امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2018-03-20

استاندار فارس:

اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تونل محرم را تامین می کنیم

استاندار فارس با اشاره به اهمیت تکمیل تونل محرم گفت: از هر طریقی که میسر باشد، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این تونل را تامین می کنیم.

به گزارش کازرون نگاه، اسماعیل تبادار، دوشنبه در بازدید از روند ساخت تونل محرم اظهار داشت: بهره برداری از این تونل که یکی از مطالبات مردم شهرستان کازرون است به بهبود ترافیک در مسیر یاد شده کمک می کند و بر این باوریم که بدون تونل محرم، جاده کازرون به دشت ارژن ناقص است.
همچنین با حضور استاندار فارس، یک کیلومتر از مسیر چهار خطه تنگ ابوالحیات به قائمیه کازرون که شامل یک دهانه پل ۱۶۵متری است و اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده به بهره برداری رسید.
تبادار در مورد این طرح راهسازی نیز بیان کرد: محور چهار خطه دشت ارژن به تنگ ابوالحیات یکی از طرح های مهم مواصلاتی استان فارس و کشور است و به سبب اهمیت آن می کوشیم با تامین اعتبار مورد نیاز، این محور تا پایان سال ۹۷ به اتمام برسد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس هم که استاندار را در بازدید از ۲ طرح یاد شده همراهی می کرد، گفت: طول تونل محرم ۲ هزار و ۴۰۰ متر است که تا کنون ۸۰۰ متر آن حفاری شده است.
فیروز تکاور افزود: اعتبار لازم برای تکمیل این تونل ۱۰۰ میلیارد تومان است و با احتساب هزینه ای که باید برای ۲۰ کیلومتر مسیرهای ۲ طرف این تونل صرف شود در مجموع به ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
عملیات ساخت تونل محرم در محور کازرون به بوشهر از سال ۸۴ آغاز شده و تا کنون چندین مرتبه به دلیل تامین نشدن اعتبار، عملیات آن متوقف شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس همچنین در مورد پروژه چهار خطه دشت ارژن به تنگ ابوالحیات گفت: طول این مسیر ۲۰ کیلومتر و هم اینک در قالب ۲ قطعه در دست احداث است.
تکاور ادامه داد: تا کنون ۲ تونل در مسیر یاد شده حفاری شده و در مجموع اجرای این طرح ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان کرد: اعتباری که برای تکمیل این طرح مورد نیاز است ۱۲۰ میلیارد تومان است که از این رقم ۵۰ درصد آن تامین شده و اگر مشکل مالی موجود در این زمینه برطرف شود، تا پایان سال ۹۷ این پروژه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.