امروز:دوشنبه, ۲۱ بهمن
تاریخ انتشار:2018-12-30

دکترفریدون عباسی در دیدار روحانیون کازرونی مقیم قم:

اولین سرمایه کازرون، نیروی انسانی مؤمن و معتقد است

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای: مسئولان مذاکره کننده در برجام اعتقادی به انقلابی گری ندارند.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای: مسئولان مذاکره کننده در برجام اعتقادی به انقلابی گری ندارند

مسئولانی که برای مذاکره رفته اند، با این مکتب فکری به راه افتادند که نسخه انقلابی گری را کنار گذاشته و این تفکر را داشتند که انقلابی گری معنایی ندارد؛ آنها می گویند ما به دنبال تعامل هستیم.

به گزارش کازرون نگاه، به نقل از خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، دکتر فریدون عباسی در جلسه طلاب و فضلای کازرون و نورآباد ممسنی که پنج شنبه، ششم دی ماه در دفتر مجمع طلاب فارس در قم برگزار شد، با اشاره به اینکه مناسبات جهانی در حال تغییر است، اظهار داشت: در سال های اخیر شاهد جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا هستیم که منجر به رأی گیری در میان آنان شده و اختلافاتی را شاهد بوده ایم که بر این اساس، انگلستان به خلیج فارس آمده و فرماندهی آن در امارات و نیروی زمینی آن در عمان حضور دارد.

وی ابراز داشت: همچنین امروز چین و روسیه قدرت زیادی پیدا کرده و مناسبات جهانی را تغییر داده اند که سبب وحشت غرب شده است.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای خاطرنشان ساخت: رهبر انقلاب فرموده اند که باید از پیچ تاریخی عبور کرده و ما باید بدانیم در این مناسبات چه نقشی را باید ایفا نماییم.

دکتر عباسی تصریح کرد: دنیای غرب به زودی با چین درگیر خواهد شد؛ چراکه چین قدرت بلامنازع شده و به نحوی در حال گرفتن آفریقا نیز می باشد.

وی بیان داشت: چین دارای یک و نیم میلیارد جمعیت بوده و قرار است قریب به ۲۰۰ میلیون چینی در آفریقا حضور پیدا کنند تا بتوانند مشکلات خود در موضوعات مختلف را حل نمایند.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای اظهار داشت: سیاست امروز کشورهای غربی این است که کشورهای منطقه ما که بعد از فروپاشی دولت عثمانی در آسیای جنوب غربی (خاورمیانه) به وجود آمده اند را تحت کنترل گرفته و بی دولت شوند.

دکتر عباسی ابراز داشت: ما امروز به دنبال آن هستیم که در مناسبات جهانی تأثیرگذار باشیم و باید برنامه ای داشته باشیم تا اثرگذاری خود را حفظ کرده و قدرت بیشتری پیدا کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: از فرمول های دشمن، کودتای رسانه ای و نظامی در کشورهاست که این فرمول را در دوران دفاع مقدس برای ایران اجرا کردند؛ اما موفق نشده و به اهداف خود نرسیدند.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای تصریح کرد: ایرانی که هم پیمان با آمریکا و صهیونیست ها بود، پس از پیروزی انقلاب، مقابل آنان قرار گرفته و گردشی ۱۸۰ درجه ای داشت.

دکتر عباسی بیان داشت: ما امروز با جریان های سازش کار مواجه هستیم که می گویند ما به کشورهای منطقه همچون سوریه و عراق چکار داریم؛ ما باید به فکر خود باشیم؛ این افراد تحت تعلیم غرب بوده و افکار غربی خود را ارائه می دهند.

وی به جریان نفوذ در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه، هدف بسیار خوبی برای دشمن است که با صبر استراتژیک به دنبال به زانو درآوردن جمهوری اسلامی بوده و نفوذ را در دستور کار خود قرار داده اند.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای با بیان این مطلب که امروز با اشاره به اینکه در اساتید دانشگاه نفوذ کرده اند، ابراز داشت: کار حوزه های علمیه است که اساتید دانشگاهی را از بی تفاوتی و سکولار شدن نجات دهد که اگر این کار انجام شد، نسل آینده ما خوب تربیت می شوند.

دکتر عباسی در ادامه به یکی از مشکلات کشور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: شبکه حمل و نقل کشور در حیات نظام جمهوری اسلامی کشور بسیار مهم است که متأسفانه ۶۰ درصد آنان وابستگی خارجی دارد.

وی تصریح کرد: یکی از علل بیکاری در کشور، همین مطلب است که مسئولان ما فقط به فکر خارج از کشور بوده و از نیروی داخلی برای تأمین نیازها استفاده نمی کنند.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای بیان داشت: به عنوان مثال ما در استان فارس با کمباین های فرسوده بالایی مواجه هستیم که ۷۸۰ هزار تن گندم را در سال دور ریخته و این مقدار، غذای پنج میلیون انسان است.

