امروز:دوشنبه, ۲۵ تیر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۶-۲۳

بسته خبری؛

از اضافه شدن ۹ اتوبوس خط واحد تا زیباسازی شهر

۹ دستگاه اتوبوس پیشرفته به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می شود/ نصب چراغ های LED در ورودی شهر/برخورد با ماهی فروشان متخلف

۹ دستگاه اتوبوس پیشرفته به ناوگان اتوبوسرانی کازرون اضافه می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون مهندس محمد علی برزوئی سرپرست شهرداری کازرون از اضافه شدن ۹ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: در راستای بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل شهری برای خدمت‌رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان توسط مدیریت محترم این سازمان خرید این اتوبوس ها در حال پیگیری می باشد.

مهندس برزوئی خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و طی جلسه ای که با حضور نماینده شورای اسلامی شهر کازرون در سازمان اتوبوس رانی و مدیر عامل سازمان اتوبوس رانی ومدیر فروش شرکت دیزل آسیا داشتیم قرار شد ۹ دستگاه اتوبوس پیشرفته پیشرو دیزل آسیا کولر دار با استفاده از وام بانکی در اختیار سازمان اتوبوس رانی قرار گیرد و مقرر گردید سازمان همیاری شهرداری ها سود این وام را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه توسعه خدمات‌رسانی به مردم از مهمترین اولویت‌های شهرداری کازرون و سازمان اتوبوسرانی است، افزود: با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر در آینده با ورود اتوبوس‌های بازسازی شده و همچنین اضافه شدن این ۹ دستگاه اتوبوس شاهد افزایش تعداد اتوبوس‌ها و در نتیجه کاهش زمان انتظار مسافر، کاهش بار ترافیکی در سطح شهر و خروج اتوبوس‌های فرسوده خواهیم بود.

مهندس برزوئی با اشاره به اینکه درحال حاضر شرایط حمل ‌و نقل عمومی با استانداردهای لازم این بخش فاصله دارد و ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در شهر کازرون اظهار داشت: در حال حاضر طبق اعلام مدیریت محترم سازمان اتوبوسرانی کازرون تنها ۲۰ درصد مردم این شهر به طور مداوم از اتوبوس استفاده می کنند و این در حالی است که با توسعه این ناوگان، رفع نواقص آن و فرهنگ سازی برای استفاده بیشتر از اتوبوس بسیاری از مشکلات کازرون در حوزه حمل و نقل درون شهری رفع خواهد شد.

وی افزود: ناوگان اتوبوسرانی کازرون همواره طی سالهای اخیر دارای نواقصی همچون فرسوده بودن بخشی از اتوبوس ها، کم بودن تعداد اتوبوس ها به نسبت جمعیت شهر بوده است که امید است با اضافه شدن این اتوبوس ها تا حدودی این نواقص برطرف شود.
سرپرست شهرداری کازرون در خصوص آخرین وضعیت ناوگان اتوبوسرانی کازرون خاطر نشان کرد: درحال حاضر ۳۱ دستگاه اتوبوس در شهرکازرون نسبت به جابه جایی شهروندان فعالیت می کنند که با احتساب این ۹ دستگاه تعداد این اتوبوس ها به ۴۰دستگاه افزایش خواهد یافت. که این تعداد پاسخگوی شهروندان نیست و با توجه به جمعیت موجود در کازرون این شهر حداقل به ۱۰دستگاه اتوبوس دیگر نیز نیازمند است.

نصب چراغ های LED همراه با طرح پرچم جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی شهر کازرون

به گزارش روابط عمومی شهرداری کازرون در راستای افزایش زیبایی بصری و ایجاد جلوه ای زیبا در شب شهرداری کازرون اقدام به تهیه و نصب ۵۰ عدد از چراغ هایLED با طرح پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی شهرپردیس به سمت فلکه سنگی نموده است.

مهندس محمد علی برزوئی سرپرست شهرداری کازرون اظهار کرد : یکی از بهترین گزینه ها جهت صرفه جویی در مصرف برق شهری و جاذبه های بصری و امکان استفاده بیشتر از تکنولوژی مدرن در سیمای شهری استفاده از چراغ های LED می باشد.

 

 

 

سرپرست شهرداری کازرون خبر داد:
با واحدهای صنفی متخلف برخورد جدی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون، مهندس محمد علی برزوئی سرپرست شهرداری کازرون اظهار کرد: قرار گرفتن مغازه های ماهی فروشی به صورت پراکنده در محل های پر رفت و آمد شهر به علت ایجاد عدم رعایت بهداشت محیط، سد معبر و بوی بد و متعفن یکی از معظلات شهری گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداري‌ها که در این بند جلوگيري از ايجاد و تأسيس همه اماکن که به نحوي موجب بروز مزاحمت براي ساکنان يا مخالف اصول بهداشت در شهرها باشد بر عهده شهرداري است و شهرداري موظف به تعطيل، تخريب يا انتقال صنف به خارج از شهر است.

وی افزود: متاسفانه برخی از عرضه کنند گان ماهی در خیابان های پرتردد شهر با ایجاد ترافیک و سرو صدای ناشی از دستگاههای خردکن یخ، ایجاد سد معبر، ایجاد آلودگی‌های زیست ‌محیطی و تولید بوی تعفن شدید موجب نارضایتی شهروندان به خصوص کسبه و سکنه این منطقه ها شده اند.

مهندس محمد علی برزوئی گفت: به دنبال شکایت های متعدد شهروندان و کسبه این مناطق بخاطر بوی تعفن حاصل شده از ماهی و میگو های این مراکز به ویژه در فصل گرما و همچنین نقض بهداشت محیط از سوی بعضی از ماهی فروشان، ماموران سد معبر شهرداری به واحد های صنفی متخلف در ماه های اخیر چندین مرتبه اخطار داده شده و در نهایت به آنها یک هفته مهلت داده شد که نسبت به رفع سد معبر و بوی بد و متعفن مغازه خود اقدام کنند و در صورتی که این مشکلات برطرف نشود مغازه این واحد های صنفی پلمپ خواهد شد.

پیام شهروندی:
شهروندان گرامی، هرگونه فعالیتی خارج از مغازه و فروشگاه، در پیاده‌رو و گذرعمومی خلاف قانون است و شهرداری طبق قانون برخورد خواهد کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.