امروز:دوشنبه, ۳ شهریور
تاریخ انتشار:2016-12-11

گزارش ؛

اسب نفس بریده اینترنت خشت در انتظار پاسخ مسولین است

اسمش اینترنت پر سرعت و اما در عمل حرکتش از لاکپشت هم کمتر است .

مدت زمانی است در بخش خشت  از جلوی خدمات کامپیوتری ها که گذر می کنیم با تبلیغات ارائه خدمات اینترنت پر سرعت و تحویل آن  در کمترین زمان روبرو می شدیم.اینترنت خشت

از حکایت دراز مسیر ثبت نام و تحویل اینترنت  ADSLیا همان اینترنت به ظاهر پر سرعت    و مشکل نبود خط تلفن ثابت در بخش خشت که برای خودش معضلی شده ، بگذریم تازه می رسیم به قصه ی این سرعت بی سرعت که بیشتر اوقات ترجیح می دهد یه استراحتی هم انجام دهد ، و کلا با قطع شدن یه چرتی هم برای خودش  بزند  .

یادش بخیر قبلا  اینترنت را با جیرجیر وصل شدنش می شناختیم  ،تا اینکه خبر آمد  خبری در راه است !اینترنت پر سرعت بدون جیرجیرکش از راه رسید !

حالا چند سالی است که ADSLیا همان اینترنت پر سرعت مهمان خانه ها  ،مغازه ها و ادارات ما شده ،خدماتی که اغلب آن توسط شرکت آس یا تک ،ارائه ،پوشش و مورد استفاده قرارگرفته‌ است  .

 

اما مدتی است سرعت این مهمان* آس یا تکی* از نفس افتاده و دلش می خواهد این بار به جای جیرجیر کردن، جیغ هم  بکشد  .

حکایت از این قراره  که طبق گفته های کاربران اینترنت ،موقع ثبت نام وجه یک پورت با گیگابایت و سرعت بالا (مثلا یک گیگ یا ۵۱۲ مگ )خرید میشه  اما عملا سرعت به زیر ۱۰۰ مگ یا بسیار کمتر می رسه .

بازم به گفته کاربران اینترنت ،قضیه ی سرعت لاکپشتی اینترنت* آس یا تک * و غیره در خشت حکایت دیگه ای هم داره و اینکه مثلا اگر ظرفیت پورت این منطقه را ۱۰۰ پورت با ۲۰۰ گیگابایت سرعت  برای ۵۰ نفر در نظر بگیریم ،اما این ظرفیت  به ۵۰۰ مشترک واگذار شده ، و در عمل شاهد حلزونی شدن آن سرعت بالای از قبل تعین هستیم .

حال باید به انتظار نشست آیا آن اسب چهار نعل  به لاکپشت اینترنت خشت وصل می شود ؟اسبی که مشتریان زیادی هم دارد .

تهیه گزارش : محمود نوذری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.