دکتر عباسی اظهار داشت: ما سه برابر وضعیت فعلی می توانیم در کشور کمباین تولید کنیم؛ اما مسئول انقلابی نداریم که این مباحث را پیگیری نماید.

وی در پاسخ به سؤال یکی از حضار که وضعیت فعلی فعالیت های هسته ای ایران به چه صورت است، ابراز داشت: بحث هسته ای همانند سازمان فضایی و هوایی است و از یکدیگر جدا نیستند؛ تفکری که امروز دستگاه اجرایی کشور را در دست دارد، به سمت دیگری در حال حرکت است؛ برجام قرار نیست فقط در هسته ای مشکل ما را حل کند؛ بلکه به نظر بنده، قرار است نسخه جمهوری اسلامی ایران بپیچد.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای خاطرنشان ساخت: مسئولانی که برای مذاکره رفته اند، با این مکتب فکری به راه افتادند که نسخه انقلابی گری را کنار گذاشته و این تفکر را داشتند که انقلابی گری معنایی ندارد؛ آنها می گویند ما به دنبال تعامل هستیم؛ این افراد با اسم تعامل ورود کرده و در یک انتخابات رأی را به دست آوردند؛ تعطیلی مباحث هسته ای و هوافضا از جمله همین تفکرات است.

دکتر عباسی با اشاره به وضعیت فعلی مباحث هسته ای کشور، اظهار داشت: ما در گذشته سوخت را به صورت کامل در کشور تولید می کردیم؛ اما امروز به خاطر امضای برجام سوختی تولید نمی شود که بتواند کارهای بعدی را انجام دهد.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای ابراز داشت: وضع هسته ای کشور در اجرا خوب نیست و کارها تعطیل است؛ اما استعداد بالقوه وجود دارد و در این دولت هم فارغ التحصیل در این زمینه داریم که نیروهای خوبی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در رآکتور اراک بتن ریخته شده است، خاطرنشان ساخت: مطابق با برجام اقتدار جمهوری اسلامی باید شکسته می شد؛ به همین دلیل در رآکتور عراق بتن ریختند؛ البته نباید زیاد نگران این قضیه بود؛ چون همین ایرانی ها دوباره می توانند آن را بسازند.

رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای به ارائه پیشنهادات اقتصادی برای منطقه کازرون پرداخت و تصریح کرد: اولین سرمایه کازرون، نیروی انسانی مؤمن و معتقد است که می توان به وسیله آنان، مسئله صنعت و کشاورزی را رشد داد؛ صدور خدمات تخصصی همچون آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی از مباحث مهمی است که باید در منطقه کازرون پیگیری شود.

همچنین حجت الاسلام ورع، نماینده اسبق طلاب کازرون و نورآباد ممسنی نیز در این جلسه گفت: یکی از اعمال شب جمعه، قرائت دعای کمیل است و در بخشی از این دعا آمده است: «حتی تکون اعمالی و اورادی کلها وردا واحدا/ خدایا کاری با من انجام بده که اعمال و عبادات من، همه عبادت شود».

وی اظهار داشت: دین ما آنچنان زیباست که همه کارهای ما می تواند عبادت شده و در آن دنیا از این فعالیت ها بهره مند شویم.

نماینده سابق طلاب کازرون و نورآباد ممسنی ابراز داشت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در توصیه ای به ابوذر فرموده است: «یا اباذر کاری کن که در تمام افعالت، نیت قربت باشد؛ حتی خواب و خوراکت هم برای خدا باشد».

حجت الاسلام ورع خاطرنشان ساخت: در روایتی از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله آمده که هیچ مردی نیست که در خانه کمک کند، مگر آنکه به اندازه موهای در بدنش به او ثواب داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: پیامبر صلی الله علیه و آله در روایت دیگری فرمود: هر خانمی هفت روز به مرد خود خدمت کند، خدا هفت درب جهنم را بر روی او می بندد و هشت درب بهشت را بر روی این خانم باز خواهد کرد تا از هر دری که دوست دارد وارد شود.

گفتنی است، حجت الاسلام سجادشریفی اصل، نماینده طلاب کازرون و نورآباد ممسنی نیز در ابتدای این جلسه خیرمقدم گفت.

2 پاسخ به “اولین سرمایه کازرون، نیروی انسانی مؤمن و معتقد است”

 1. محمد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  دكتر عباسي با اين جلسه كليد انتخابات رو زد

 2. كريم گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  درود بر مردانگي روحانيون
  با افتخار كمك خواهيم كرد به دكتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.