امروز:چهارشنبه, ۲۳ بهمن
تاریخ انتشار:2015-12-12

استان فارس در دفاع از حرم آل الله چند شهید داده است؟

با ظهور جریان ساخته دست حامیان اسلام آمریکایی و صهیونیست ها در منطقه، پیروان مکتب اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) مدتی است در دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیه) در جبهه نبرد در مقابل تکفیریها ایستاده اند و اجازه نمی دهند محور مقاومت در منطقه شکسته شود.

پیروان مکتب اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) مدتی است در دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیه) در جبهه نبرد در مقابل تکفیریها ایستاده اند و اجازه نمی دهند محور مقاومت در منطقه شکسته شود.
به گزارش کازرون نگاه، با ظهور جریان ساخته دست حامیان اسلام آمریکایی و صهیونیست ها در منطقه، پیروان مکتب اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) مدتی است در دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیه) در جبهه نبرد در مقابل تکفیریها ایستاده اند و اجازه نمی دهند محور مقاومت در منطقه شکسته شود. شیرازه این هفته نیز ستون پنج شنبه با شهدای خود را به شهدای مدافع حرم استان فارس اختصاص می دهد.

شهید ستار محمودی
او ۱۷  آذر ماه ۹۴ به کاروان شهدای مدافع حرم در سوریه پیوست. ناوسالار یکم شهید «ستار محمودی»  یکی از اعضای نیروی دریایی بوشهر بود که به دلیل تسلط بر مسائل نظامی، به صورت داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به جمع مدافعان حرم پیوست و راهی سوریه شد. او در جریان عملیات مستشاری در  تروریست‌های تکفیری داعش به شهادت رسید. محمودی از اهالی نورآباد مسمنی بود.

شهید ستار محمودی دومین مدافع حرم شهرستان های ممسنی و رستم


شهید محمد استحکامی
محمد از مدافعان حرم حضرت زینب(س) در اواخر مهر ماه ۹۴ در مبارزه با تکفیری های تروریست در دفاع از حرم حضرت عقیله بنی‌هاشم(س) به شهادت رسید. شهید استخکامی در عصر روز تاسوعا 
در جوار گلزار شهدای رضوان  جهرم به خاک سپرده شد.

افسران - شهید محمد استحکامی جهرمی(شهید مدافع حرم)
شهید حسین جمالی

حسین جوان ۲۹ ساله اهل روستای یاسریه فسا که در قالب یگان ویژه صابرین تهران در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه حضور داشت در نبرد با تروریستهای داعش در حومه شهر حلب به همرزمان شهیدش پیوست.پیکر وی به روستای یاسریه منتقل و در گلزار شهدای روستا به خاک سپرده شد.
استان فارس در دفاع از حرم آل الله چند شهید داده است؟

شهید مسلم نصر
ستوان دوم پاسدار «مسلم نصر» از اعضای تیپ هوابرد ۳۳ المهدی در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه و در نبرد با تروریستهای داعش در حومه شهر حلب به همرزمان شهیدش پیوست.پیکر مطهر این شهید مدافع حرم ۷ آبان ماه بر دستان مردم جهرم تشییع و در جوار شهدای روستای موسویه به خاک سپرده شد.

شهید ایمان خزایی پور
ایمان دو هفته بعد از ازدواجش راهی سوریه می شود تا به دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیه بپردازد.این پاسدار شهید مدافع حرم در عملیات مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید.پیکر مطهر این شهید مدافع حرم دوشنبه ۲۵ آبان بر دستان مردم شهیدپرور جهرم تشییع و در گلزار شهدای رضوان این شهر به خاک سپرده شد.

تازه داماد جهرمی به شهدای مدافع حرم پیوست

شهید علی رضا قلی پور
علی رضا در دفاع از جبهه جهانی مقاومت به سوی خط مقدم شتافت و در جوار حرم شریف حضرت زینب کبری(س) به خیل شهدای کربلایی پیوست. این شهید در روز چهارشنبه یازدهم آذرماه ۹۴ و همزمان با اربعین حسینی تشییع و در گلزار شهدای شهر قیر به خاک سپرده شد.

شهید بهزاد سیفی
او از جوانان برومند روستای پرین شهرستان رستم بود که در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام در برابر جنایات تروریست‌های تکفیری اسرائیلی – سعودی به شهادت رسید.شهید سیفی از پاسداران جوان ممسنی به شمار می رفت که در شهرستان سروستان فارس به نظام و انقلاب اسلامی خدمت می کرد.پیکر این شهید در گلزار شهدای روستای پرین نور آباد به خاک سپرده شده است.

شهید خانعلی یوسفی
او در حومه حلب سوریه به خیل شهدا پیوست.پیکر شهید «خانعلی یوسفی» رزمنده افغانی مقیم جهرم که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسید، با بدرقه مردم این شهرستان تشییع و در جوار گلزار شهدای رضوان جهرم به خاک سپرده شد.

