امروز:دوشنبه, ۱۹ آذر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۸-۱۱

با حضور مدیر آموزش و پرورش کازرون برگزار شد؛

افتتاحيه چهارمين دوره المپياد ورزشي درون مدرسه اي

افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای کازرون در دبیرستان دخترانه بهبهانی برگزار شد.

افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای کازرون با حضور کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش این شهر، در دبیرستان دخترانه بهبهانی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، در این مراسم عباسی با اشاره به اهمیت درس تربیت بدنی در مدارس بیان داشت: تربيت بدني و ورزش در مفهوم كلي يك پديده اجتماعي است كه با اعتلاي آن روابط افراد جامعه و سلامت جسم و روح آنها استحکام مي‌يابد.

وی در ادامه افزود: فعاليت‌هاي ورزشي سبب توسعه‌ مهارت‌هاي رواني-حركتي، افزايش آمادگي جسماني و گامي موثر در ارتقاي بهداشت رواني دانش‌آموزان است.

مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: آمادگي جسماني دانش آموزان يك امر بنياني و اساسي است كه سلامت و قدرت افراد اجتماع را تضمين مي كند و برای تامين سلامت و تندرستي منظور كردن ورزش  و فعاليت هاي جسمانی به عنوان يك ضرورت در برنامه هاي روزمره از اهميت ويژه اي برخوردار است.

عباسی با اشاره به شرکت بیش از ۱۷ هزار دانش آموز کازرونی از ۱۸۰ آموزشگاه در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، اظهار داشت: اهمیت دادن به این مسابقات و نیز برگزاری منظم و منسجم مسابقات بین آموزشگاه ها موجب شده که دانش آموزان کازرونی در پنج سال اخیر به طور متوالی به مقام اول مسابقات ورزشی دختران و پسران استان دست یابند و نیز در سطح کشور دارای رتبه های اول، دوم و … شده و نیز تعدادی از دانش آموزان این شهر به تیم ملی راه یابند.

در ادامه معصومه جمشیدپور، مدیر دبیرستان بهبهانی، نیز با اشاره به اهمیت ورزش در پرورش روح وجسم انسانها، ورزش را بستری مناسب برای هدایت و خلاقیت و بروز استعدادها در یک دانش آموز دانست و افزود : تحصيل، تهذيب و ورزش سه عامل موفقيت و پيشرفت دانش آموزان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: نشاط افراد تاثیر مستقیم در سلامت اجتماعی دارد و موثرترین شیوه برای داشتن یک جامعه پویا و سالم توجه به مقوله ورزش و تحرک است.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم از دانش آموز مژده نظری که با بازی های درخشان خود همراه با تیم بسکتبال زیر ۱۶ سال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات دسته دو آسیا و اقیانوسیه در هند به مقام چهارمی دست یافته بود، با حضور خانواده وی تجلیل شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.