امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2015-08-17

استاندار فارس : مدیران در جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال بر تلاش خود بیافزایند

استاندار فارس از میزان جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار به عنوان یکی از ملاکهای اساسی ارزیابی عملکرد مدیران دستگاههای اجرایی یاد کرد و گفت :مسوولان دستگاههای اجرایی باید جهت تسهیل جذب سرمایه گذار و رونق اشتغال تلاش مضاعف داشته باشند.

به گزارش  کازرون نگاه، مهندس سید محمد علی افشانی  در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی شهرستان کازرون افزود: مسوولان و مدیران شهرستانی باید به صورت ویژه در زمینه اقتصادی ، جذب سرمایه و تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش های مختلف فعالیت کنند.
وی گفت:با توجه به وجود استعدادهای بالقوه در شهرستان کازرون از جمله جاذبه های توریستی و گردشگری متعدد و کم نظیر ، این منطقه می تواند با یک همکاری بین بخشی در زمینه گردشگری و خلق فرصتهای پایدار پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد.
استاندار بر توسعه متوازان و توان افزایی همه بخشها برای رسیدن به این مهم تاکید کرد و اظهار داشت :لازمه سرمایه گذاری و رونق تولید و صنعت ، ایجاد امنیت و آرامش است و باید برای سرمایه گذار این اطمینان حاصل شود که هنگامی که دارایی خود را در یک منطقه سرمایه گذاری می کند از امنیت روانی لازم برخوردار است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه سرمایه گذار اینک با مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی،نرخ سود بانکی ،پرداخت عوارض و مالیات مواجه است، خواستار تسهیل و رفع این موانع از مبادی ذیربط در جهت شتاب بخشیدن به روند توسعه و رونق هر چه بیشتر فضای کسب و کار شد.
مهندس افشانی افزود: البته ضمن دنبال کردن خواسته های مورد نظر تا زمانیکه قانونی جایگزین نشود وقانون اصلاح نشود مدیران باید در این خصوص قانون را رعایت کنند
وی گفت: البته نباید فراموش کرد که برخی مواقع نیز بخشی از مسائل کارخانه ها به مشکلات مدیریتی کارخانه دار هم بر می گردد چرا که کارخانه دار نباید برای حل تمام مشکلات کاری خود چشم به مدیران دولتی بدوزد بلکه حداقل باید صاحب سرمایه نسبت به ۷۰درصد مشکلات خود اهتمام داشته و رفع ۳۰درصد مشکل باقی مانده را از دستگاههای اجرایی و مسوولان مربوطه انتظار داشته باشد.
استاندار فارس با تاکید مجدد بر اینکه شاخص ارزیابی مدیران و فرمانداران میزان جذب سرمایه در حوزه فعالیت آنهاست اظهار داشت : مدیران می توانند تا آنجا که قانون منع نکرده با سرمایه گذار و فعالان عرصه تولید و ایجاد اشتغال همکاری لازم را داشته باشند.
فرماندار شهرستان کازرون در این دیدار گزارشی از وضعیت جغرافیائی شهرستان در بخشهای مختلف کشاورزی گردشگری ارایه کرد وگفت :ما در بحث زیر ساختهای راههای ارتباطی ۲۰ درصد از سایر شهرستانها جلوتر هستیم ودر بحث احیای تالاب پریشان و رونق منطقه ویژه اقتصادی کارهای خوبی صورت گرفته است.
حمید رضا گرامی با اشاره به اینکه سند توسعه شهرستان کازرون تدوین شده است اظهار داشت :خواسته های ما این است که برای حل وفصل مسائل اداری در بحث سرمایه گذاری اختیارات بیشتری به شهرستان داده شود تا سرمایه گذار دچار پیچ و خم اداری و در نتیجه ناامیدی نشود .
گرامی با بیان اینکه بانکها در روند کمک به تولید و سرمایه گذار بیشتر به بنگاه معاملاتی تبدیل شده اند تصریح کرد:با این وضع سرمایه گذار دچار مشکل می شود.
در این دیدار نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم که در آینده شاهد حمایتهای بیشتری از سرمایه گذارا ن و رونق اقتصادی در کشور باشیم .
دراین دیدار چند ساعته چند نفر از سرمایه گذاران وفعالان اقتصادی شهرستان کازرون به برخی موانع و مشکلات خود در امر سرمایه گذاری طرح کردند و اظهار داشتند : باید برای سرمایه گذار ضمن امنیت لازم ، قوانین مشخص و تسهیل کننده وجود داشته باشد .

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.