تشییع شهید افغانی مدافع حرم در جهرم

شهید جلیل خادمی
وی از از رزمندگان توپخانه یونس سروستان بود. او ۲۵ آبان ماه در نبرد با تروریست‌های تکفیری در عراق به شهادت رسید و به شهدای مدافع حرم پیوست. شهید خادمی از اهالی روستای امیر حاجیلو، بخش شش‌ده و قره بلاغ شهرستان فسا بود که دومین شهید مدافع حرم این شهرستان به شمار می‌آید.این شهید والا مقام در امامزاده شهیدان بخش ششده وقره بلاغ به خاک سپرده شد.

شهید حاج عبدالله اسکندری
سردار شهید حاج عبدالله اسکندری هرچند رزمنده‌ای نام‌آور در جنگ تحمیلی بود، اما نام او وقتی سرزبان‌ها افتاد که پیکر مطهرش پس از شهادت به دست گروه تروریستی «اجناد الشام» افتاد و ابوجعفر نامی که از فرماندهان این گروه تروریستی بود سر از تن بی‌جانش جدا کرد و تصاویر آن را در فضای مجازی منتشر ساخت. البته طولی نکشید که وعده خدا محقق شد و با کشته شدن ابوجعفر به دست ارتش سوریه، این بار تصویر لاشه او بود که در معرض دید جهانیان قرار گرفت و دل همه دوستداران شهید را شاد کرد. سردار اسکندری از مدافعان حرم در سوریه و رئیس سابق بنیاد شهید استان فارس بود که در نهایت پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت به آرزوی قلبی‌اش رسید و در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س
) در اولین روزهای خردادماه سال ۹۳ به شهادت رسید.

شهدای مدافع حرم فارس

شهید داد الله شیبانی

شهید دادالله (ماشاءالله) دهقان شیبانی متولد ۱۳۴۷ و در خانواده‌ای مذهبی در شیراز متولد شد. سال ۶۶ به عضویت سپاه درآمد و با مسئولی‌های امداد‌گر و تبلیغات گردان تا پایان جنگ در جبهه حضور داشت. ۲۷ سال خدمت خالصانه در مهندسی مخابرات سپاه از ایشان اسطوره‌ای ساخته بود که در این روزگار نایافتنی است. تابستان سال ۹۲ بود که جواز حضور در جرگه مدافعان حرم حضرت زینب (س) را گرفت و با حضور داوطلبانه خود، برگ زرینی از زندگی یک مجاهد فی‌سبیل‌الله را در یک سال از مأموریت خود رقم زد و سر‌انجام در دوم تیر ماه ۹۳ در حالی که از پرچم دفاع از مظلومیت اهل بیت را در دست داشت به لقاءالله پیوست و در مقام قرب و شهادت در شهر حماء دست یافت. این شهید در شیراز تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

شهدای مدافع حرم فارس
شهید جاوید یوسفی

جاوید یوسفی، افغانی شیعه ساکن کوار، در دفاع از حریم آل الله و مقابله با تروریست‌های تکفیری در اسفندماه ۹۳ آسمانی شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهید در حرم سید علاالدین حسین تشییع و در شیراز به خاک سپرده شد.
شهدای مدافع حرم فارس

شهید شجاعت علمداری مورجانی

پیکر شهید خلبان، شجاعت علمداری مورجانی در تیرماه سال ۹۳ دردفاع از حرم حضرت زینب به دست تکفیری ها به شهادت رسید و چند روز بعد در روستای سیاخ دارنگون به خاک سپرده شد.

شهدای مدافع حرم فارس

شهید نجیب الله مرادی
شهید نجیب الله مرادی که در شیراز و محله سعدی زندگی می کرد. در تیرماه ۹۳ در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل گشت.  این شهید ۱۷ ساله در شیراز تشییع و به خاک سپرده شد.
شهدای مدافع حرم فارس

شهید سید جواد سجادی

شهید سجادی این شهید از خانواده‌ای مجاهد است که سال‌ها پیش از کشور افغانستان به کشور ایران و شهر شیراز مهاجرت کرده بود. سیدجواد سجادی از مردم افغانستانی مقیم شیراز بود که به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفت و در اردیبهشت ۹۳ در درگیری با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. پیکر این شهید در شیراز تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

شهدای مدافع حرم فارس

شهید محمد صاحبکرم

محمد صاحب‌کرم اردکانی یکی از جوانان غیور استان فارس که چندی قبل برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفته بود، در اسفندماه ۹۳ توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید در سپیدان تشییع و به خاک سپرده شد.

شهدای مدافع حرم فارس

شهید جهانپور شریفی
جهانپور شریفی ۲۵ شهریور سال ۹۲ در روز تولدش در حال دفاع از حرم مطهر زینب کبری در کشور سوریه به دست تکفیری ها به شهادت رسید. پیکر این شهید در جهرم تشییع و در زادگاهش روستای پر زیتون میمند به خاک سپرده شد.

شهدای مدافع حرم فارس
منبع: شیرازه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.