امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2017-09-13

اسماعیل تبادار استاندار فارس شد

هیئت وزيران با تعيين استانداران هفت استان كشور، اسماعيل تبادار را به‌عنوان استاندار فارس انتخاب كرد. نگاهی به سوابق و مسئولیت‌ها…

? اسماعیل تبادار استاندار فارس شد

?هیئت وزيران با تعيين استانداران هفت استان كشور، اسماعيل تبادار را به‌عنوان استاندار فارس انتخاب كرد.

 نگاهی به سوابق استاندار جدید فارس

? اسماعیل تبادار
متولد شهرستان گناوه استان بوشهر و دارای لیسانس عمران

?برخی از سوابق اجرایی وی عبارتند از:

?شهردار گچساران، مدیر کل فنی استانداری کهگیلویه و بویر احمد

?معاون عمرانی استانداری فارس و بوشهر

?معاون برنامه ریزی استاندار گیلان

?استاندار بوشهر ۸۱-۸۴

?مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در دولت یازدهم که به دلیل اختلاف نظر با وزیر راه و شهرسازی پس از ۳ ماه استعفا نمود.

 

اسماعیل  تبادار کیست؟

?اولین بار که تبادار نامه استعفای خود را نوشت مربوط به زمانی است که تبادار در دوره اصلاحات صدر نشین کاخ استانداری بوشهر بود،او به عنوان #اولین_استاندار نامه #خروج_از_حاکمیت مجلس ششم را در سال ۸۲ امضا و به خاطر منافع حزبی از سمت خود استعفا کرد.
?ماجرا از این قرار بود که در اواخرسال ۸۲ در آستانه انتخابات هفتمین دوره مجلس برخی افراد موسوم به جریان اصلاحات، در حرکتی غیر قابل باور در مجلس ششم اقدام به تحصن ۲۰ روزه کردند و روزه سياسي سکوت گرفتند.
استعفاي نمايندگان يکي پس از ديگري و اعلام استعفاي استانداران و فرمانداران و بخشداران سراسر کشور از جمله اين اقدامات بود. هنگامي که استعفاي نمايندگان تأثيري نداشت به ترتيب چند تن از نمايندگان من جمله بهزاد نبوي به عنوان نائب رئيس اول مجلس استعفانامه خود را در مجلس قرائت کردند. اما اين حرکت با کمترين واکنش اجتماعي روبرو شد لذا استعفاي دسته جمعي دولت و استانداران آغاز گرديد با اعلام استعفاي استانداران،آقاي خاتمي اعلام کرد اگر قرار شد برويم همه با هم مي رويم وي پس از بازگشت از سفر سوئيس در پاسخ به استعفاي معاونان وزراتخانه ها گفت تا من در تهران بودم خبري نبود شايعه ها کم رنگ شد و نهايتا وي اعلام کرد: ادامه خدمت به جمهوري اسلامي و ملت شريف را وظيفه خود مي دانيم. طرح این حرکت در سال ۷۹ از سوی برخی افراد خروج از « موسوم به جریان اصلاحات، با عنوان مطرح شده بود . طرح یاد شده در همان سال با حکم و فتوای فقهی مقام معظم رهبری مبنی بر نامشروع بودن مواجه شده بود. ودر رابطه با این حرکت و اشکالات شرعی آن مسائل مختلفی مطرح شد.
?دومین استعفای تبادار نیز در تاریخ ۱۳۹۳/۲/۱۶ اتفاق افتاد. وی که به عنوان مدیرعامل بوشهری شرکت فرودگاه های کشور شناخته میشد سه ماه پس از پذیرش این پست از سمت خود استعفا داد.
?باید منتظر ماند و دید آیا پایان کار تبادار در استانداری فارس نیز استعفا خواهد بود یا خیر!

شیرازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.