امروز:دوشنبه, ۲۰ آبان
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۲-۰۲

فوری +‌‌ بروزرسانی ۳

نتایج صلاحیت ها در انتخابات شوراهای شهرستان کازرون+بروزرسانی

در مجموعه شهرهای شش گانه شهرستان کازرون مجموعا تعداد ۱۷۶ نفر داوطلب کاندیداتوری شورای شهر شدند

بخش اول

به گزارش کازرون نگاه ، ظهر امروز اولین نشست خبری فرماندار کازرون در رابطه با پنجمین انتخابات شورای شهر و روستا و دوازدهمین انتخابات ریسات جمهوری در محل فرمانداری کازرون برگزار شد .
فرماندار کازرون گفت : به لطف خدا و با همکاری صورت گرفته در سطح شهرستان ، امروز هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات ها در شهر کازرون شکل گرفته اند و خوشبختانه اولین مرحله بررسی صلاحیت ها انجام شد و نتایج نیز از صبح امروز در اختیار داوطلبین قرار گرفت .
علوی بیان کرد : در مجموعه شهرهای شش گانه شهرستان کازرون پس از انصراف یکی از دواطبین مجموعا تعداد ۱۷۶ نفر داوطلب کاندیداتوری شورای شهر شدند که از این آمار ۸۷ نفر در شهر کازرون ، ۳۲ نفر شهر قائمیه ، ۲۰ نفر شهر بالاده ،۱۱ نفر شهر نودان ، ۱۰ نفر شهر کنارتخته ، ۲۰ نفر شهر بالاده ، ۱۶ نفر شهر خشت به عنوان متقاضی داوطلب کاندیداتوری پنمجمین مرحله انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند .
وی گفت : بلافاصله پس از آغاز ثبت‌نام ها ، مراحل قانونی از جمله استعلام چهارگانه از نهادهای مشخص شده در قانون صورت گرفت .
فرماندار کازرون گفت : براساس جمعیت شهرهای ۶ گانه شهرستان ، در شهر کازرون شورای ۷ نفره و در سایر شهره شوراهای ۵ نفره تشکیل خواهد شد.
فرماندار کازرون در این خصوص گفت : براساس قانون در روستاهایی که جمعیت انها بالای ۱۵۰۰ نفر باشد ، نیز شوراها با ۵ عضو تشکیل خواهند شد و روستاهایی با کمتر از این جمعیت دارای شورای روستای سه نفره خواهند بود .
وی با اشاره با آمار مربوط به بخش بالاده گفت : این بخش با ۷۳ روستا که دو روستای آن بالای ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد، ۴۵۷ نفر به عنوان متقاضی کاندیداتوری شورا برای ۷۱ روستای زیر ۱۵۰۰ نفر و ۱۰ تیره عشایری شده اند .
علوی همچنین گفت : در بخش مرکزی نیز ۱۰ روستای بالای ۱۵۰۰ نفر ، ۵۶ روستا با جمعیت زیر ۱۵۰۰ نفر و ۴ تیره عشایری حد نصاب داوطلب برای تشکیل شورا را داشته اند و مجموعا ۳۹۸ نفر داوطلب کاندیداتوری در این مرحله از انتخابات شده اند .
فرماندار کازرون در رابطه با بخش چنارشاهیجان که ۱۶۷ داوطلب کاندیداتوری روستاها را داشته است بیان کرد : ۳ روستا بالای ۱۵۰۰ نفر جمعیت و ۲۲ روستا نیز با جمعیت هایی کمتر از ۱۵۰۰ نفر متقاضی تشکیل شورا شده اند که در این بخش تیره عشایری متقاضی تشکیل شورا نداشته ایم .
مسئول ستاد اجرایی انتخابات شورای شهر و روستا در کازرون بیان کرد : در بخش کوهمره نودان تنها یک روستا با جمعیت ۱۵۰۰ نفر وجود داشته است که تعداد دواطلبین کاندیداتوری آن به حد نصاب جهت تشکیل شورا رسیده اند و تعداد ۲۱ روستای دیگر با جمعیتی پایین تر بدون هیچ تیره عشایری تشکیل شورا خواهند داد و در جموع در این بخش بدون احتساب داوطلبین کاندیداتوری شورای شهر ، تعداد ۱۳۱ نفر جهت حضور در انتخابات روستاها داوطلب شده اند .
وی در رابطه با بخش خشت گفت : ۶۹ داوطلب از ۱۴ روستای این بخش که یکی از روستاهای آن جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر و یک تیره عشایری نیز دارد متقاضی و داوطلب کاندیداتوری شورای روستا شده اند .
علوی آمار و ارقام بخش خشت و کمارج را هم بیان کرد و گفت : در این بخش ۱۴ روستا با جمعیتی کمتر از ۱۵۰۰ نفر شرایط تشکیل شورا را دارند که در همین راستا تعداد ۸۴ نفر متقاضی کاندیداتوری شورای روستاها در این بخش شده اند .
فرماندار کازرون گفت : متاسفانه در حال حاضر تعداد ۴۴ روستای شهرستان فاقد شورا هستند که در بخش های بالاده ۱۷ روستا ، مرکزی ۱۲ روستا ، چنارشاهیجان ۵ روستا ف نودان ۵ روستا ، خشت یک روستا و کنارتخته نیز ۳ روستا فاقد شورا و دهیاری هستند و امورات مردم تا کنون توسط شورای بخش ها اداره شده است .
وی بیان کرد : در این دوره از انتخابات شوراها ، حدنصاب داوطلبین برای تشکیل شورا در همه ی روستاهای شهرستان را داشته ایم و این حضور صد در صدی مردم نشانگر امید مردم به شرایط موجود است که برای ساختن آینده دیار خود بصورت گسترده احساس تکلیف کرده اند و وارد صحنه شده اند .
علوی در ادامه بیان امارها گفت : در مجموع کل داوطلبین شهر و روستا ۱۴۸۲ نفر هستند که از این تعداد ۱۷۶ نفر از داوطلبین متقاضی کاندیداتوری شورای شهرهای ۶ گانه شهرستان و تعداد ۱۳۰۶ نفر دیگر نیز متقاضی کاندیداتوری شوراهای روستاها و تیره های عشایری هستند .

 

بخش دوم 

فرماندار کازرون گفت:
در بررسی صلاحیت ها هیچ شخصی بر اساس سلیقه سیاسی و شخصی رد یا عدم احراز صلاحیت نخواهد شد بلکه بر اساس بنده های قانونی مندرج در مواد ۲۶ تا ۲۹ قانون انتخابات صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

در برخی موارد محکومیت های کیفری وجود داشته است که بعضا متقاضی گواهی عدم سوء پیشینه نیز دریافت کرده است و ما با استعلام از مراجع چهار گانه این موضوع را بررسی کرده ایم.

مواردی از عدم احراز صلاحیت ها و رد صلاحیت ها نیز مربوط به مدارک افراد است که برخی مدرک تحصیلی، پایان خدمت و یا مدارک دیگری را ارایه نکرده اند.

 

بخش سوم

انتخابات تمام الکترونیک در کازرون
تعداد شعب اخذ رای

فرماندار کازرون:
مجموع شعب اخذ رای در سطح شهرستان جهت اخذ آراء مردم در انتخابات آتی:

۷۷ شعبه ثابت شهری
۲ شعبه سیار شهری
۴۲ شعبه ثابت روستایی
۹۲ شعبه سیار روستایی

کازرون انتخابات را بصورت تمام الکترونیکی همزمان با چهار شهر دیگر استان فارس برگزار خواهد نمود.

ادامه دارد….

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.