب قانون اختیارات یک عضو شورای اسلامی شهر یا روستا را بخوانید، که بدانید چه وظایفی دارید. نه آنکه پس از رای آوری بخوانید. ببینید اگر می توانید انجام دهید، بیاید، وگرنه مسئولید.
  • به قصد خدمت بیایید. برخی به دنبال جایگاه هستند و اعتقاد دارند که شورا شروع خوبی است. که پس از شورا، نماینده مجلس شوند.
  • اهل مشورت و کارشناسی باشید. بر اساس نظرات کارشناسی مصوبات را بگذرانید و شهر یا روستا را اداره کنید. در مسائل و قوانین شهری با روستایی، صاحب نظر و نو آور باشید، وگرنه ورود نکنید.
  • شورای شهر و روستا جای سیاسی کاری نیست، بلکه خدماتی می باشد. خدمت رسانی که کاری به جناحها ندارد. اگر کسی برای سیاسی کاری به شوراها بیاید، معصیت است. البته گرایش سیاسی اشکالی ندارد. تشکل های سیاسی، چهره های خدوم و کاری معرفی کنند.
  • کیسه هایی برای خود ندوزید که از قبال این عضویت برای آینده خود ذخیره هایی داشته باشید. در چند دوره ای که شورا داشته ایم، موفقیت های آنان چه بوده است. وضعیت شهر را ببینید. شناخت کافی روی شهر و مشکلات داشته باشید، از نظر شهری از برخی شهرهای هم ردیف و حتی پایین تر، ضعیفتر هستیم. مردم هم وظیفه و هم حق دارند که از شوراهای گذشته مطالبه کنند. که چرا شهر به این روز افتاده که کارها تعطیل و شهرداری به یک بنگاه ورشکسته تبدیل شده که با زحمت باید حقوق و بودجه خود را تامین کند. درست است که بخشی بخاطر رکود است، اما بیشتر آن به مشکلات و سوء مدیریت ها برمی گیرد.
  • کسی که می خواهد کاندیدا شود، باید این مشکلات را بداند و راه حل داشته باشد. نه آنکه بگوید مسئولان قبل اشتباه کردند. در دولت هم اینچنین است که پس از سه سال و نیم همچنان میگویند قبلی ها خراب کردند. شما چکار کردید. نگویند ما می رویم، سنگ مفت، گنجشک مفت می زنیم شاید رای آوردیم.
  • مردم ببینند چه کسانی این کاره اند، آن را انتخاب کنند. نه اینکه فلانی فامیل و هم محله ای ماست. یکی از معضلات ما در سراسر کشور همین تعصبات قومی و منطقه ای است. که مسائل کلان را نمی بینیم.

وی در پایان تاکید کرد: در همه مقاطع بنای بنده همیشه بر مشکل گشایی بوده و اگر انتقادی هم میکنم، در صورتی است که می‌بینم حق مردم در حال ضایع شدن است و قابل جبران نیست. لذا عزیزانی که می‌خواهند به این عرصه وارد شوند، با آگاهی و بصیرت کامل ورود پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.