امروز:شنبه, ۲۹ دی
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۷-۱۳

افتتاح دوره آموزشی خادم یاران رضوی در کازرون

دوره آموزشی خادم یاران رضوی در استان فارس، با حضور حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه محترم کازرون و با تدریس کلاس آداب زیارت توسط ایشان در ناحیه سپاه کازرون افتتاح شد.

امام جمعه کازرون:

هر کسی در هر کاری میتواند خادم افتخاری امام رضا ع باشد

دوره آموزشی خادم یاران رضوی در استان فارس، با حضور حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه محترم کازرون و با تدریس کلاس آداب زیارت توسط ایشان در ناحیه سپاه کازرون افتتاح شد.

 امام جمعه کازرون در ابتدای کلاس با تاکید بر اهمیت توسل به اهل بیت بیان کرد: یکی از تفاوت مذهب ما و مذاهب دیگر که نمک دین ما نیز هست، زیارت اهل‌بیت است. گاهی سوال است که وهابیت بدون محرم، صفر و اعیاد و شهادت‌های ائمه، دلشان به چه خوش است.

وی افزود: باید بدانیم که حیات و ممات ائمه معصومین تفاوتی ندارد و بدانیم زیارت کسانی می‌رویم که در زیارت جامعه کبیره می فرماید هر که به آنان نزدیک شود، نجات پیدا کرده و هرکس از آنان فاصله بگیرد هلاک خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند ادامه داد: از نظر عصمت، ائمه تفاوتی ندارند. طبق حدیث، کلهم نور واحد و تفاوت ایشان تنها به تفاوت ماموریت ها به اقتضای زمان امامتشان برمیگردد. پس باید بدانیم که اگر امام حسن‌ ع بجای امام حسین ع بودند، ایشان نیز قیام میکردند، اگر امام حسین ع بجای امام صادق بودند، همان کار امام صادق ع را انجام می‌دادند.

امام جمعه کازرون در ادامه به تشریح آداب زیارت حضرات معصومین پرداخته و موارد را ذکر کرد.

وی در پایان گفت: با تولیت آیت‌الله رئیسی در آستان قدس رضوی، خوشبختانه ابتکارات خوبی شکل گرفته است. هر کسی در هر کاری میتواند خادم افتخاری امام رضا ع باشد. خدمت به محرومین امروزه بهترین خدمت به امام رضاست. اگر کسی نذر و خیری دارد، چه بهتر که با نام امام رضا ع باشد که هم دنیا و هم آخرتمان تامین خواهد بود.

پیش از این، مهدیار نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس در آغاز مراسم گفت: شعار ما خدمت به محروم همراه با توسعه فرهنگ رضوی به عنوان خادمین امام رضا ع در اقصی نقاط کشور است و غیر از این خط را نمی پذیریم. بنا به دستور مقام معظم فرصتی ایجاد شده که هر فردی می تواند خادم آستان قدس رضوی باشد.

وی افزود: این دوره به صورت سه نیمروز آموزشی انجام خواهد شد. مهمترین تفاوتی که بین افرادی که تحت پوشش حمایت و کمک امام رضا ع با دیگر نهادها قرار می گیرند، برانگیخته شدن حس شرافت افراد بوده که نکته مهمی است.

مهدیار با بیان برخی از خدمات خادم یاران رضوی افزود: بازدید از محرومین، خانواده شهدا، جانبازان و…، خدمات درمانی، اقدامات فرهنگی، خدمات مشاوره، بهسازی مسکن، اردوهای جهادی و عمرانی، راه‌اندازی کودکستان با عنوان  مهدالرضا در سراسر کشور و احداث هتل «زائرسرای سبحان» استان فارس برای مردم استان فارس با نذورات مردمی در نزدیکی حرم مقدس امام رضا ع از جمله خدماتی است که در این زمینه صورت خواهد گرفت. البته هر سرمایه ای که در هر روستا و منطقه جمع‌آوری شود، در همان‌جا هزینه و بکارگیری خواهد شد.

روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.